Mol Liga: a Miskolc kilencet vágott, az FTC is otthon nyert

2014.09.26. 21:15
Becze Tihamér (jobbra) és a Miskolc nagy verést mért az Újpestre (Fotó: Jezoviczki Máté)
A Ferencváros 3–2-re nyert a Debrecen ellen, míg a Miskolc 9–1-re legyőzte az Újpestet szintén hazai pályán a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján.

A nyáron egysornyi játékos igazolt a Ferencvárostól Debrecenbe, így kisebb presztízscsatára került sor Pesterzsébeten. A 11. percben pont az egyik költöző, Dancsfalvi Nobert juttatta előnyhöz a vendégeket, a Fradi azonban David Croteau duplájával fordított. A záró harmad elején Ladányi Balázs egalizált, a hajdúságiak mégis pont nélkül maradtak, ugyanis Václav Novak az 55. percben belőtte a harmadik hazai gólt is.

Miskolcon kevésbé izgalmas mérkőzést láthatott a nagyérdemű, a vendég újpestiek az utolsó előtti percben lőtték első góljukat, amikor már 8–0-ra vezettek a házigazdák. A Jegesmedvék nem nyugodtak bele, hogy ne az övék legyen az utolsó szó, megszerezték kilencedik góljukat is, így 9–1 lett a vége.

JÉGKORONG, MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ÚJPEST TE 9–1 (3–0, 2–0, 4–1)
Miskolc, 1000
néző. V: Druga, Bachurik, Bedő, Berger
MISKOLC: DUSCHEK – Sagert (2), Gőz (1), METCALFE 1 (2), Roczanov, COHEN 4 (1) – Dósa (1), Boyle, Hajós (1), DANSEREAU 1 (2), LÁDA B. 1 (1) – Vojtko, Láda P., Fliszár, Tóth A. (1), Nagy K. – Budai R., Miskolczi, Popovics 1, Szilágyi 1, Becze (2). Edző: Majoross Gergely
UTE: Ágoston – Durak, Zalavári, Tapio, Elomo, Mihalik – Dömötör (1), Sommer, Hegyi Á., Reiter, Feil – Garbacz, Ványi, Virág, Coleman 1, Turbucz (1) – Egyed, Bereczki, Gágyor, Pischler. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 12, ill. 18 perc+10 perc fegyelmi (Elomo)
Majoross Gergely:
– Sima sikert arattunk, de a különbséggel nem foglalkozunk, mert annak örülünk, hogy amit elterveztünk, azt végrehajtottuk a jégen.
Szilassy Zoltán: – Védekezésünk egyenlő volt a nullával, ráadásul az is bánt, ahogyan kialakult ez a nyolcgólos különbség.

FERENCVÁROS BP. ESMTK–DEBRECENI HK 3–2 (1–1, 1–0, 1–1)
Pesterzsébet, 350
néző. V: Haszonits, Sós, Soós, Somos
FTC: Marton – Horváth A. (1), Cerny, Croteau 2 (1), Borbás, Novák 1 (1) – Kramar, Hegyi Á., Rafaj, Dubek, Pál Z. – Lencsés, Géczi, Kiss G., Mikusovic, Sijka – Lévai, Revák, Németh P., Farkas L., Papp Cs. Edző: Dobos Tamás
DEBRECEN: Djatlov – Jemeljanov, Csíki, Dancsfalvi 1, Berta (1), Ladányi 1 – Szadikov, Voronov, Kuriljuk, Odnoga, Kaszkov (1) – Wéber, Tőkési, Barabás, Orosz. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Dobos Tamás:
– Nagyon „színes" meccs volt, mindkét csapatnak sok helyzete maradt ki. Mi nem tudtuk ráerőltetni akaratunkat az ellenfélre, ezért sokkal szorosabb lett az eredmény, mint vártam. A három pontnak természetesen nagyon örülök, de ez a teljesítmény az Újpest ellen kevés lesz.
Jevgenyij Muhin: – Jó mérkőzést játszottunk, sajnos rengeteg ziccerünk maradt ki, ez okozta a vereséget. Van hová fejlődnünk!

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
CORONA BRASOV (román)–DAB.DOCLER 1–3 (1–1, 0–1, 0–1)
Brassó. V:
Toporceanu (román), Csomortáni, Keresztes (mindkettő romániai), A. Butucel (román)
BRASOV: Polc – Filip, Nagy Cs., Mihály Á., Klouda, Saluga – Piszarenko, Hietamäki, Molnár Zsolt, Antal Zs., Virág Csanád – János (1), Mátyás, Fodor Cs. 1, Péter R., Imecs – Bálint Zs., Petres, Márton. Edző: Miroslav Ihnacak
DAB: KALNINS – Martine, Hüffner, AZARI, 1 Galanisz, Kiss Á. (1) – Martinka, Pozsgai, Szappanos 1, GRÖSCHL 1 (1), Somogyi – Nagy R., Mestyán, Peterdi, Papp V., Pavuk – Hruby, Erdélyi T., Kovács V., Magosi E., Léránt. Edző: Donald Maclean
Kiállítások: 10 perc, ill. 26 perc+10 perc fegyelmi (Szappanos)+végleges fegyelmi (Szappanos)

1. Miskolci Jegesmedvék 4 3 1 0 0 24–7 11
2. Dab.Docler 4 3 1 0 0 17–10 11
3. HC Nové Zámky 3 1 1 1 0 13–10 6
4. ASC Corona Brasov 4 1 0 2 1 12–15 5
5. UTE 4 1 0 1 2 11–21 4
6. Debreceni HK 3 1 0 0 2 12–12 3
7. Ferencvárosi TC 3 0 1 0 2 10–11 2
8. HSC Csíkszereda 3 0 0 0 3 2–15 0