Mol Liga: hiába állt fel mínusz kettőről a Debrecen a MAC ellen

2016.12.19. 20:39
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Debrecen hazai pályán 4–2-re kikapott a MAC Budapesttől.

A fővárosi gárda Kovács Bronson Zoltán góljával szerzett vezetést az első harmad hajrájában, majd Kovács Csaba találatával a 36. percben már kettővel vezetett (0–2).

A villámgyorsan érkező szépítés után a 48. percben egyenlített a Debrecen, előbb Hári Norbert majd Varga Arnold volt eredményes, és az 59. percig nem is változott az állás (2–2).

A legvégét azonban jobban bírta a vendégcsapat, Pozsgai Tamás emberelőnyből visszavette a vezetést a MAC számára, Jon Booras pedig az üres kapuba lőtt (2–4).

A MAC sikerével két pontra megközelítette az egy meccsel többet játszó, címvédő DVTK-t.

JÉGKORONG MOL LIGA
DEBRECENI HK–MAC BUDAPEST 2–4 (0–1, 1–1, 1–2)
Debrecen, 400néző.V:Varjú, Gangel, Soós, Vincze
DEBRECEN:ORLOV – Berta, Szagyikov – Varga A.1 (1),Smith – Hetényi, Wéber – Piszkunov, Koszurov, Vaszjunyin – Németh A., Brown(2),HÁRI1 (1)– Godó, Vincze, Molnár D. Edző:Jason Morgan
MAC:BÁLIZS – Escobedo, Kovács B.1– Ruikka, Vokla – Mestyán, Pozsgai1– Bödök, Lakatos – Könczei, BOORAS1 (1),KOVÁCS CS.1 (2)– Keresztury, NAGY K.(2),Terbócs – Somogyi, Nagy G.(1),Jubinville(1)– Roczanov, Tóth M., Schmál. Edző:Majoross Gergely
Kiállítások:10, ill. 10 perc
Jason Morgan: –
A speciális egységek közötti hatékonyság döntött, mi emberelőnyben szinte minden elpuskáztunk, az ellenfél mindent belőtt. Olcsó vigasz, de most legalább nem volt annyira hullámzó a teljesítményünk, mint az ezt megelőző mérkőzéseken.
Majoross Gergely: –Érdekes, hogy mi éppen az emberelőnyös helyzetekben mutatunk meglehetősen hullámzó formát. Most szerencsére minden jól sült el számunkra. Volt a meccsnek olyan szakasza, amikor eldönthettünk volna a három pont sorsát, de a harmadik harmadban már mi örülhettünk, hogy közeledett a hosszabbítás. Aztán két perccel a vége előtt kaptunk egy emberelőnyt...

1. DVTK Jegesmedvék 28 18 3 2 5 108–61 +47 62
2. MAC Budapest 27 18 2 2 5 116–62 +54 60
3. Újpest 28 17 3 2 6 103–72 +31 59
4. Corona Brasov 31 15 4 1 11 108–91 +17 54
5. Dunaújvárosi Acélbikák 28 15 2 2 9 109–80 +29 51
6. Debrecen 28 12 1 2 13 110–93 +17 40
7. Dunarea Galati 30 8 4 3 15 88–123 –35 35
8. Fehérvári Titánok 28 4 8 7 9 83–100 –17 35