Mol Liga: drámai finis a döntő nyitányán, vezet a DVTK

2017.03.14. 19:35
Előny a Jegesmedvéknél (Fotó: Földi D. Attila – archív)
A címvédő DVTK Jegesmedvék csapata hazai pályán, hosszabbítást követően 5–4-re legyőzte a MAC Budapestet a jégkorong Mol Liga döntőjének kedd esti nyitányán. A MAC kétgólos hátrányt dolgozott le a harmadik harmad utolsó perceiben, de a ráadásban nem tudott élni a lélektani előnnyel.

Az első harmad hajrájában Andrew Johnston közelről ütött gólját Vokla Roland egy percen belül, a kék vonal közeléből megválaszolta a vendégek részéről (1–1), és a második játékrészben is a finisre maradtak a gólok, de ebből a párbajból a hazaiak jöttek ki jobban.

Előbb egy nagy védelmi hibából a letámadó Pavuk Attila lőtt a MAC hálójába (2–1), nem egészen egy perc múlva Galanisz Nikandrosz alapvonal mögül visszatett korongját Bálizs Bence a saját kapujába ügyetlenkedte (3–1).

Az üresen felejtett Vladimir Nikiforov gyorsan szépített (3–2), de szinte amint visszajöttek a csapatok a második szünetről, Grant Toulmin is kihasználta, hogy őrizetlenül maradt a kapu előtt – megint két gól volt a különbség (4–2).

A hajrában a Jegesmedvék kivédekeztek egy emberhátrányt, ám a rájuk nehezedő nyomás azonos létszám mellett sem csökkent, és a periódus utolsó három percében a MAC kiegyenlített: előbb Jon Booras lőtt kapásból, éles szögből Adorján Attila kapujába (4–3), majd az utolsó perc kezdetén Sean Escobedo megpattanó távoli lövése is beakadt (4–4).

A DVTK-nak adódott még egy lehetősége a rendes játékidőben, de nem lett belőle gól, így következett az extra játékrész – amely alig több mint két percig tartott: a jobbról a kapu elé tálalt korongot Andrew Johnston higgadt cselt követően a kapuba emelte. Bálizs belekapott a pakkba, de nem tudta hárítani – 5–4-re nyert a DVTK.

Folytatás csütörtökön, Budapesten.

JÉGKORONG MOL LIGA
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

DVTK JEGESMEDVÉK–MAC BUDAPEST 5–4 (1–1, 2–1, 1–2, 1–0) – hosszabbítás után
Miskolc, 1660
néző. V: Haszonits M., Kincses G., Kókai M., Nagy A.
Gólütők: Johnston
(17:43, Colin, 1–0), Vokla (18:38., Nagy K., Nagy G., 1–1), Pavuk (37:31, 2–1), Galanisz (39:19, Láda, 3–1), Nikiforov (39:46, Booras, Kovács B., 3–2), Toulmin (41:36, Touminen, Johnston, 4–2), Booras (57:25, Pozsgai, Jubinville, 4–3), Escobedo (59:01, 4–4), Johnston (62:24, Sakaris, Toulmin, 5–4)
Az összesített állás: 1–0
STATISZTIKA
Kapura lövések:
43, ill. 43 (15:15, 17:14, 9:13, 2:1)
Kapusok: Adorján – 90.69 % (43/39), ill. Bálizs – 88.37 % (43/38)
Kiállítások: 6, ill. 10 perc (2:8, 0:0, 4:2, 0:0)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc további programja ide kattintva tekinthető meg!