Mol Liga: hatot vágott a DAB, a végét nem bírta a Fradi

2014.12.28. 19:16
Kétszer még egyenlített az Érsekújvár, utána azonban már csak a Miskolc volt jégen (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a Dab.Docler hazai környezetben kiadós verésben részesítette a ligaújonc debrecenieket. A FTC Bp. ESMTK két harmadon át kezében tartotta az irányítást Brassóban, de a záró harmaddal fordítottak a házigazdák.  A listavezető Miskolci Jegesmedvék háromgólos győzelmet aratott otthon a címvédő HK Nové Zámky ellen.

Dab.Docler–Debreceni HK

A DAB már a 29 másodpercben vezetést szerzett, a második harmad elején és végén pedig kiütésessé tette a különbségét. A két harmad során szerzett öt találatából csak egy volt emberelőnyös. A rutinos Peterdi Imre és Grösch Tamás különösen elemében volt, mindketten 1+2-vel zártak.

ASC Corona Brasov–FTC Bp. ESMTK

Izgalmas, gólokban gazdag mérkőzést vívtak egymással a felek. A tempót a vendég zöld-fehérek diktálták, akik előbb szimpla, majd dupla gólelőnyre tettek szert. A házigazdák válasza azonban egyszer sem késett: 1–3-as állás után három perc sem kellett a 3–3. A záró részt azonban így is gólelőnnyel kezdte a vendégcsapat, amely Lévai Máté révén emberhátrányos(!) gólt szerzett. A záró felvonásra azonban elfáradtak a vendégek: a harmad közepén két fórgóllal fordítottak a házigazdák, akik üres kapus góllal zárták le a mérkőzést a hajrában. A győztes együttesben Martin Saluga triplázott.

Miskolci Jegesmedvék–Nové Zámky

Kétszer lépett meg egy-egy góllal a házigazda, ám a vendégek részéről érkezett felelet. A 30. percben aztán akcióból ismét előnyhöz jutottak a miskolciak, akik a záró harmadban két fórgóllal el is döntötték a találkozót még a hajrá előtt.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

DAB.DOCLER–DEBRECENI HK 6–0 (2–0, 3–0, 1–0)
Dunaújváros, 500
néző. V: Varjú, Halassy, Abonyi, Ozsváth
DAB: KALNINS – Hruby 1, Martine, Azari (1), Galanisz (1), Szappanos (1) – Pozsgai (1), Hüffner, ESKELINEN 1 (2), Gröschl 1 (2), Somogyi (1) – Nagy R., Mestyán (1), SZEPESSY M. 1, PAPP V. 1, PETERDI 1 (2) – Kovács V. L., Magosi E., Lénárt. Edző: Donald MacLean
DEBRECEN: Borogyin (Tőke) – Csíki, Voronov, Okos, Berta, Vaszjunyin – Jemeljanov, Szadikov, Kuriljuk, Kaszkov, Ladányi – Prakab, Tőkési, Könczei, Vincze P. T., Barabás – Hári N., Tanka. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Donald MacLean: –
Elkezdtünk a januári szakaszra építkezni, mégis jobban játszottunk, mint az előző mérkőzéseinken, de az eredmény ellenére nem hoztuk ki magunkból minden tudásunkat. A szezon nagyon hullámzó, a legnehezebb a motivációt ébren tartani.
Jevgenyij Muhin: – A korai gól megfogott minket, és az első percek rossz játéka után sem tudtunk kellőképpen felpörögni. Végig sok hibával játszottunk, és a ziccereinket sem tudtuk belőni.

CORONA BRASOV (romániai)–FERENCVÁROS BP. ESMTK 6–4 (1–1, 2–3, 3–0)
Brassó, 1500
néző. V: Csomortáni, Gergely L., Máthé, Rédai (mind romániai)
BRASOV: Polc – Filip 1, Obsut (3), Fodor Csanád, Klouda (3), Saluga 3 – János, Hietamäki, Mihály Á., Virág Csanád, Molnár Zsolt 1 – Imecs 1, Nagy Cs., Antal Zs. (1), Petres (1), Zsók (1) – Mátyás, Bálint Zs., Péter Zs., Márton. Edző: Jerry Andersson
FTC BP. ESMTK: Budai K. – Moravec, Guren, Kiss Á., Dubek 1, Novák (1) – Lencsés, Lévai 1, Németh P. 1, Revák, Papp Cs. – Hegyi Á., Cerny (2), Rafaj (1), Galló, Kiss G. 1 – Géczi, Mach, Hardi R., Pál, Farkas L. Edző: Szakács Ferenc
Kiállítások: 10, ill. 12 perc

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovák) 5–2 (2–1, 1–1, 2–0)
Miskolc, 1500
néző. V: Babic, Wolf, Pálkövi, Sipos
MISKOLC: BÁLIZS – Dudas (1), Boyle, BECZE T. 1, METCALFE 2 (2), COHEN (2) – Dósa, Gőz (1), TÓTH A. 1 (2), HAJÓS 1, Dansereau (1) – Budai R., Sagert, Láda B., Nagy K., Miskolczi – Láda P., Fliszár, Roczanov, Szilágyi, Popovics. Edző: Majoross Gergely
NOVÉ ZÁMKY: Cikánek – Siska, Durco, Chrenko (1), Faith (1), CALÁDI 1 – Baron, Huba, Weissmann, Frolík, Hurtaj – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, O. Stefánka, Marek Dubec – Král, Lesko, Púchovsky, KLOBUCNÍK 1, Brandis. Edző: Slavomír Chlebec
Kiállítások: 10 perc + 10 perc fegyelmi (Dudas), ill. 8 perc
Majoross Gergely:
– Fizikailag és taktikailag is fegyelmezetten és hatékonyan korongoztunk. A legutóbbi mérkőzéseken összeállt az a csapatjáték, amit elképzeltem, és ennek megvan az eredménye.
Slavomír Chlebec: – Kitűnő mérkőzést vívtunk. A Miskolc nagyon erős, ráadásul nagyon akart nyerni. Mi is becsülettel hajtottunk, de sok helyzetet hagytunk ki, ezért veszítettünk.

1. Miskolci Jegesmedvék 30 16 6 2 6 119–61 +58 62
2. Dab.Docler 29 18 2 1 8 101–79 +22 59
3. HC Nové Zámky 29 15 5 2 7 117–95 +22 57
4. ASC Corona Brasov 29 15 2 7 5 102–81 +21 56
5. Debreceni HK 28 11 2 3 12 95–91 +4 40
6. UTE 28 8 1 3 16 78–126 –48 29
7. Ferencvárosi TC 29 7 2 3 17 73–102 –29 28
8. HSC Csíkszereda 28 1 4 3 20 66–116 –50 14