Mol Liga: az Újpest legyőzte a MAC-ot, a Debrecen a Fradit

MTI MTIMTI MTI
2016.11.20. 21:54
Az Újpest 4–3-ra győzött a listavezető MAC Budapest vendégeként a jégkorong Mol Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

JÉGKORONG, MOL LIGA
MAC Budapest–UTE 3–4 (0–0, 0–4, 3–0)
Tüskecsarnok, 530 néző V: Babic, Sós, Kókai, Bedő
MAC: Arany – Vokla, Kovács B. – Mestyán, Ruikka – Pozsgai, Escobedo (2) – Fejes, Silló, Keresztury, Terbócs, Nagy K. – Kovács Cs., Somogyi, NAGY G. 2 (1) – Bödök, Booras, Könczei 1 – Tóth R., Schmál, Roczanov
Edző: Majoross Gergely
UTE: Sila – Gröschl, Hegyi Á. – Kiss D., Huba – Kovács A., N. Nagy 1 – Szalma, Pokornyi, Dósa, Turbucz, Dömötör – Hebar, Virág T., Pápa (1) – FROLÍK 1 (1), Benk (2), SIKORCIN 1 (1) – Csányi 1, Nemes, Tóth G.
Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Majoross Gergely: – Egyszer egy nálam okosabb edző azt mondta, nem veszítettünk, csak kifutottunk az időből. Ezzel együtt is ilyen teljesítménnyel nem érdemeltünk győzelmet, húsz perc hokival nem lehet meccset nyerni. Nem is sikerült, és ez szerintem így van rendjén.
Szilassy Zoltán: – A harmadik harmadban túlságosan passzívak voltunk, de a négygólos előny végül elégnek bizonyult. Emellett erről a záró harmadról nyilván beszélnünk kell majd, mert lesznek olyan mérkőzéseink, ahol nem lesz négygólos előnyünk, ami megmenthetne minket. A játék képének megfelelő, reális eredmény született.

HK Beograd (szerb)–Fehérvári Titánok 4–3 (0–0, 2–3, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Belgrád. V: Fazekas, Juhász, Popovics (szerb), Berger
BEOGRAD: Trifonov – Árvay (1), Crnogorac (1) – Albers, Podunavac – Anics, U. Novakovics (1), Despotovics 1 (1), Turcotte 1 (1), Bjelogrlics – Vucurevics (1), Vukicsevics, Szalidzsi 1 (1) – Kerezovics, P. Novakovics, Szabados 1 – Zwick
Edző: Christer Dreberg
FEHÉRVÁR: Lemay – Láday 2 (1), Sándor – Imre, Reiter A. – Korbuly, Takács B., Just, Shupe 1, Kiss P. – Hamvai (2), Szabó P. K., Mazzag (3) – Varga B., Erdei, Balogh B. – Sofron Á., Tóth Renátó
Edző: Kóger István

Debrecen–Ferencváros 9–5 (0–1, 6–2, 3–2)
Debrecen, 400 néző. V: Haszonits, Halassy, Vincze, Kis-Király
DEBRECEN: Orlov – Szagyikov (1), Berta (3) – VARGA A. 1 (2), Bezrukov (2) – Hetényi P. (1), Pados, Hári N., SALUGA (4), DANCSFALVI 2 (1) – Vincze P. T., Godó, Molnár D. – Németh A. 3, KOSZUROV 2 (2), Piszkunov 1 (2)
Edző: Jason Morgan
FERENCVÁROS: Sevela (Soós) – Schwindt, Hietamäki – JABORNÍK 2, Erdélyi (2) – Kovács V. L., Garbacz – Egyed M., Üveges, DUBEK (3), TENDLER 2 (1), Rafaj (2) – Sumi 1 (2), Farkas L., Fliszár – Hardi, Gágyor, Kiss Á. – Inglis, Németh Á., Papp Cs.
Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 10+10 perc fegyelmi (Bezrukov), ill. 14 perc
Jason Morgan: – Az első harmadban még akadtak gondjaink a gólszerzéssel, de a szünet után változtattunk a sorok összetételén, több ütközést kértem, amitől sokkal hatékonyabb lett a támadójátékunk. Ezúttal egy sikerre éhes csapatot láttam a jégen.
Greg Lindqvist: – Az eredmény sima mérkőzést sugall, pedig abszolút kiegyenlített csata zajlott a jégen. Az volt a különbség a két csapat között, hogy mi rengeteg lehetőséget hagytunk ki, a debreceniek pedig mindent belőttek. Ha az első harmadban megszórjuk az ellenfelet, amire megvolt az esélyünk, akkor most emelt fővel, győztesen mehetnénk haza Budapestre.

1. MAC Budapest 20 13 2 2 3 86–41 +45 45
2. DVTK Jegesmedvék 19 13 2 1 3 71–32 +39 44
3. Újpest 20 13 1 1 5 72–54 +18 42
4. Corona Brasov 21 9 4 8 69–58 +11 35
5. Dunaújvárosi Acélbikák 19 10 1 2 6 73–54 +19 34
6. Debrecen 19 9 1 1 8 74–57 +17 30
7. Ferencváros 20 8 4 8 64–82 –18 28
8. Fehérvári Titánok 21 4 5 5 7 59–74 –15 27