Mol Liga: brassói csíny Miskolcon, DAB-siker

2014.10.11. 22:14
A Brassó két ponthoz jutott Miskolcon (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a listavezető Dab.Docler a vártnál nehezebben igazolta papírformafölényét otthon a HSC Csíkszereda ellen, míg a merész álmokat dédelgető Miskolci Jegesmedvék otthon botlott a Corona Brasov ellen.

Dab.Docler–HSC Csíkszereda

Egy harmadon át érett a meglepetés, utána azonban érvényre jutott a DAB erőfölénye és jobb formája. A 26. perctől már egygólos előnyben lévő listavezető azonban így is csak a hajrában, egy fórgóllal biztosította be a győzelmét a sereghajtó ellen.

Miskolci Jegesmedvék–ASC Corona Brasov

A korai brassói vezetés után a vendégek a 48. percig megőrizték az előnyüket, ám az 52. percben már a Jegesmedvék voltak nyerő helyzetben. A Brasov azonban túlórára mentette a meccset, amelyet szétlövéssel meg is nyert. A brassóiak ötödik hosszabbításos meccsükön először jutottak két ponthoz.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA 4–2 (1–2, 2–0, 1–0)
Dunaújváros, 500
néző. V: Haszonits, Sós Z., Abonyi, Tímár
DAB: KALNINS – Martine, Hüffner, AZARI (2), HRDEL (1), Kiss Á. – Martinka 1, Pozsgai (1), Somogyi, Gröschl (1), Szappanos (1) – Nagy R., MESTYÁN 1 (1), Peterdi 1, GALANISZ 1 (1), Pavuk – Szepessy M., Léránt, Kovács V., PAPP V., Magosi E. Edző: Donald MacLean
CSÍKSZEREDA: RUCZUJ – Salló (1), SPADY 1, Curilla, Mihály E., Farkas T. – Bors, Pál Zs., Sjölund, MOLNÁR ZSOMBOR, Tranca – Papp Sz., Gecse, Bíró O. (1), Bíró M. (1), BÍRÓ T. 1 (1) – Molnár Zoltán, Hildebrand, Rokaly. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Donald MacLean:
– Nagyon örülök a három pontnak, mert a fiúk az utóbbi időben nagyon jól játszanak. Nem lehet mindig csúcsformában lenni, de amíg győzni tudunk, a jó teljesítmény is megfelelő. Külön öröm az emberelőnyös találatunk.
Christer Dreberg: – A pénteki meccs után jobb játékot nyújtottunk, de sajnos sok fölösleges kiállítást gyűjtöttünk össze, az emberhátrányból kapott góllal pedig eldőlt a mérkőzés. Sajnos egy-két játékosom hetek óta sok hibával játszik.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–CORONA BRASOV (romániai) 2–3 (0–1, 0–0, 2–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Miskolc, 786
néző. V: Gangel, Kincses, Kormos, Soós D.
MISKOLC: BÁLIZS – BOYLE 1, Dudas, Metcalfe, Nagy K., Becze T. – Gőz, Sagert, Tóth A., LÁDA B. (2), HAJÓS 1 – Vojtkó, Dósa, Fliszár, Cohen, Dansereau – Láda P., Ritó – Popovics, Szilágyi, Roczanov. Edző: Majoross Gergely
BRASOV: POLC – Filip 1, Obsut (1), Mihály Á., KLOUDA 1, Saluga – Nagy Cs., HIETAMäKI (1), Péter R., Fodor Cs., Petres (1) – János, Piszarenko, Molnár Zs., ANTAL ZS. 1, Virág Csanád – Oprea, Márton H., Péter Zs., Bálint Zs. Edző: Jerry Andersson
Kiállítások: 7 perc+végleges fegyelmi (Dudas), ill. 18 perc
Majoross Gergely:
– Az eddigi mérkőzések közül most voltam a legelégedetlenebb. A Brassó furcsa hibából egyenlített a hajrában. A vereség ellenére ez a hozzáállás hosszú távon kifizetődő lesz.
Jerry Andersson: – Nagyon jó csapatot győztünk le. Sikerünk után nagyon büszke vagyok a fiúkra.

1. Dab.Docler 9 7 1 1 37–21 +16 24
2. Miskolci Jegesmedvék 9 5 2 2 38–17 +21 21
3. HC Nové Zámky 9 4 3 1 1 37–24 +13 19
4. ASC Corona Brasov 9 2 1 4 2 25–33 –8 12
5. Debreceni HK 8 3 1 4 32–26 +6 10
6. UTE 9 3 1 5 26–44 –18 10
7. Ferencvárosi TC 8 1 1 6 22–32 –10 5
8. HSC Csíkszereda 9 2 7 18–38 –20 4