Mol Liga: hiába a két gyors újvárosi gól, a Brassó nyert

2017.01.19. 20:47
Bár a harmadik harmadban 1–3-ról egyenlített a Dunaújváros a Corona Brasov ellen a Mol Liga csütörtöki mérkőzésén, a hosszabbításban Mihály Árpád góljával a romániai csapat győzött.

Az Újváros 1–3 után két percen belül két gólt szerzett, előbb Azari Zsolt (kettős emberelőnyben), majd Németh Péter (szimpla előnyben) volt eredményes. A hosszabbításból 51 másodperc telt el, amikor Lencsés Tamás rendes játékidőből átvitt kiállítását kihasználta Mihály Árpád.

A 4. helyen álló Brassó hét pontra növelte előnyét az Acélbikákkal szemben.

JÉGKORONG MOL LIGA
DAB–CORONA BRASOV (romániai) 3–4 (1–2, 0–0, 2–1, 0–1) – hosszabbítás után
Dunaújváros 400 néző. V: Haszonits, Németh M., Soós D., Ozsváth
DUNAÚJVÁROS: KOTIMA – HUDEC (1), Ölander – Hruby 1, Ladigin – Hüffner, Lencsés – Magosi E. – Azari 1, Cseter, DANSEREAU (1) – Becze T. (1), Török, Kaszkov (2) – Odnoga M., Nagy M., Tanka – Németh P. 1, Léránt, Borbás. Edző: Heikki Mälkiä
BRASSÓ: TŐKE – Nagy I., Filip – Nagy Cs., Clarke – Bíró O., Bors – Csíki – MCGREGOR 1, Klempa (1), McDonald (1) – GLIGA 1 (1), MIHÁLY Á. 2 (2), Zabludovszkij (1) – Tranca, Bíró G., Fodor Csanád – Péter Zs., Bíró M. Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 14 perc, ill. 20 perc+10 perc fegyelmi (Clarke, Tőke)+végleges fegyelmi (clarke)+végleges kiállítás (Clarke)
Heikki Mälkiä:
– Nagyon gyengén kezdtünk, de a második és a harmadik harmad a miénk volt. Pozitívum, hogy kétgólos hátrányból is sikerült egyenlítenünk, és a hosszabbításban emberhátrányból is megvolt az esélyünk az egyenlítésre. Sajnos nagyon sok lehetőséget elpuskáztunk, de a játék képével elégedett vagyok.
Martin Lacroix: – Nem tudom, milyen szellemben ténykedtek a játékvezetők, csak azt tudom, hogy 3–1-es vezetésről a döntéseikkel megbontották a csapatjátékunkban a harmóniát, ajándékba adtak a hazaiaknak vitatható emberelőnyöket, akik éltek is ezzel a lehetőséggel, és egyenlíteni tudtak. A biztos három pont helyett szerencsével sikerült szereznünk kettő pontot.

1. DVTK 35 24 3 2 6 152–77 +75 80
2. MAC Budapest 35 23 2 3 7 152–82 +70 76
3. Újpest 35 22 3 2 8 136–90 +46 74
4. Brasov 36 17 6 1 12 127–104 +23 64
5. Dunaújváros 35 16 2 5 12 130–112 +18 57
6. Debrecen 35 17 2 2 14 143–110 +33 57
7. Fehérvári Titánok 35 6 8 7 14 101–131 –30 41
8. Ferencváros 35 11 5 19 111–154 –43 38