Mol Liga: a galaciak Miskolcon csak 12 gólt kaptak

2017.01.23. 20:56
Továbbra sincs jó formában a Dunarea Galati a jégkorong Mol Ligában, a galaciak ezúttal Miskolcon kaptak nagy verést.

A Galati a Ferencváros elleni 0–9 után szombaton a MAC Budapesttől 15(!) gólt kaptak (2–15), és a címvédő ellen sem volt sokáig kérdés.

A DVTK már 23 másodperc után vezetett, Magosi Bálint a 7. perc elejére már kettőnél járt, pillanatokkal később Vojtkó Mátyás is eredményes volt, az első szünetig pedig már hatszor volt eredményes a házigazda (6–1).

A második harmad hajrájában még két diósgyőri gól született, majd az 52. percben megint beindult a házigazda, a Magosihoz hasonlóan triplázó Hajós Roland vezérletével egy gyors 4–0-s szériával egy tucatig jutott (12–1).

A Dunaújváros Belgrádban, a Debrecen a Csíkszereda ellen nyert 4–1-re.

a MAC Budapesttől 15(!) gólt kaptak (2–15), és a címvédő ellen sem volt sokáig kérdés.

JÉGKORONG

MOL LIGA

DEBRECENI HK–CSÍKSZEREDAI SC (romániai) 4–1 (3–0, 1–0, 0–1)
Debrecen, 400 néző. V: Gangel, Wolf, Vincze, Berger
DHK:
GYENES – Dudas, Varga A. – Győrfi, SZAGYIKOV 2 – Wéber (1), Hetényi – Pados, Szokolov – Németh A., Brown 1, Schultz (1) – Piszkunov, Koszurov, Hári – Saluga, BERTA 1 (2), VASZJUNYIN (3) – Vincze, Godó, Molnár D. Edző: Jason Morgan
CSÍKSZEREDA: RUCZUJ – Wood, Salló – Orbán, Korenko – Cambpell, Gecse – Antal Zs. (1), Valchar 1, Bíró T. – Molnár Zs., Szolarev, Farkas – Antal N., Moldován, Egyed – Geréb, Bors. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 6 perc + 10 perc fegyelmi (Brown), ill. 8 perc
Jason Morgan: –
Agilisen kezdtünk, aztán beleszürkültünk a meccsbe. A harmadik harmadban még dekoncentráltan is játszottunk, és csak a remek teljesítményt nyújtó Gyenes kapus mentett meg minket a további góloktól. Igaz, a másik oldalon is nagyszerű kapusteljesítményt láthattunk. Gratulálok neki! Azt hiszem, lélekben már a MAC elleni, szerdai Magyar Kupa-elődöntőre készül a csapatom, és ez volt az oka a vártnál gyengébb játéknak.
Leo Gudas: – A gyalázatos kezdés után nagy erőket mozgósítottunk, hogy felvegyük a találkozó ritmusát, ami sikerült is. Azt hiszem, a második harmadtól már egyenrangú ellenfelei voltunk a Debrecennek, és mindent megtettünk az egyenlítés érdekében, megvoltak a helyzeteink, de a helyzetkihasználásunk kritikán aluli volt. Vagy az égiek szegődtek ellenünk?

DVTK JEGESMEDVÉK–DUNAREA GALATI (romániai) 12–1 (6–1, 2–0, 4–0)
Miskolc, 550 néző. V: Kincses, Németh M., Soós, Pálkövi
DVTK:
Kiss B. – Láda B., Leppanen 1 (1) – Gőz, VOJTKO 2 – Joe 1, Touminen – Bernáth, Albert T. – MAGOSI 3, Galanisz (2), PAVUK (4) – HAJÓS 3 (1), TÓTH A. (4), Miskolczi (2) – Toulmin (1), Sakaris 1, Johnston (1) – Szopos 1, Sági (1), Rito (1). Edző: Doug Bradley
GALATI: Radu – Lusneac, Rasulov – Góga, Flinta – Dukerech, Berdila – Pál Zs., A. C. Munteanu 1 – Rusnák (1), A. I. Munteanu, Bushbacher – Marcus, Lőrincz L., Pál Z. – Hildebrand, Georgescu, Irinia. Edző: Marius Trandafir
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Doug Bradley: –
Végig nagy fölényben játszottunk, és csak győzelmünk aránya volt kérdéses. Nehéz bármit is mondani egy ilyen mérkőzés után.
Marius Randafir: – Túl sok játékosunk hiányzott. Túltesszük magunkat a történteken, és majd megpróbálunk javítani.

HK BEOGRAD (szerb)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 1–4 (0–1, 1–1, 0–2)
Belgrád. V:Juhász G., Alekszics (szerb), Sipos, Perduv (szerb)
BEOGRAD:
Trifonov – Albers, Árvay – Crnogorac(1),Podunavac – Anics, Szabados – Brkusanin – Filipovics, Despotovics, Saliji – Vucurevics, Turcotte1, Bjelogrlic(1)– Kerezovics, Zwick, Vukicsevics – Risztics, Ogrizovics. Edző:Nemanja Jankovics
DAB:Duschek – Hudec(1), Ölander(1)– Lévai, Ladigin(1)– Lencsés, Hüffner – Magosi E. – Dansereau1, Cseter(1), Azari1(1)– Kaszkov1, Becze1, Nagy M.(1)– Léránt, Borbás, Németh P. – Odnoga, Tanka. Edző:Heikki Mälkiä
Kiállítások:16 + 10 perc fegyelmi (Árvay), ill. 23 perc + végleges fegyelmi (Lencsés)

1. DVTK Jegesmedvék 37 26 3 2 6 171–80 +91 86
2. MAC Budapest 37 25 2 3 7 171–84 +87 82
3. Újpest 37 23 3 2 9 142–96 +46 77
4. Corona Brasov 38 17 6 1 14 131–116 +15 64
5. Dunaújvárosi Acélbikák 36 17 2 5 12 134–113 +21 60
6. Debrecen 36 18 2 2 14 147–111 +36 60
7. Ferencváros 37 13 5 19 126–156 –30 44
8. Fehérvári Titánok 37 6 8 8 15 104–137 –33 42