Mol Liga: idegenben nyert a DVTK, a Fradi és az Újpest

2016.09.23. 20:14
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában idegenben nyert a DVTK, a Fradi és az Újpest, hazai környezetben a Dunaújváros.

A Beograd két harmadon át jól tartotta magát, hiszen a DVTK csak egy góllal vezetett. A címvédő a záró felvonásban aztán bebiztosította a győzelmét. Brassóban a hazaiak 11. percben szerzett előnye a 31. percig kitartott, akkor azonban soroztak a vendégek. A Ferencváros a 39. percben 13 mp alatt duplázott, így a záró felvonásra meglépett. A Brasov azonban egyenlített, de a vendégek ismét vezetéshez jutottak, majd üres kapus góllal lezárták a találkozót.

Csíkszeredában a hazaiak vezető gólját egy perc múlva kontrázta meg az Újpest, amely második gólját is fórból szerezte, majd a 42. percben Benk András révén meglépett kettővel. A csíkszeredaiak részéről mindez válasz nélkül maradt. Dunaújvárosban a vendég Debrecen első harmad második felében mutatott rövidzárlata eldöntötte a találkozó: az Acélbikák 7:17 perc alatt három gólt lőttek.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–ÚJPEST 1–3 (0–0, 1–2, 0–1)
Csíkszereda, 1500
néző. V: Máthé, Sikó, Péter V., Szabó László (mind romániai)
CSÍKSZEREDA: RUCZUJ; Papp Sz. (1), Gecse – Orbán Sz., Salló – Campbell, János I. – Bors I., Rokaly; ANTAL ZS., MOLDOVÁN E. (1), LANCLEVE 1 – Alekszejev, Kovjazin, Farkas T., – McIntosh, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán – Péter R., Antal N., Bíró T. Edző: Tom McCarthy
UTE: SILA; N. Nagy 1, GRÖSCHL (2) – Huba, Dósa – Hegyi Á., Kiss D. – Nagy Patrik, Garbacz; Csányi (1), Sikorcin, Tóth G. 1 – FROLÍK (2), BENK 1, HEBAR (1) – Nemes, Virág T., Pápa – Dömötör, Pichler, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Tom McCarthy:
– Bosszantó, hogy éppen javulóban volt a játékunk, megszereztük a vezetést, majd azt gyorsan semmissé tettük, amikor rosszul cseréltünk. Kaptunk egy kiállítást, abból egy gólt – ez volt a mérkőzés kulcsmomentuma. Hátrányban nem tudtunk nyomást gyakorolni az ellenfélre. A küzdéssel és a munkával elégedett vagyok.
Szilassy Zoltán: – A meccs egyik kulcsa a jó speciális játékunk volt: jól védekeztünk hátrányban és jól oldottuk meg az előnyös helyzeteket, két gólt is lőttünk. A másik fontos elem, hogy nagyon fegyelmezetten és céltudatosan jégkorongoztunk a harmadik harmadban.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–DEBRECEN 4–0 (3–0, 1–0, 0–0)
Dunaújváros, 400
néző. V: Haszonits, Halassy (Pálkövi, Ozsvárt)
DUNAÚJVÁROS: DUSCHEK; Hruby, Pfeil – Lévai, LADYGIN (1) – Lencsés, Magosi Erik – Horváth D., Mátyásy; Dansereau, Cseter 1, Azari – BECZE 1 (2), NAGY M. (1), RUBIN (2) – SZEPESSY M., Odnoga, Tanka – NÉMETH P. 1, Borbás 1, Léránt. Edző: Lee Gilbert
DEBRECEN: Gyenes; Selujanov, Vorosnyin – Popkov, Hetényi P. – Győrfy, Varga A. – Pados, Wéber; Kocsetkov, Hári N., Piszkunov – Kovács V. L., Dancsfalvi, Vaszjunyin – Godó, Saluga, Varga – Vincze P. T., Molnár D. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 8, ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Hári).
Lee Gilbert: – A legfontosabb számunkra ezen a napon a három pont megszerzése volt. Ezt időnként jó játékkal sikerült elérni. Lépésről lépésre haladunk, bár az eredménnyel elégedett vagyok, ezúttal is láttam olyan jeleket a játékban, amin még lehet javítani.
Jevgenyij Muhin: – Csapatom nagyon gyenge játékot nyújtott, támadásban határozatlanok voltunk, míg védekezésben nagy hibákat követtünk el. Amit kértem a játékosaimtól, alig-alig tartották be.

ALAPSZAKASZ

HK BEOGRAD (szerb)–DVTK-JEGESMEDVÉK 1–4 (0–1, 1–1, 0–2)
Belgrád. V:
Varjú, Fazekas (szerbiai), Váczi, Perduv (szerb)
BEOGRAD: TRIFONOV; Brkusanin, Árvay – Ancsics, Crnogorac (1) – U. Novakovics, Podunavac; Filipovics, VUCUREVICS, Szalidzsi – P. Novakovics, TURCOTTE 1, Zwick – Vukicsevics, Glavonjic, Terzics – Bjelogrlic. Edző: Christer Dreberg
DVTK: KISS B.; Leppänen, LÁDA B. – Gőz, Vojtkó – Cianfrini, Kuqali – Bernáth, Laczkó; Pavuk, Magosi B., Galanisz – Tóth A. (1), Miskolczi (1), HAJÓS 1 (1) – JOHNSTON 1 (1), Popovics, SAKARIS 1 (1) – Szopos, Sági 1, Karda. Edző: Doug Bradley
Kiállítások: 20, ill. 18 perc

CORONA BRASOV (romániai)–FERENCVÁROS 3–5 (1–0, 0–3, 2–2)
Brassó, 1200
néző. V: Csomortáni, Csata, Rédai, Andrei (mind romániai)
BRASSÓ: Tőke; Filíp, Bíró O. – Rawlyk, NAGY I. 1 – Csíki, Nagy Cs. – Imecs, Balázs Zs. 1; Mihály Á., Tranca, Molnár Zsolt – KLEMPA 1 (1), MCDONALD (1), Gliga (1), Fodor Cs., Petres, Zsók – Bíró G., Bíró M., Péter Zs. Edző: Martin Lacroix
FTC: SEVELA (1); Schwindt, HIETAMäKI 1 (1) – JABORNÍK 1 (1), Erdélyi – Lengyel, Németh Á. – Egyed; Sumi 1, SZAPPANOS 1 (1), Tendler 1 – Kiss Á., DUBEK (2), Gágyor – Farkas L., Papp Csaba, Fliszár (1) – Inglis. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 4, ill 24 perc

1. DVTK Jegesmedvék 5 4 1 22–9 +13 12
2. MAC Budapest 4 3 1 14–6 +8 11
3. Ferencváros 5 3 1 1 22–13 +9 10
4. Újpest 5 3 2 18–13 +5 9
5. Dunaújvárosi Acélbikák 5 3 2 16–11 +5 9
6. Debrecen 5 2 1 2 21–11 +10 8