Mol Liga: az Újpest 0–2-ről fordított, de kikapott Miskolcon

2015.12.14. 20:42
A listavezető DVTK hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte az Újpestet a jégkorong Mol Liga alapszakaszának hétfői játéknapján. A Dunaújváros két góllal nyert Brassóban, a Debrecen kikapott Csíkszeredában.

A DVTK két harmad után két góllal vezetett az Újpest ellen, amely a záró játékrészben fordított, de mivel a Jegesmedvék bő két perccel a rendes játékidő letelte előtt emberelőnyből egyenlítettek, következett a hosszabbítás. A ráadásból több mint öt perc telt el, amikor Pavuk Attila megnyerte a meccset a hazaiaknak.DVTK két harmad után két góllal vezetett az Újpest ellen, amely a záró játékrészben fordított, de mivel a Jegesmedvék bő két perccel a rendes játékidő letelte előtt emberelőnyből egyenlítettek, következett a hosszabbítás. A ráadásból több mint öt perc telt el, amikor Pavuk Attila megnyerte a meccset a hazaiaknak.

A miskolciak sorozatban hetedszer nyertek, a lila-fehérek egymás után ötödször kaptak ki.

A Debrecen fordulatos mérkőzésen 4–3-as vereséget szenvedett Csíkszeredában, míg a Dunaújváros hátrányból felállva nyert a sereghajtó Corona Brasov vendégeként.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
DVTK JEGESMEDVÉK–ÚJPESTI TE 4–3 (1–0, 1–0, 1–3, 1–0) – hosszabbítás után
Miskolc, 1000
néző. V: Gangel, Halassy – Kiss-Király, Kormos
DVTK: ADORJÁN – Vojtko, Sagert (1), Miskolczi, Tóth A. (1), BOORAS 2 – Leppanen (1), Láda B., Cseter (1), PAVUK 1 (1), Somogyi – Laczkó, Gőz (1), GALANISZ 1 (1), Hajós, Dansereau (1) – Popovics, Rito. Edző: Mayer Péter
ÚJPEST: PLESZKÁN – Kiss D., Lindgren, Pance (1), ELOMO (2), Mihalik 1 – Hegyi Á., Huba, NEMES 1, Virág (1), Csányi – Garbacz, Dósa, Gágyor, Kiss Á., Gröschl – Pados, Feil, Turbucz 1, Pichler, Dömötör. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 6 perc, ill. 12 perc
Mayer Péter:
– Nagyon megszenvedtünk a győzelemért és a velejáró két pontért. A találkozó nagyobbik részében érvényesült az akaratunk, ez azonban a gólok számában nem jutott kifejezésre. Közben az ellenfelünk is dolgozott, de a mi karakteres csapatunk pár perccel a vége előtt élt az utolsó esélyével. A hosszabbítástól nem tartottam, és igazam lett, ismét bizonyítottuk, mint már oly sokszor, hogy legények vagyunk a gáton.
Szilassy Zoltán: – A második harmad vége felé már jól dolgoztak a fiúk. A harmadik húsz percben határozottan és keményen korongoztunk, ennek következtében fordítottunk, és közel álltunk a sikerhez. A kiharcolt egy pontunk nagyon értékes, de több is lehetett volna belőle.

Csíkszereda, 1000
néző. V: Lascar, Butucel (mindkettő román), Máthé, Sikó (mindkettő romániai)
CSÍKSZEREDA:
Peksa (Ruczuj) – Ozols 1, Bors (1), Alekszejev, Djadjusko, Tambijevs (1) – Salló (1), Kuzman (1), Mihály E., Moldován, Bíró T. – Konajev, Papp Sz. (1), Molnár Zsombor, Mironov 1 (1), Molnár Zoltán 2 – Sofron Á., Gecse, Péter R., Antal Zs., Farkas T. Edző: Artur Oktyjabrov
DEBRECEN: Vay – Kunajev, Popkov, Usztyancev, Kaszkov (1), Trosin 1 – Hetényi P., Csíki, Dancsfalvi 2, Berta, Vaszjunyin – Wéber, Kovács B., Saluga (1), Hári N., Vincze P. T. – Izsák, Barabás, Godó. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 4, ill. 12+10 perc fegyelmi (Vay, Hári N.)
Artur Oktyjabrov:
– Az egész mérkőzés folyamán nagyon kemény jégkorongot mutattunk, a kulcspillanatot pedig Mironov második gólja jelentette. A fiúk ráéreztek, miként kell játszani. Remélem, ezt a mentalitást át tudjuk vinni a Román Kupa-mérkőzésekre is.
Igor Razov (másodedző): – A jégen egyenlő felek küzdelme zajlott, de úgy érezzük, a mérkőzésbe belenyúltak a játékvezetők. Öt a hat ellen nehéz játszani.

CORONA BRASOV (romániai)DAB 1–3 (1–1, 0–1, 0–1)
Brassó. V:
Csomortáni, Gergely L., Rédai (mindhárom romániai), Trandafir (román)
BRASOV: Tőke – Nagy Cs., Piszarenko 1, Mihály Á., Petres, Fodor Cs. – János, Bíró O., Bíró G., Tranca, Bíró M. – Sprencz, Balázs, Zsók, Virág Cs., Molnár Zsolt – Balla, Péter Zs., Márton, Dumitru. Edző: Keresztes Ottó
DAB: Duschek – Durák, Smith, Garrett 1, Vazan, Bushbacher (1) – Raszulov, Lencsés (1), Peterdi, Borbás, Revák – Hruby, Léránt, Szepessy B. (1), Magosi E., Németh P. 1 – Mátyásy, Dörök, Szepessy M. 1 (1). Edző: Lee Gilbert
Kiállítások: 20+10 perc fegyelmi (Bíró M.), ill. 14 perc
Keresztes Ottó: – Nagyon sok helyzetünk volt, de nem használtuk ki őket, ennek tetejébe buta hibákat követtünk el. A korongot ügyesen járattuk, viszont az emberhátrányos játékunkon dolgoznunk kell.
Lee Gilbert: – Nagyon versengő meccs volt, mi pedig szerencsések, mivel a Brassó tűnt a jobbnak. A hokiban ez is előfordul néha, hiszen legutóbb nekünk kellett volna győznünk, de kikaptunk, most fordítva történt.

1. DVTK Jegesmedvék 29 20 5 2 2 140–75 +65 72
2. MAC Budapest 30 20 3 3 4 138–75 +63 69
3. Fehérvár AV19 29 14 3 2 10 108–89 +19 50
4. Debreceni HK 31 12 3 4 12 96–95 +1 46
5. UTE 30 9 5 4 12 86–85 +1 41
6. Dunaújvárosi Acélbikák 30 10 2 4 14 82–99 –17 38
7. HSC Csíkszereda 31 8 4 4 15 85–114 –29 36
8. Ferencvárosi TC 30 9 2 4 15 97–115 –18 35