Mol Liga: hatot kapott a Fradi; rangadót nyert a Volán

2015.11.15. 20:52
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában az újonc MAC hat gólt vágott a Ferencvárosnak, a Fehérvár Dunaújvárosban nyert megyei rangadót minimális különbséggel.

Dunaújváros–FehérvárDunaújváros–Fehérvár

Gól nélküli első harmadot követően a házigazdák a második játékrész elején két góllal megléptek, ám a vendégek a felvonás közepén 2:06 perc alatt egyenlítettek. 2–2 után a fehérváriak győztes gólját a közelmúltban súlyos baleset szenvedő – az újpesti bajnokin egy korcsolya vágta el a nyakát – Devon Krogh szerezte.

MAC–FTC

A hazaiak gyors vezető góljára az első harmad közepén megfeleltek a vendégek, de utána a MAC pillanatai következtek. A vendéglátók a második harmad közepén már hárommal mentek, és ferencvárosi felzárkózást követően a záró játékrészben meggyőzővé tették sikerüket.

Debrecen–Csíkszereda

A csíkiak az első harmad közepén jutottak előnyhöz, majd az akkor eredményes Anton Berlev a második felvonás elején is betalált. A vendégek kisvártatva ismét gólt szereztek, amire a megroggyant debreceniek nem tudtak válaszolni.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

MAC BUDAPEST–FERENCVÁROS 6–2 (2–1, 2–1, 2–0)
Tüskecsarnok, 450
néző. V: Halassy, Haszonits, Berger, Váczi
MAC: Bálizs – Olson (1), Tokaji, McDonald (1), HAYES 1 (2), Klempa 2 – Stipsicz 1, Quinn (2), SAARENPää 1 (2), Nagy K. (1), TERBÓCS 1 (2) – Mestyán, Pozsgai, Németh A., Roczanov, Szappanos – Egyed, Jászai, Tóth R., Schmál, Bödök. Edző: Majoross Gergely
FERENCVÁROS: Ágoston – Erdélyi (1), Hietamäki (1), Kiss G. , Dubek, Rafaj 1 – Suoraniemi, Pál Zsombor, Valecko 1, Manninen (1), Tendler (1) – Lévai, Horváth D. , Kováts V., Fliszár – Üveges, Farkas L., Mach, Papp Csaba. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Majoross Gergely:
– Az előzetes tervünk az volt, hogy a saját játékrendszerünkön belül tudjunk maradni hatvan percen keresztül – ezt ötvenötig nagyságrendileg meg is valósítottuk. Az első harmadban öt-hat percre letértünk az útról, de ezen kívül uraltuk a meccset, csak győzelmünk aránya volt kérdéses. Gratulálok Stipsicz Bencének az első góljához.
Greg Lindqvist: – Az első öt percben csak egy csapat volt a jégen, és az nem mi voltunk. Aztán összeszedtük magunkat, de a második harmadban, négy egynél el is dőlt a mérkőzés. A MAC jobb csapat, s noha voltak helyzeteink, mi nem lőttük be őket, míg az ellenfél igen.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FEHÉRVÁR AV 19 2–3 (0–0, 2–3, 0–0)
Dunaújváros, 500
néző. V: Wolf, Mayer, Abonyi, Soltész
DUNAÚJVÁROS: DUSCHEK – Raszulov, Smith, Azari, VAZAN, Peterdi – LENCSÉS, Hruby, Busbacher 1, McCann, Borbás – LÉRÁNT (2), Dörök, NÉMETH P. (1), Szepessy B. 1, Revák – Pál Zalán, Nagy M., Mátyásy, Magosi E., Odnoga M. Edző: Lee Gilbert
FEHÉRVÁR: SCOLA – KROGH 1 (1), Reiter A., Holmberg 1, SZABÓ P. K. 1, Shupe (1) – Lengyel, Szaller, VOKLA, Tóth G., Becze (2) – ARANY, Korbuly, Hamvai, Mazzag, Szita – Pados, Szabó B., Hegyi Á. Z., Reiter R., Varga B. Edző: Tyler Dietrich
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Lee Gilbert:
– Borzalmasan sajnálom ezt a meccset. Az első harmadban uraltuk a játékot, de a másodikban ez a fölényünk elveszett – ezzel elvesztettük előnyünket is. Fiatal a csapatunk, meg kell még tanulnia, hogy a lefújásig tartson a koncentráció.
Tyler Dietrich: – Az első harmad nagyon nehéz volt számunkra, kissé gyengébben kezdtünk. Utóbb mindkét csapat remekül játszott, szerencsére a második harmadban sikerült egyenlítenünk, és sokat dolgoztunk a sikerért. Külön elismerésem kapusunknak, Scolának, aki a mérkőzés előtt néhány perccel állt be a bemelegítéskor megsérülő Kalnins helyett.

DEBRECENI HK–CSÍKSZEREDA 0–3 (0–1, 0–2, 0–0)
Debrecen, 300
néző. V: Gangel, Druga, Pálkövi, Mizsák
DEBRECEN: Vay – Kunajev, Wéber, Könczei, Vincze, Godó – Hetényi, Csíki, Hári N., Garrett, Kaszkov – Emanuelsson, Trosin, Berta, Saluga – György, Barabás. Edző: Ladányi Balázs
CSÍKSZEREDA: PEKSA – Ozols, Bors (1), Antal, BERLJOV 2, Tambijevs (1) – Kuzman, Salló, Molnár Z., Molnár Zs., Hafizov – Gecse, Papp, Mihály, Moldován, Farkas – Péter, Orbán, Gyagyuskó, Mironov 1. Edző: Artur Oktyjabrov
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Ladányi Balázs:
– Legutóbb Miskolcon egy harmadot ajándékoztunk az ellenfélnek, most kettőt. Egyelőre nem értem, hogy a harmadik harmadban mutatott játékunkat miért nem tudjuk állandósítani.
Artur Oktyjabrov: – Azon túl, hogy az eredménnyel elégedett vagyok, a csapat játéka is elégedettséggel töltött el. Most először azt csinálták a játékosaim, amit kértem tőlük.

1. DVTK Jegesmedvék 20 15 3 1 1 97–53 +44 52
2. MAC Budapest 21 12 2 3 4 85–55 +30 43
3. Fehérvár AV19 21 12 1 2 6 79–59 +20 40
4. Debreceni HK 21 9 3 3 6 68–64 +4 36
5. UTE 20 7 3 9 58–56 +2 27
6. HSC Csíkszereda 20 5 2 3 10 60–79 –19 22
7. Dunaújvárosi Acélbikák 19 6 1 2 10 53–64 –11 22