Mol Liga: az újonc volt fradistákkal győzte le az FTC-t

2014.11.18. 21:24
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a Miskolc pályaválasztóként magabiztosan nyert az Újpest ellen, míg a ligaújonc Debrecen kétgólos győzelmet aratott a Ferencváros-Bp. ESMTK otthonában. A vendégeknél – akik 0–1 után zsinórban négy gólt szereztek – volt ferencvárosi játékosok vitték a prímet: Dancsfalvi Norbert duplázott, Berta Ákos 2+1-gyel zárt.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ÚJPESTI TE 6–0 (1–0, 1–0, 4–0)
Miskolc, 900
néző. V: Németh M., Varjú – Kormos, Berger
MISKOLC: Duschek – Dudas (1), Boyle Becze T. (1), Metcalfe 1, Cohen 1 – Láda P., Sagert, DENSEREAU (2), Tóth A. (1), HAJÓS 1 (2) – BUDAI R. 1, Gőz, Láda B. (1), Nagy K. 1 (1), Popovics – Roczanov, Győrfy, MISKOLCZI 1, Szilágyi, Fliszár (1). Edző: Majoross Gergely
ÚJPEST: Pleszkán – Hegyi Á. Z., Durák, Pichler, Virág Csaba, Mihalik – Lindgren, Kiss D., Turbucz, Coleman, Gágyor – Ványi, Garbacz, Egyed, Lőrincz, Tóth G. – Sommer. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 11 perc + végleges fegyelmi (Tóth A.), ill. 11 perc + 10 perc fegyelmi (Durák) + végleges fegyelmi (Ványi)
Majoross Gergely:
– Vegyesen alakult a mérkőzés. Jól kezdtünk, aztán letértünk a szokott útról, amelyre a harmadik harmadban találtunk vissza.
Szilassy Zoltán: – Az első két harmad vállalható volt, utána pár perc alatt összeszakadtunk, mert nagyon hiányzott néhány játékosunk.JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

FERENCVÁROS BP. ESMTK–DEBRECENI HK 2–4 (1–1, 0–3, 1–0)
Pesterzsébeti Jégcsarnok, 200
néző. V: Babic, Kincses – Soltész, Pálkövi
FTC: Budai K. – Moravecz (1), Kuren 1, Novak (1), Tvrdek, Mikusovic – Lencsés, Cerny, Rafaj, Pál Z., Dubek – Horváth A., Lévai, GALLÓ I. (1), Borbás (1), KISS G. 1 – Papp Cs., Farkas L., Hardi R., Revák, Németh P. Edző: Szakács Ferenc
DEBRECEN: BOROGYIN (TŐKE Z.) – Jemeljanov, Csíki (1), Könczei, DANCSFALVI 2, Síjka – Voronov 1, Szadikov, Hári N., Kaszkov (1), Szicsov – Prakab, Tőkési, BERTA Á. 1 (2), Barabás (1), VASZJUNYIN (1) – Okos. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 14 perc, ill. 14 perc
Szakács Ferenc:
– A második harmadot „szokás szerint" nagyon elrontottuk, az nem működik, hogy háromból két harmadot játszunk csak rendszeresen. Nagyon sok játékossal el kell beszélgetnem.
Jevgenyij Muhin: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, tanultunk a korábbi hibáinkból, és ezúttal sikerült jól értékesíteni a helyzeteinket. Amiért jöttünk, azt teljesítettük. Sajnos a sérülések benne vannak a jégkorongban, ezekről nem is szeretnék bővebben beszélni.

1. Dab.Docler 18 13 2 1 2 67–46 +21 44
2. Miskolci Jegesmedvék 18 9 4 2 3 75–38 +37 37
3. HC Nové Zámky 18 9 4 2 3 77–57 +20 37
4. ASC Corona Brasov 17 7 2 6 2 49–49 0 31
5. Debreceni HK 18 6 1 3 8 66–59 +7 23
6. UTE 19 5 3 11 50–86 –36 18
7. Ferencvárosi TC 19 4 2 13 47–68 –21 16
8. HSC Csíkszereda 17 1 3 1 12 40–68 –28 10