Mol Liga: a listavezető DVTK a ráadásban nyert Fehérváron

2016.01.10. 17:23
A DVTK Jegesmedvék címvédő és éllovas csapata hosszabbítás után győzött Székesfehérváron a jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján.

Az esti mérkőzésen csupán egy gól esett: a Dunaújváros–UTE találkozót a 18. percben Teemu Elomo döntötte el, a végleges fegyelmikkel (a DAB-tól Philip Busbacher, az Újpestből Kiss Dániel szállt ki) súlyosbított végjáték után is maradt a 0–1.

JÉGKORONG MOL LIGA

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–UTE 0–1 (0–1, 0–0, 0–0)
Dunaújváros, 350
néző. V: Halassi, Vas M., Abonyi, Pálkövi
DAB: DUSCHEK – DURAK, Smith, GARRETT, Vazan, Peterdi – Lencsés, Rasulov, BORBÁS, Busbacher, Revák – Hruby, Dörök, Németh P., Szepessy M., Odnoga – Pál Z., Nagy M., Léránt, Magosi E. Edző: Gilbert Lee
UTE: SILA – Lindgren, Kiss D., Pance, Mihalik (1), Elomo 1 – HUBA (1), Hegyi Á., Kiss Á., Csanyi, Virág T. – Dósa, GRÖSCHL, Nemes, Hodos, Gágyor – FEIL, GARBACZ, Dömötör, Pichler, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 4 perc + 25 perc (Busbacher), ill. 8 perc + 25 perc (Kiss D.)
Gilbert Lee:
– Nagyon szoros mérkőzés kiegyenlített erők küzdelmét hozta. Az egyetlen gólt szerintem szabálytalanság előzte meg. Nagyon sajnálom a nézőket, hogy nem láthattak hazai találatot, pedig a fiúk ma mindent megtettek a jégen, hogy győztesen hagyják el a pályát.
Szilassy Zoltán: – Végre egy ilyen kiélezett meccsen mi tudtunk nyerni. Keményen dolgozott mindenki, kicsit össze is kevertem a sorokat, de ez szerencsére nem okozott gondot nálunk. Fontos három pontot szereztünk.

FEHÉRVÁR AV 19–DVTK JEGESMEDVÉK 1–2 (1–0, 0–0, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 300 néző. V: Varjú, Haszonits, Kis-Király, Váczi.
FEHÉRVÁR: SCOLA – KROGHT (1), Szabó B., Grieve (1), Shupe 1, HOLMBERG – Vokla, Reiter A., Szabó K., REISZ, Becze – Arany, Szabó D., Tóth G., Kocsis, Hegyi Á. Z. – Lengyel, Korbuly, Pillók, Hamvai, Reiter R. Edző: Tyler Dietrich
DVTK: ADORJÁN – GŐZ, DUDAS (2), Cseter, Miskolczi Somogyi B. 1 – Leppanen, Sagert (1), DANSEREAU, HAJÓS 1, Galanisz – Vojtkó, Pavuk, Fekti Á., Popovics, Ritó. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 8 perc, illetve 18 perc
Tyler Dietrich: A játékosok nagy elánnal dolgoztak, olyan volt az egész, mintha egy rájátszásmérkőzést játszottunk volna. Sok helyzetet alakítottunk ki, sok időt töltöttünk a támadóharmadban, de sajnos nem találtuk meg az utat a kapuba, még kettős emberelőnyben sem. A szerencse ma nem a mi oldalunkon volt, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.
Jason Morgan: – Nem is vártam más, mint nehéz, férfias küzdelmet, hiszen a tabella első és harmadik helyén álló csapatok játszottak. Az elején talán egy kicsit az öltözőben maradtunk, ez meg is látszott az első harmadbeli teljesítményünkön. Tudtam, hogy igazán embert próbáló csata lesz, ráadásul beleszaladtunk egy-két kiállításba, de ettől függetlenül a kemény munka meghozta az eredményét.

1. DVTK Jegesmedvék 39 26 6 2 5 182–106 +76 92
2. MAC Budapest 38 26 4 3 5 189–95 +94 89
3. Fehérvár AV19 38 19 4 3 12 135–112 +23 68
4. UTE 40 13 7 5 15 114–114 0 58
5. Debreceni HK 39 15 3 5 16 118–125 –7 56
6. Ferencvárosi TC 39 15 2 4 18 134–143 –9 53
7. HSC Csíkszereda 37 10 5 5 17 104–133 –29 45
8. Dunaújvárosi Acélbikák 40 10 2 5 23 97–135 –38 39