Mol Liga: a Fradi lehajrázta az Újpestet

2014.11.16. 21:17
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a Ferencváros jó hajrával gyűrte le az újpestieket, a Debrecen megdolgoztatta a címvédő érsekújváriakat, de a ligaújonc végül pont nélkül maradt.

Debrecen–Nové Zámky

A címvédő vendégek az első harmad közepén szereztek vezetést, majd emberhátrányból duplázták meg előnyüket a 29. percben. A ligaújonc házigazdák azonban nem zuhantak össze, és a második harmad hajrájában 34 mp alatt egyenlítettek. A döntő szót az érsekújváriak világbajnoka, Marek Uram mondta ki a 49. percben.

Ferencváros–Újpest

Kétgólos előnnyel zárták a házigazdák az első harmadot, a vendégek a 25. percben emberelőnyben játszva szépítettek. A Fradinak azonban sikerült ismét meglépnie kettővel, ám az Újpestnek erre is volt válasza, így a harmadik felvonásra egygólos olvadt a zöldek előnye. Újpesti góllal indult a harmadik játékrész, de a rutinos Kiss Gábor révén visszavette a vezetést a házigazda, amely Marek Mikusovic duplájával zárta le a találkozót.

JÉGKORONG, MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

DEBRECENI HK–NOVÉ ZÁMKY (szlovák) 2–3 (0–1, 2–1, 0–1)
Debrecen, 600
néző. V: Beniac (szlovák), Druga, Sipos, Berger (magyarok)
DEBRECEN: Borogyin – Jemeljanov, Csíki, Könczei, Berta, Sijka – Voronov, Szadikov, SZICSOV (1), Hári N., KASZKOV 1 – Tőkési, Prakab, Dancsfalvi, Barabás (1), Vaszjunyin 1. Edző: Jevgenyij Muhin
NOVÉ ZÁMKY: KRAJCOVIC – Siska 1, Baron, URAM 1 (1), Caladi (1), CHRENKO (2) – Huba, Král, Faith, Frolik (1), Hurtaj – Hrudik (1), Lesko, Podstavek 1, O. Stefanka, Marek Dubec – Duris, Púchovsky, Domian. Edző: Slavomir Chlebec
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Jevgenyij Muhin:
– Azért vesztettünk, mert kritikán aluli volt a helyzetkihasználásunk. A második harmadban abszolút uraltuk a pályát, ekkor kellett volna eldönteni a meccset, de még büntetőt is hibáztunk.
Slavomir Chlebec: – Jól felkészült egymásból mindkét csapat. Sok kiállítást kaptunk, és ez sokat kivett a csapatból, de szerencsére a vége számunkra jól sült el.

FERENCVÁROS-BP. ESMTK–ÚJPESTI TE 6–3 (2–0, 1–2, 3–1)
Pesterzsébeti Jégcsarnok, 300
néző. V: Haszonits, Kincses G., Somos, Pálkövi
FTC-ESMTK: Budai K. – Moravecz (1), Guren, Tvrdek (1), NOVAK 1 (2), MIKUSOVIC 2 – Horváth A., Cerny, Dubek, KIS GÁBOR 1, Rafaj – Lencsés, Lévai, Pál Z. (1), Revák, Papp Cs. – GALLÓ I. 1 (2), Borbás (1), Hardi R. (1), NÉMETH P. 1 (1), Farkas L. Edző: Szakács Ferenc
ÚJPEST: Pleszkán – Hegyi Á., Durak, MIHALIK 1 (1), Virág T., Tóth G. – Lindgren, KISS D. 1 (1), Turbucz (1), Gágyor 1, COLEMAN (2) – Ványi, Garbacz, Dömötör, Virág Cs., Pichler – Sommer, Egyed. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Szakács Ferenc:
– Ha az első harmadban jobban kihasználtuk volna az adódó lehetőségeinket, akkor hamarabb is eldőlhetett volna a javunkra a meccs. Utána ugyan az Újpest visszajött a mérkőzésbe, de ennek a Fradinak most már van annyi ereje, hogy a hajrában meg tudja nyerni az ilyen találkozókat. Természetesen, örülünk a győzelemnek, tovább kell gyűjtögetnünk a pontokat.
Szilassy Zoltán: – Azt gondolom, hogy ezt a meccset nem a Fradi nyerte meg, hanem mi veszítettük el. Azzal együtt, hogy természetesen gratulálok az ellenfelünknek, meg kell hogy mondjam, 3–3 után nem tudtam elképzelni, hogy ne a miénk legyen a három pont. Sajnos, a játékosaim „ellustulták" a végjátékot, ez lett ma a vesztünk.