Mol Liga: egyenlített a Csíkszereda, de a Miskolc örülhetett

2014.12.13. 19:33
A Miskolc szétlövéssel nyert Csíkszeredában a jégkorong Mol Liga szombati mérkőzésén. A DAB is idegenben nyert.

A Miskolc az első harmadban kétgólos előnyre tett, szert, de a folytatásban magára talált a Csíkszereda. Shane Heffernan később duplázott, a HSC a harmadik játékrészben, 3–3-nál érte utol a Jegesmedvéket. Az izgalmas végjáték és a hosszabbítás sem döntött, így szétlövéssel ért véget a találkozó. Ebben a Miskolc volt a jobb: Keegan Dansereau rávezetése döntött.

A DAB szintén 4–3-ra győzött, csak éppen hosszabbítás nélkül. A dunaújvárosiak Brassóban harcolták ki a győzelmet. A vendégek az utolsó harmadnak hátrányban vágtak neki, de Szappanos Dávid két góljával fordítottak.

MOL LIGA

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 3–4 (0–2, 2–1, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Csíkszereda, 1500 néző. V: Butucel (román), Gergely L., Péter V. Rédai (mindhárom romániai)
CSÍKSZEREDA: Raitums – SALLÓ (2), Spady (1) – SALONEN (1), HEFFERNAN 2, Bíró G. – Bors 1, Papp Sz. – Satek, Molnár Zsombor, Tranca (1) – Mihály E., Nagy I. (1) – Bíró O., Bíró T., Farkas T. Edző: Christer Dreberg
MISKOLC: Bálizs – Boyle, Sagert (1) – COHEN (2), NAGY K., BECZE T. 1 (1) – Gőz (1), Dudás 1 – Tóth A., Hajós, DANSEREAU 1 –Vojtkó, Dósa – Popovics, Metcalfe, Miskolczi – Láda P., Láda B. – Roczanov 1, Szilágyi, Fliszár. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 8, ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Gőz)

CORONA BRASOV (romániai)–DAB.DOCLER 3–4 (1–0, 2–2, 0–2)
Brassó, 1600 néző. V: Toporceanu, Iliescu (mindkettő román), Sikó, Keresztes (mindkettő romániai)
BRASOV: Polc – Filip, Obsut – Zsók, Klouda, Saluga – Piszarenko, Hietamäki – MIHÁLY Á. 1 (1), Molnár Zsolt (1), VIRÁG Cs. 1 (1), Imecs 1, Nagy Cs. – Fodor Csanád, Antal Zs., Petres (1) – Péter R., Bálint Zs., Péter Zs., Márton. Edző: Jerry Andersson
DAB: Sevela – Berlisk, Martine – Szepessy, GALANISZ (2), Azari – Pozsgai, Hüffner – SZAPPANOS 3 (1), Eskelinen 1, Somogyi (1) – Nagy R., Mestyán – Peterdi, Gröschl, Pavuk – Léránt, Erdélyi T. – Kovács V., Papp V., Magosi E. Edző: Don MacLean
Kiállítások: 8, ill. 8 perc

1. HC Nové Zámky 26 14 5 2 5 109–84 +25 54