Mol Liga: hosszabbításos fehérvári siker, kikapott a Fradi

2016.11.28. 21:18
Gólokban gazdag meccsen a Fehérvár 5–5 után hosszabbításban 6–5-re legyőzte a Dunarea Galati-ot a jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján. A Csíkszereda szintén szoros csatában, de még a három harmad alatt le tudta győzni idegenben a Ferencvárost.

JÉGKORONG, MOL LIGA
FERENCVÁROS
HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–4 (1–2, 1–0, 1–2)
Pesterzsébet, 244
néző V: Németh M., Halassy, Muzsik, Kókai
FERENCVÁROS:
Sevela – Hietamäki (1), Schwindt (1) – Kovács V. L., Jaborník – Inglis, Garbacz – Farkas L. S., TENDLER 2, Sumi (1) – Kiss Á., Fliszár, Szappanos 1 – Papp Cs., Dubek (1), Gágyor – Hardi R., Egyed M., Németh Á. Edző: Greg Lindqvist
CSÍKSZEREDA: Ónodi – Wood, János – Papp Sz. 1, Korenko – Gecse, Campbell (2) – Bors, Salló – Farkas T., Antal N., Péter R. – Molnár Zsombor 1, Valchar, ANTAL ZS. 1 (1) – MOLDOVÁN 1 (1), Szolarjov, Bíró T. – Salló, Egyed R., Rokaly. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Greg Lindqvist: –
A mérkőzés elején domináltuk, aztán kaptunk két kiállítást, abból pedig két emberhátrányos gólt. Hatalmas csalódás pont nélkül zárni. Annak ellenére, hogy meg közben tudtunk fordítani, nagyon messze vagyunk attól a játéktól, amit játszani tudnánk.
Leo Gudas: – Jól kezdtünk, az első tíz perc kifejezetten tetszett, sajnos a második harmadra nem tudtuk átmenteni ezt a formát. A záró játékrészben viszont rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, aminek szerencsére meg is lett az eredménye. Jól mozogtak a lábak, mindenki tette, ami a feladata, és így sikerült elhoznunk mindhárom pontot.JÉGKORONG, MOL LIGA
FERENCVÁROS

Fehérvári Titánok–Dunarea Galati (román) 6–5 (0–2, 3–2, 2–1, 1–0) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 200 néző. V: Kincses, Rencz, Váczi, Árkovics G.
FEHÉRVÁR: Lemay – Krogh, Sándor – Reiter A., Láday (1) – Imre, Takács B. – Erdei, Korbuly – REISZ 1, Just (2), Kiss P. – Hamvai, SHUPE 2, Mazzag – Kocsis F. (1), SZABÓ K. 3, VINCZE P. (1) – Szász, Balogh B., Varga B.
Edző: Kóger István
GALATI: Lakosil – Hildebrand, Góga – Tamás, Bednár (1) – Flinta, Raszulov – Pál Zs. – Szőcs (1), PÁL Z. 1 (1), Lőrincz 1 – Rusnák (1), KRAJCI 1 (2), DONIKA 2 (1) – A-C. Munteanu, Irimia, Mihály E. – Neagos
Edző: Marius Trandafir
Kiállítás: 2 perc illetve 20 perc + végleges fegyelmi (Krajci)
Kóger István: – A laikusok mondhatták volna egy négynél, hogy ez a meccs elment, de én viszont annyi ilyet megéltem már ezzel a csapattal a szezonban, hogy bíztam benne, hogy fel fogunk tudni állni. Az ellenfél az első harmadban nagyon jól játszott, de a középső harmadban elkezdtük uralni a játékot. Ekkor a két kapott gólunk egyéni hibákból esett, de hittünk abban, hogy lehet keresnivalónk, és a beletett munka meghozta a gyümölcsét.
Marius Trandafir: – Egy agyonnyert meccset vesztettünk el. Túlságosan is magabiztosak voltunk négy egynél, a hazai csapat, pedig vérszemet kapott,
Mondhatjuk azt is, hogy felhoztuk őket…

Debrecen–Corona Brasov (román) 4–2 (2–1, 1–1, 1–0)
Debrecen, 400 néző. V:
Varjú, Vas, Vincze, Sipos
DEBRECEN: Gyenes – Varga, Bezrukov – Smith, Szagyikov – Hetényi, Berta 1 – Dancsfalvi, Koszurov, Piszkunov – Saluga (2), HÁRI 2 (1), NÉMETH A. 1 (1) – Vincze, Godó, Wéber – Molnár D.
Edző: Jason Morgan
BRASSÓ: POLC – Filip 1, Nagy I. (1) – Rawlyk, Bors – Imecs, Nagy Cs. – Csíki, Bíró O. – Gliga, McDonald, Klempa – Molnár Zs. (1), Bíró G. 1, Tranca – Fodor, PETRES (2), Zsók – Bíró M., Balázs, Péter
Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Jason Morgan: – Az apró részletekre hívtam fel a figyelmet a meccs előtt, és ezek az apró részletek – a megfelelő tempó, az ütközések, a letámadások – döntöttek végül. Biztos védekezésből építkeztünk, ahogy azt előre megbeszéltük. Egyre inkább kezd úgy játszani a csapat, ahogy az nekem tetszik.
Martin Lacroix: – Ahhoz képest, hogy nyolc nap alatt az ötödik összecsapásunkat vívtuk, nem játszottunk rosszul, bár a tegnapi, miskolci meccs okozta fáradtság meglátszott a teljesítményünkön. Többször visszajöttünk a meccsbe vesztett helyzetből, és a végén még komoly esélyünk nyílt az egyenlítésre, de Fortuna most nem szegődött mellénk. Nem történt tragédia, hazamegyünk, és készülünk tovább azért, hogy visszakerüljünk a dobogós helyek egyikére.

1. DVTK Jegesmedvék 22 14 3 2 3 79–39 +40 50
2. MAC Budapest 21 13 2 2 4 89–47 +42 45
3. Újpest 21 13 2 1 5 75–56 +19 44
4. Corona Brasov 26 11 4 1 10 90–75 +15 42
5. Dunaújvárosi Acélbikák 22 12 1 2 7 87–63 +24 40
6. Debrecen 21 10 1 1 9 80–62 +18 33
7. Ferencváros 22 9 4 9 70–88 –18 31
8. Fehérvári Titánok 23 4 6 6 7 70–85 –15 30