Mol Liga: az Újpest 0-2-ről, a Debrecen 1-3-ról nyert

2014.11.14. 20:42
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján az Újpest és a Debrecen is kétgólos hátrányból fordítva győzött romániai vendége ellen.

A sereghajtó csíkszeredaiak jól kezdtek Újpesten, Erik Spady már a hatodik percben eredményes volt, a 15.-ben pedig David Pojkar megduplázta a vendégelőnyt (0–2). A „lilák" válasza nem egészen egy percet késett, Virág Tamás szépített, majd a második harmad derekára már a házigazda vezetett, Hegyi Ádám és Jozef Mihálik is betalált (3–2). A záró felvonás elején Virág ismét beköszönt, az Újpest pedig végül 4–2-re nyert.csíkszeredaiak jól kezdtek Újpesten, Erik Spady már a hatodik percben eredményes volt, a 15.-ben pedig David Pojkar megduplázta a vendégelőnyt (0–2). A „lilák" válasza nem egészen egy percet késett, Virág Tamás szépített, majd a második harmad derekára már a házigazda vezetett, Hegyi Ádám és Jozef Mihálik is betalált (3–2). A záró felvonás elején Virág ismét beköszönt, az Újpest pedig végül 4–2-re nyert.

Nagy fordítást láthattak a debreceni szurkolók is a Corona Brasov ellen. Bár a hazaiak Hári Norbert révén már a 3. percben vezettek, az első szünetre kétgólos előnnyel mehettek a brassóiak, miután Juhamatti Hietamaki, Fodor Csanád és Péter Róbert is bevette a debreceniek kapuját (1–3). A vendéglátók azonban nem adták fel, és a harmadik felvonás eleji roham részeként előbb Könczei Áron, majd emberfórból Csíki Zoltán is betalált, így jöhetett a hosszabbítás. A gól nélküli öt perc után pedig a szétlövés, végül pedig Hári Norbert találatával nyert a Debrecen (4–3).

A Dab.Docler is hátrányból nyert, igaz, a Ferencváros nem egészen két percig vezetett csak Horváth András góljával, Pavuk Attila gyorsan egyenlített, majd Azari Zsolt, Kiss Ákos és Kovács Viktor még szintén a második harmadban betalált, gyorsan eldöntve a meccset. A hazaiak erejéből a harmadik játékrész elején még egy szépítő találtra futotta, Borbás Gergely volt eredményes (2–4).

JÉGKORONG MOL LIGA
ÚJPEST–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–2
(1–2, 2–0, 1–0)
Megyeri út, 150 néző. V: Babic, Wolf, Abonyi, Soltész
ÚJPEST: Ágoston (PLESZKÁN) – Hegyi Á. Z. 1, DURAK, Tóth G., MIHÁLIK 1 (2), Elomo (2) – Lindgren (1), KISS D., Gágyor, Coleman, Turbucz (1) – Ványi, Garbacz, Dömötör (1), VIRÁG T. 2, Virág Csaba (1) – Bereczki, Egyed, Sommer, Pichler. Edző: Szilassy Zoltán
CSÍKSZEREDA: Kozuch – POJKAR 1, Bors, Curilla, SATEK (1), Mihály E. – Spady 1, Nagy I. (1), Sjölund (1), Molnár Zsombor (1), Tranca – Salló, Papp Sz., Bíró O., Bíró M., Farkas T. – Gecsem, Molnár Zoltán, Geréb, Rokaly. Edző: Christer Dereberg
Kiállítások: 28 perc + végleges fegyelmi (Hegyi Á. Z., Elomo), ill. 25 perc + végleges fegyelmi (Curilla)
Szilassy Zoltán: –
Nagyon rosszul kezdtünk, jócskán elmaradtunk attól, amit vártam. A csapat erejét és tartását mutatja, hogy innen is meg tudtuk fordítani a meccset. Az utolsó harmad a rengeteg kiállítás miatt kaotikussá vált, de ekkor is kézben tartottuk a meccset.
Christer Dreberg: – Nagyszerűen kezdtünk, de utána számomra érthetetlen módon visszaestünk. A sok kiállítás alaposan megkeverte a meccset, viszont ha a jövőben úgy játszunk, ahogy ezúttal az első harmadban, lehet esélyünk a felzárkózásra.

FERENCVÁROS BP. ESMTK–DAB.DOCLER 2–4
(0–0, 1–4, 1–0)
Pesterzsébet, 200 néző. V: Gangel, Druga, Pálkövi, Berger
FERENCVÁROS: Marton – Hegyi Á., Cerny, Novák (1), Tvrdek, Kiss G. (1) – Horváth A. 1, Guren, Rafaj, Mikusovic, Dubek – Lencsés, Lévai, Hardi R., Pál Z., Revák (1) – Galló I., Borbás 1, Németh P., Farkas L., Papp Cs. (1). Mb. edző: Szakács Ferenc
DAB.DOCLER: Sevela – Pozsgai, Hüffner (1), Azari 1 (1), Papp V., Szappanos (2) – Martine (1), Mestyán, Peterdi, Galanisz, Pavuk 1 (1) – Nagy R., Erdélyi T., Szepessy, Gröschl (1), Kiss Á. 1 – Hruby, Dörök, Kovács V. 1, Léránt, Magosi E. Edző: Don MacLean
Kiállítások: 10 perc+10 perc fegyelmi (Tvrdek), ill. 10 perc
Szakács Ferenc: –
Jó iramú mérkőzés volt. Dolgoztunk, erővel már bírjuk, de amíg a helyzeteinket nem tudjuk belőni, addig sajnos nem fogunk nyerni. Az Újváros talált három olyan gólt, amikor valaki beledöfött a lövésbe, és a kapusunk már nem tudott mit tenni.
Don MacLean: – Jó kis meccs volt. Tudtuk, hogy az első harmadtól kezdve készen kell állnunk a küzdelemre, és ki is kellett védekeznünk néhány emberhátrányt. Jó volt a kapusteljesítményünk, így átvészeltük az elejét, a második harmadban pedig kihasználtuk a lehetőségeinket, és átvettük az irányítást. A finis kissé durvára sikeredett, ám elégedett vagyok a győzelemmel.

DEBRECENI HK–CORONA BRASOV (román) 4–3 (1–3, 2–0, 0–0, 1–0)
Debrecen, 320 néző. V: Haszonits, Sós, Sipos, Muzsik
DEBRECEN: Borogyin – Jemeljanov, Csíki 1, Könczei 1, Dancsfalvi, Sijka (2) – Szagyikov, Voronov, Kaszkov (1), Hári N. 2, Szicsov (1) – Prakab, Tőkési, Barabás, Berta (2), Vaszjunyin – Okos. Edző: Jevgenyij Muhin
BRASOV: Polc – Filip (1), Obsut, Mihály Á., Klouda, Molnár Zsolt – Piszarenko, Hietamäki 1, Péter R. 1, Virág Csanád (1), Saluga (1) – Imecs, Nagy Cs., Fodor Csanád 1, Antal Zs. (2), Petres (1) – János, Bálint Zs., Péter Zs., Márton. Edző: Jerry Andersson
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Jevgenyij Muhin: –
Nagyon összeszedettek voltunk, és gyorsan gólt is szereztünk, de aztán fejvesztve megindult mindenki gólt lőni, jöttek a hibák, amelyekért meg is büntetett a ellenfél. Ám le a kalappal a fiúk előtt, mert a harmadik harmadban azt csinálták, amit kell. Borogyin teljesítményét külön kiemelném, nagyon jól védett.
Jerry Andersson: – Hatvan mérkőzésen vagyok túl ezzel a csapattal, ez a három legjobb között volt, viszont négy tiszta helyzetet hagytunk ki, amiért bosszús vagyok. A Debrecen meglepően harcias volt, nagyon fontos pontokat hagytunk itt.