Mol Liga: a Fradi hatot, a MAC hetet ütött hazai jégen

2015.10.24. 21:19
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a Ferencváros hazai jégen 6–1-re legyőzte a Corona Brasovot, míg a MAC Budapest 7–3-ra nyert a Csíkszereda ellen.

FERENCVÁROS–CORONA BRASOVFERENCVÁROS–CORONA BRASOV

A zöld-fehérek az első harmadban Joona Manninen duplájával elhúztak, a második játékrészben pedig 5–0-ra növelték az előnyüket. A Brasov kilenc perccel a vége előtt szépített, de a Fradi Kiss Gábor révén az utolsó percben is betalált, így a vége 6–1 lett.

MAC BUDAPEST–HSC CSÍKSZEREDA

A fővárosiak az első két harmadban hat megválaszolatlan gólt ütöttek, ebből kettőt emberelőnyből szereztek. Szappanos Dávid a 29. és a 36. perc között triplázott. A Csíkszereda az utolsó játékrészben szépített, a vége 7–3 lett.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
FERENCVÁROS–ASC CORONA BRASOV (romániai) 6–1 (2–0, 3–0, 1–1)
Pesterzsébet, 200 néző. V: Halassy, Bogdan, Pálkövi, Nedeljkovic
FTC: Ágoston – Hietamäki 1 (1), Erdélyi T. – RAFAJ (2), Kiss G. 1, Dubek (1); SUORANIEMI 1 (1), Valecko – Schellin, Tendler (1), Jensen 1; Kovács V. L. (1), Lévai – MANNIEN 2, Papp, Fliszár (1); Pál Zs., Üveges – Farkas L. S., Horváth D. Edző: Greg Lindqvist
BRASOV: Tőke – Nagy Cs., Imecs – Balázs, Tranca, Zsók; Bíró G., Bíró O. – Petres, Péter Zs., Fodor 1; Mátyás, Sprencz – Molnár Zs., Virág, Bíró M. (1); János, Márton, Dumitru. Edző: Keresztes Ottó
Kiállítások: 16 perc + végleges fegyelmi (Schellin), ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Bíró G.)
Greg Lindqvist: – Bár nem voltam elégedett sok mindennel, a három pont megszerzése volt a cél, sikerült elérnünk. Sokkal jobban is játszhattunk volna, a sok lőtt gól ellenére is messze voltunk a tökéletestől.
Keresztes Ottó: – A védelmünk nem volt a legjobb formában, amit ki is használt az ellenfél. Túl későn kezdtük meg a hajrát, így csak szépíteni sikerült, a meccset szorossá tenni sajnos nem.

MAC BUDAPEST–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 7–3 (2–0, 4–0, 1–3)
Tüskecsarnok, 600 néző. V: Juhász, Bulovec (szlovák), Váczi, Miklic (szlovák)
MAC: Bálizs – Nagy P., Olson 1 – McDonald (2), Klempa, Hayes (1); Quinn (1), Stipsicz (1) – Sarenpää 1, Nagy K. (2), Terbócs; Pozsgai (1), Mestyán – Szappanos 3 (1), Roczanov 1 (1), Németh A. 1 (1); Németh Á. – Tóth R., Egyed, Schmál. Edző: Majoross Gergely
CSÍKSZEREDA: Peksa – Bednár, Gecse – K. Heffernan (1), S. Heffernan 1, Bíró T. 1 (2); Mikéska, Orbán Sz. – Mahdzejeu 1, Molnár Zsombor, Mironov (1); Geréb I. A., Okos (1), Rokaly (1). Mb. edző: Geréb István
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Majoross Gergely: – Sajnálom, hogy az ellenfél olyan helyzetben van, amilyenben: nyilván a HSC-nek és nekünk sem volt ez így jó… A három pontnak örülök, annak is, hogy Zaka Norbi bemutatkozott, illetve hogy a fiataljaink sokat játszhattak.
Geréb István: – Köztudott, hogy két helyen igyekszünk helytállni, az első két sorunk a román bajnokságban szerepelt. Jó csapattal mérkőztünk, a célunk most a tisztes helytállás volt, azt hiszem, ez részben sikerült.

1. DVTK Jegesmedvék 15 11 2 1 1 69–39 +30 38
2. MAC Budapest 17 10 1 2 4 68–43 +25 34
3. Debreceni HK 16 8 3 2 3 54–39 +15 32
4. Fehérvár AV19 15 7 1 2 5 50–45 +5 25
5. UTE 15 5 3 7 39–43 –4 21
6. Ferencvárosi TC 16 5 1 2 8 50–62 –12 19
7. Dunaújvárosi Acélbikák 14 4 1 1 8 37–46 –9 15
8. HSC Csíkszereda 16 4 3 9 44–63 –19 15