Mol Liga: ferencvárosi villámrajt után szoros siker

2015.01.25. 21:38
A jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján az Újpest hazai pályán 3–0-ra legyőzte a HC Nové Zámkyt, a Ferencváros pedig 4–2-re a Debrecent.

A címvédő érsekújváriak ötből ötször győztek a szezonban az újpestiek ellen, egyszer 9–3-ra, ezúttal azonban revánsot vettek a „lilák".érsekújváriak ötből ötször győztek a szezonban az újpestiek ellen, egyszer 9–3-ra, ezúttal azonban revánsot vettek a „lilák".

A finn Jussi Petteri Tapio már a negyedik percben bevette Lukás Cikánek kapuját, majd negyedórányi játékot követően honfitársa, Teemu Elomo is eredményesnek bizonyult (2–0). A 24. percben Tapio duplázott – ő két góllal és egy gólpasszal, Elomo egy plusz kettővel zárt –, Ales Sila pedig hibátlanul őrizte a kapuját (3–0).

A nap esti mérkőzésén a Ferencváros alaposan bekezdett, Dubek Vladimir, Václav Novák és Kiss Gábor találatával a 15. percben már 3–0-ra vezetett a Debrecen ellen. A vendégek nem adták fel, és a második harmadban két góllal visszajöttek a meccsbe, de a záró felvonásban Pál Zoltán eldöntötte azt (4–2).

JÉGKORONG MOL LIGA
ÚJPEST–HSC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 3–0 (2–0, 1–0, 0–0)
Megyeri út, 305
néző. V: Haszonits, Nagy A., Ozsváth, Nedeljkovics (szerb)
ÚJPEST: SILA (Pleszkán) – DURÁK, KISS D. (1), COLEMAN (2), ELOMO 1 (2), TAPIO 2 (1) – Lindgren, Hegyi Á. Z., Dömötör, Virág Csaba, Csányi – Zalavári, Garbacz, Retier R., Tóth G., Pichler – Hodos, Turbucz, Sommer. Edző: Szilassy Zoltán
NOVÉ ZÁMKY: Cikánek – Huba, Durco, Marek, Dubec, Frolík, Faith – Kowalczyk, Siska, Podstavek, O. Stefánka, Weissmann – Baron, Hrudík, Brandis, M. Stefánka, Tábi – Lesko, Král, Martin, Dubec, Púchovsky – Bednárík. Edző: Lubomír Hurtaj
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Szilassy Zoltán:
– Jó szellemben játszottunk, hatékonyak voltunk, szép gólokat lőttünk, és nagyszerű kapusteljesítményünk is volt.
Lubomír Hurtaj: – Keményen kezdett az UTE, próbáltunk változtatni, de nem sikerült fordítani. Nem jó az eredmény, pedig lőhettünk volna gólokat, mert akadtak helyzeteink. A hibákat elemezzük, hogy legközelebb már ne kövessük el őket.

FERENCVÁROS BP. ESMTK–DEBRECENI HK 4–2 (3–0, 0–2, 1–0)
Pesterzsébet, 200
néző. V: Halassy, Varjú, Pálkövi, Vas Mátyás
FTC BP. ESMTK: Marton – Moravec, Guren, Lichanec (1), DUBEK 1, RAFAJ (2) – Hegyi Á., Cerny (1), Kiss Á., Galló I. (1), Kiss G. 1 – Lencsés, Lévai (1), Novák 1, PÁL Z. 1, Papp Cs. (1) – Németh P., Hardi, Farkas L. S. Edző: Szakács Ferenc
DEBRECEN: Tőke – VORONOV 1, Csíki, Berta, Szicsov, Könczei – Jemeljanov (1), Szadikov, KASZKOV 1, Hári N., Kuriljuk – Wéber, Tőkési, Dancsfalvi, Vaszjunyin, Sijka (1). Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 8, ill. 8 perc+10 perc fegyelmi (Hári N.) + végleges fegyelmi (Hári N.)
Szakács Ferenc:
– Játszottunk egy jó első harmadot, amelyet követően érthetetlenül kiengedtünk, és ezzel sima meccsből csináltunk magunknak roppant nehezet. A hátralévő találkozóinkat nyernünk kell, és bíznunk abban, hogy a riválisunk veszít még pontokat.
Jevgenyij Muhin: – Kissé talán túl sok volt az emberhátrány, míg a Fradi sokkal motiváltabb volt, és megérdemelten nyert. Remélem, a rájátszásra ismét sikerül felpörögnünk.

1. Miskolci Jegesmedvék 39 23 7 2 7 168–80 +88 85
2. Dab.Docler 39 23 5 1 10 133–103 +30 80
3. HC Nové Zámky 39 19 5 3 12 151–128 +23 70
4. ASC Corona Brasov 38 17 2 10 9 125–111 +14 65
5. Debreceni HK 39 15 3 3 18 128–129 –1 54
6. UTE 39 12 3 4 20 117–166 –49 46
7. Ferencvárosi TC 39 11 2 4 22 103–142 –39 41
8. HSC Csíkszereda 38 4 4 4 26 92–158 –66 24