Mol Liga: háromgólos előnyt herdált el, de nyert a címvédő

2015.10.16. 20:33
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján a bajnoki címvédő DVTK Jegesmedvék nagy csatában nyert Dunaújvárosban, az Újpest simán győzött Brassóban, a Fehérvár Debrecenben diadalmaskodott, a Ferencváros pedig hosszabbításban csikarta ki a győzelmet Csíkszeredában.

A címvédő és listavezető DVTK Jegesmedvék a 12. percben, Galanisz Nikandrosz góljával törték fel a dunaújvárosi reteszt, majd a második harmad elején rövid idő alatt Gőz Balázs és Jon Booras is betalált (0–3).

Ezzel azonban koránt sem ért véget a meccs! Philip Busbacher előbb a 40., majd a 48. percben is szépített, Timur Raszulov pedig az 52.-ben egyenlített (3–3). A vendégeknek azonban volt még egy válaszul, Kalvin Ryan Sagert pedig csak kiharcolta a győzelmet a DVTK-nak (3–4).

A második helyen álló Debrecen elszenvedte második rendes játékidőbeli vereségét, miután a fehérváriak a második harmadban Reisz Áron, Hegyi Ádám Zoltán és Szaller Márk révén is bevették Vay Ádám kapuját, a házigazda pedig csak egyszer talált be (1–3).

A brassóiak sokáig tartották az újpestiek tempóját, de a 27. és a 34. perc között a vendégek négyszer is betaláltak, ezzel pedig eldöntötték a meccset (2–5).

A bajnokságot tíz vereséggel kezdő Csíkszereda a legutóbbi két fordulóban már győztesen hagyta el a jeget, és ezúttal sem állt túl rosszul, Bors Huba-Ferenc góljával a 31. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros ellen, de Rafaj Attila még a harmadban egyenlített. A harmadik játékrészben újabb gól nem esett, a hosszabbításban viszont igen, Rafaj második találatával a Ferencváros végül 2–1-re nyert.

JÉGKORONG MOL LIGA
CORONA BRASOV (romániai)–ÚJPEST 2–5 (1–1, 1–4, 0–0)
Brassó, 350
néző. V: Lascar, Iliescu, Butucel, Trandafir (mind román)
CORONA: Tőke – Nagy Cs. 1, Imecs, Zsók (1), Tranca (1), Mihály Á. – Mátyás, Bíró O., Molnár Zsolt (1), Bíró M., Virág Csanád – Sprencz 1, Piszarenko, Fodor Cs., Bíró G., Péter Zs. – János, Dumitru, Márton. Edző: Keresztes Ottó
ÚJPEST: Pleszkán – Lindgren (1), Kiss D., Virág T., Mihalík, E. Pance – Hegyi Á., Zalavári, Kiss Á., Nemes 1 (1), Csányi 1 (2) – Huba 1 (1), Garbacz, Feil, Gröschl (2), Hodos 1 – Sommer, Pichler 1, Turbucz, Dömötör. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 4, ill. 12 percDVTK Jegesmedvék a 12. percben, Galanisz Nikandrosz góljával törték fel a dunaújvárosi reteszt, majd a második harmad elején rövid idő alatt Gőz Balázs és Jon Booras is betalált (0–3).

Brassó, 350
Kiállítások: 4, ill. 12 perc

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–FERENCVÁROS 1–2 (0–0, 1–1, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után
Csíkszereda, 1200
néző. V: Gergely, Máthé, Péter V., Sikó (mind romániai)
HSC: Peksa – Ozols, Bors 1, Antal, Tambijevs (1), Berlev (1) – Orbán Sz., Gecse, Moldován, Mihály E., Bíró T. – Salló, Bednár, Farkas T., K. Heffernan, S. Heffernan – Kropotin, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán. Edző: Artur Oktjabrov
FTC: Budai K. – Valecko, Hietamäki (1), Kiss G., Dubek, Rafaj 2 – Suoraniemi, Lévai (1), Farkas L., Manninen, Fliszár – Erdélyi, Pál Zsombor, Kovács V., Tendler (1), Papp Cs. – Üveges, Horváth D., Mach. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 6 perc + 10 perc fegyelmi (Gecse), ill. 16 perc
Artur Oktjabrov:
– Az ellenfél kemény hokit játszott, de sajnos mi is partnerek voltunk ebben. Rengeteg helyzetet kihagytunk, az emberelőnyös játékot sem tudtuk megoldani. Óvatosan játszottunk, nem fókuszáltunk kellőképpen, ez főleg az utolsó percekre és a hosszabbításra volt igaz.
Greg Lindqvist: – Az első harmadban nagyon sok kiállítást kaptunk, ez megölte a játékunkat. Sőt, az egész mérkőzésen azt hiszem, alig egypercnyi emberelőnyünk volt. Öt az öt ellen viszont úgy érzem, jobban játszottunk, és nagyon örvendünk a két pontnak. A csíkszeredaiaknak nagy előny, hogy nyolc légióssal játszhatnak; ha összeérnek, ott lehetnek a liga topcsapatai között.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–DVTK-JEGESMEDVÉK 3–4 (0–1, 1–2, 2–1)
Dunaújváros, 600
néző. V: Wolf, Halassy, Abonyi, Pálkövi
DUNAÚJVÁROS: DUSCHEK – RASULOV 1, Smith, Azari (1), McCann, Szepessy M. – Lencsés, Hruby, BORBÁS (2), BUSBACHER 2, Peterdi (1) – Léránt (1), Dörök, Szepessy B., Németh P., Odnoga – Mátyásy, Pál, Revák, Nagy M., Magosi E. Edző: Gilbert Lee
DVTK: KISS – GŐZ 1 (2), Sagert 1, Hajós, Tóth A. (1), Dansereau – Leppanen (1), Dudas (1), BOORAS 1, Cseter, Miskolczi – Vojtkó, Laczkó, Somogyi (1), GALANISZ 1 (1), Pavuk (1) – Popovics, Szilágyi, Ritó. Edző: Mayer Péter
Kiállítások: 2 perc + 25 perc fegyelmi (Dörök), ill. 6 perc + 20 perc fegyelmi (Booras, Dudas)
Gilbert Lee:
– A fiúk mindent megtettek ma, ám kissé beragadtunk az elején. A második harmadban megvoltak a helyzeteink, de ezeket nem tudtuk kihasználni, így végül alulmaradtunk. A harmadik harmadbeli játékunkkal viszont maximálisan elégedett vagyok.
Mayer Péter: – Ezen a meccsen jobban koncentráltunk, mint ellenfelünk, a mérkőzés nagy részében uraltuk a játékot. De amikor teret adtunk a hazaiaknak, akkor ők ezt kihasználták, feljöttek, és egyenlítettek. Szerencsére tudtunk egy góllal nyerni, így hiába lett a mérkőzés vége izgalmas, ezért a győzelemért is három pont jár, és ez a legfontosabb.

DEBRECENI HK–FEHÉRVÁR AV19 1–3 (0–0, 1–2, 0–1)
Debrecen, 500néző.V:Németh, Varjú, Sipos, Kis-Király
DEBRECEN: Vay – Csíki, Kovács B., Hári N., Dancsfalvi, Vaszjunyin – Hetényi P., Wéber, Könczei1, Saluga, Berta – Kunajov, Emanuelsson, Usztyancev, Garrett, Kaszkov – Godó(1), Barabás, Tanka. Edző:Dmitrij Romanov
FEHÉRVÁR: KALNINS – Szabó D., HEGYI Á. Z.1, Reisz1, Orban B.(1), BODO(2) – Reiter A., Szabó B., Szabó P. K.(1), Holmberg, Shupe(1) – Vokla, SZALLER2 (1), Tóth G., Szita, Hamvai – Pados, Lengyel, Pillók, Reiter R., Mazzag. Edző:Tyler Dietrich
Kiállítások:8, ill. 20 perc
Dmitrij Romanov:
– A MAC legyőzése után túltengett a játékosokban az önbizalom, hiába óvtuk őket ettől. Az első két harmadban egyszerűen nem találtuk a játék ritmusát. A harmadikban megtaláltuk, de akkor már nem volt köszönet benne. A vonat már elment. Érthetetlen, hogy az emberelőnyös helyzetekben mennyire gyengék vagyunk. Sajnos ez nem új keletű probléma.
Tyler Dietrich:– Nagyon jól kezdtük és jól is folytattuk a meccset, ami annak tükrében meglepő volt, hogy eddig a találkozók utolsó szakaszaiban tudtunk igazán felpörögni. A harmadik harmadban a sok kiállítás miatt akadtak gondjaink, de ezeket fegyelmezett védekezéssel túléltük, így nagyon értékes győzelmet arattunk Debrecenben.

1. DVTK Jegesmedvék 13 10 1 1 1 60–35 +25 33
2. Debreceni HK 14 8 2 2 2 49–33 +16 30
3. MAC Budapest 13 7 1 1 4 47–33 +14 24
4. Fehérvár AV19 13 6 1 2 4 43–38 +5 22
5. UTE 12 4 3 5 33–30 +3 18
6. Ferencvárosi TC 12 3 1 2 6 34–48 –14 13
7. Dunaújvárosi Acélbikák 11 3 1 7 29–37 –8 11
8. HSC Csíkszereda 13 2 3 8 32–53 –21 9