Mol Liga: háromgólos újvárosi siker a brassóiak ellen

2012.12.07. 20:30
A férfi jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján a listavezető Dab.Docler 6–3-ra legyőzte hazai pályán a brassóiakat, az érsekújváriak pedig 4–2-re megverték a Csíkszeredát.

Az alapszakasz első helyén álló dunaújvárosiak Pavuk Attila 6. percben szerzett góljával nyitották a mérkőzést, de alig másfél perccel később a találkozó során kétszer is eredményes Zsók Levente emberhátrányosgóljával egyenlítettek a brassóiakat, így az első negyed után 1–1-et mutatott az eredményjelző.

A folytatásban Kiss Dániel góljára Kevin Wehrs még felelni tudott, de az újabb szünetig Nagy Richárd és Szappanos Dávid is betalált, így 4–2-es hazai előnnyel fordultak pihenőre a csapatok.

A 47. perc végén Zsók második találatával közeledtek a vendégek, de Kiss Ákos gyorsan lehűtötte a kedélyeket, az utolsó percben pedig Somogyi Balázs állította be a 6–3-as győzelmet.

A Ferencváros-ESMTK hazai pályán 2–1-re legyőzte a Miskolcot. A házigazda 32. percben a harmadik emberelőnyét már kihasználta, Revák Zoltán volt eredményes, majd kilenc másodperccel később Győri Tamás is betalált (2–0).

A miskolciak a harmadik harmad elején Tyler Czuba révén szépítettek, de egyenlíteni már nem tudtak, így nem tudták megelőzni a nap során korábban botló csíkszeredaiakat.

JÉGKORONG MOL LIGA
DAB DOCLER–ASC CORONA BRASOV 6–3 (1–1, 3–1, 2–1)
Dunaújváros, 550 néző. V: Varjú, Sós Z., Abonyi, Gangel
DAB: Sevela – Kiss D. 1, Lindgren, Szappanos 1 (2), Galanisz (1), Pavuk 1, HUBA, Chvátal (1), SOMOGYI 1, F. Lundh (1), KISS Á. 1 – Erdélyi P., Tőkési, Azari, Gröschl, Peterdi – Hüffner (1), Papp V., Papp Cs., Szabados. Edző: Stephan Lundh
BRASOV: Polc – WEHRS 1 (1), Pisarenko, Bonar (1), ZSÓK 2, Virág Cs. – Rowlik, Nagy Cs. (1), Péter R., Antal, Basilides – Mastaleriu, Barinka, Borsos, Petres, Péter Zs. – Fodor Cs., Lőrincz. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 8 perc, ill. 16 perc + 10 perc fegyelmi (Wehrs)
Stephan Lundh: – Mint mindig, ez is nehéz győzelem volt, az elején rengeteg helyzetet kihagytunk, de aztán türelmesen játszottunk és végül behúztuk a meccset. Naggyá tettük a kapusukat, több góllal is nyerhettünk volna, de a végén apró gólokkal megtörtük az ellenfél lendületét.
Greg Lindqvist: – Óriási mérkőzést játszottunk, mindent megtettünk a győzelemért, de ma a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött, amelyik keményen megbüntette hibáinkat.

FERENCVÁROS-ESMTK–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 2–1 (0–0, 2–0, 0–1)
Pesterzsébet, 150 néző. V: Halassy, Wolf, Vass M., Bedő P.
FTC: MERAVY – HRAJNOHA (1), Hoffmann (1), Dancsfalvi (1), Gergely Cs., Pilcsik – Erdélyi T., GYŐRI T. 1, Hegyi Á. Z., Kiss G., Borbás – Lencsés, Mestyán, REVÁK 1, Feil, Berta (1) – Géczi, Fekecs, Horváth D., Fodor Z. Edző: Dobos Tamás
MISKOLC: GYENES – Láda B., Hegyi Á., Nagy G., Fodor Sz., Tóth A. (1) – Atkinson, Cowan, Dubek, CZUBA 1, Rafaj (1) – Szirányi B., Orosz, Szilágyi L., Popovics, Smith. Edző: Egri Gergely
Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc
Egri Gergely: – A Fradi jobban akarta a győzelmet, végig összeszedetten játszott, mi pedig későn eszméltünk. Az első két harmad feledhető volt, a harmadikkal már elégedett voltam. Menni kell tovább, vasárnap mindenképpen nyernünk kell, hiszen értékes pontokat hullajtottunk el.

NOVÉ ZÁMKY (szlovák)–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–2 (1–0, 2–1, 1–1)
Érsekújvár. V: Druga, Haszonits, Berger, Pálkövi
Gólok: Mihajlov 2, Dobry, Ruzicka, ill. Moldován 2
Kiállítások: 6, ill. 16 perc