Mol Liga: az Acélbikák vezettek a DVTK ellen, aztán...

2016.01.17. 20:28
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a DVTK Jegesmedvék és a Fehérvár AV 19 is hazai környezetben igazolta a papírformát a Dunaújvárosi Acélbikák, valamint a Debreceni HK ellen.

DVTK–Dunaújváros

A vendégek vezető találatára gyorsan triplával válaszoltak a hazaiak. A Jegesmedvék három góljához 3:15 perc kellett, és máris helyreállt a (papírforma) rend. A második és a harmadik harmadban két-két góllal nőtt a miskolciak előnye, akik így végül hattal nyertek.

Fehérvár–Debrecen

A találkozón két gól esett, mindkettő a második felvonás végjátékában. Akkor 2:28 perc kellett a hazai duplához, amely egyben eldöntötte a három pont sorsát.

MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
DVTK-JEGESMEDVÉK–DAB 7–1 (3–1, 2–0, 2–0)
Miskolc, 1150
néző. V: Haszonits, Rencz, Soltész, Kis-Király
DVTK: GYENES – DUDAS (3), Somogyi 1, Booras (2), Miskolczi (1), DANSEREAU 1 (1) – Leppanen 1, Vojtkó (1), Ritó, HAJÓS 1 (1), Cseter – Laczkó, Láda B., Pavuk (1), GALANISZ 2, FEKTI Á. 1 (1). Edző: Jason Morgan
DAB: Duschek – SMITH 1, Durak, McCain, Vazan, Peterdi – Hruby, Lencsés, Milan (1), Bushbacher (1), Szepessy M. – Szepessy B., Dörök, Németh P., Léránt, Revák – Nagy M., Mátyásy. Edző: Lee Gilbert
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Jason Morgan:
– Tetszett, ahogy a csapat játszott és a feladatra koncentrált. A kapusunk jól védett, és társai is jól dolgoztak a jégen.
Lee Gilbert: – Keményen küzdöttünk, de ezúttal csak ennyire voltunk képesek. A hazaiak elsősorban sebességben múltak felül bennünket.

FEHÉRVÁR AV 19–DEBRECEN HK 2–0 (0–0, 2–0, 0–0)
Székesfehérvár, 350
néző. V: Halassy, Varjú, Pálkövi, Németh M.
FEHÉRVÁR: KALNINS – Krogh, VOKLA, Shupe, Kocsis, HOLMBERG 1 – Szabó D. (1), Reiter A., Becze T., Grieve, SZABÓ K. (1) – Láday, Szaller, Pillók, REISZ 1, TÓTH G. – Korbuly, Szabó B., Hamvai, Reiter R., Hegyi Á. Z. Edző: Tyler Dietrich
DEBRECEN: VAY – Hetényi P., Kovács B., Kozlovszkij, Saluga, Trosin – KUNAJEV, Popkov, KÖNCZEI, Hári N., Kaszkov – Wéber, Vincze P. T., Vaszjunyin, Godó, Dancsfalvi – Izsák. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítás: 8, ill. 8 perc
Tyler Dietrich:
– A csapat végig fókuszáltan játszott, a játékosok nagy energiákat mozgósítottak, s bár megint labdarúgó-eredmény született, úgy érzem, jó úton járunk. A sorcserék kicsit felrázták a csapatot, sokkal jobban működött a gépezet, mint legutóbb.
Jevgenyij Muhin: – Volt esélyünk rá, hogy pontot, esetleg pontokat szerezzünk, de két hibánkat kíméletlenül megbüntette a Fehérvár. Több volt ebben a meccsben.

1. DVTK Jegesmedvék 41 28 6 2 5 192–108 +84 98
2. MAC Budapest 41 29 4 3 5 203–97 +106 98
3. Fehérvár AV19 41 22 4 3 12 142–114 +28 77
4. UTE 42 14 7 6 15 119–119 0 62
5. Debreceni HK 42 15 3 5 19 119–134 –15 56
6. Ferencvárosi TC 40 15 2 4 19 134–144 –10 53
7. HSC Csíkszereda 40 11 5 5 19 112–142 –30 48
8. Dunaújvárosi Acélbikák 42 10 2 5 25 100–146 –46 39