Mol Liga: a Ferencváros 9, a Csíkszereda 6 gólt kapott

2015.01.23. 21:16
A miskolciak kilencszer vették be a Ferencváros kapuját (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapja igazi gólesőt hozott, a négy meccsen összesen 30 gól született. A Miskolc kilenc gólt vágva visszavette az első helyet a címvédő otthonában vereséget szenvedő Dab.Doclertől.

Az HC Nové Zámky már az első harmad közepén megszerezte a vezetést a dunaújvárosiak ellen, Pavel Kowalczyk kettős emberelőnyből elért gólja után pedig Juraj Faith a második felvonás elején szimpla fórból volt eredményes. Három perccel később Baron már háromgólosra növelte az érsekújvári előnyt, és bár a záró játékrészben Azari Zsolt még szépített, Miroslav Stefanka visszaállította különbséget (4–1).

A Miskolci Jegesmedvék napja viszont tökéletesen alakult, hiszen a DAB vereségének köszönhetően egy sikerrel visszavehették az első helyet, ezt pedig örömjátékkal abszolválták is. A Ferencváros a 19. percben betalált ugyan, addigra azonban már négyszer volt eredményes a Jegesmedve-had, majd a harmad utolsó másodperceiben Gőz Balázs góljával már 5–1 volt az állás. A következő 32 percben csupán egy Tóth Adrián-találat született (6–1), az utolsó perceket azonban ismét megnyomták a csapatok (főleg a hazaiak), Zachary Cohan harmadik találatával pedig 9–2-re nyertek a miskolciak.

Az Újpest villámrajtot vette a brassóiak ellen, és bár az első perces találatra még volt válasz, a mérkőzés hajrájára kiütötte ellenfelét a házigazda (4–1).

A Debrecen meccse sem volt szoros, a 12. percben már 5–0-ra vezetett a csapat, a 23.-ban már hat gól volt a felek között (6–0), a csíkszeredaiak erejéből pedig csak kozmetikázásra futotta a záró harmadban (6–3).

JÉGKORONG MOL LIGA

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–FERENCVÁROSESMTK 9–2 (5–1, 1–0, 3–1)
Miskolc, 1200
néző.V:Gangel, Nagy A. – Pálkövi, Soós D.
MISKOLC: BÁLIZS – DUDAS (2), Boyle (1), COHEN3(1), BECZE1(5), METCALFE2(2) – Sagert, GŐZ1, Dansereau (1), TÓTH A.1(1), Hajós (1) – Dósa, Vojtkó, Láda B., Popovics, Miskolczi – Roczanov, Láda P., Fliszár, Szilágyi1, Ritó (1). Edző:Majoross Gergely
FTC: Budai K. – Guren, Moravec, RAFAJ2, Dubek, Novák (1) – Cerny, Hegyi Á. (1), Kiss Á., Kiss G., Galló – Lencsés, Lévai, Papp Cs., Lichanec (1), Pál Z. – Revák, Géczi, Farkas L., Németh P., Hardi, Marton (kapus). Edző:Szakács Ferenc
Kiállítások:
14, ill. 13 perc + végleges fegyelmi (Moravec)
Majoross Gergely:
– Sok helyzetet teremtettünk, sok gólt lőttünk, ráadásul pedig kapusunk és több mezőnyjátékosunk is kiváló teljesítményt nyújtott. A játék minden elemében felülmúltuk a Ferencvárost.
Szakács Ferenc:
– Már az első harmad elején nagyon elengedtük a Jegesmedvéket, és bár a második húsz percben kicsit visszajöttünk a meccsbe, de a harmadik felvonásban újra elveszítettük a fonalat. Most Az a legfontosabb, hogy ezután rendezzük sorainkat.

DEBRECENI HK–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 6–3 (5–0, 1–0, 0–3)
Debrecen, 400néző.V:Lauff, Jura – Sipos, Kormos
DEBRECEN:
Borogyin – Jemeljanov, Csíki (1), LADÁNYI (2), KÖNCZEI1, HÁRI1 – SZADIKOV (2), Voronov, Berta1(1), KASZIKOV1(1), Sijka – Prakab, Tőkési, Kuriljuk1(1), Vaszjunyin (1), Dancsfalvi1 – Wéber, Barabás, Okos. Edző:Jevgenyij Muhin
CSÍKSZEREDA:
Ruczuj – Spady, Nagy I., Molnár Zs., Farkas T.1(1), Satek (3) – Hefferman, Salonen, Bíró G., Bíró O. (1), Papp Sz. (1) – Gecse1, Salló1, Molnár Zoltán, Tranca, Mihály E. – Kozuch (kapus), Bíró T. (1), Geréb, Rokaly.Edző:Christer Dreberg
10, ill. 10 perc
Jevgenyij Muhin:
– Felkészültünk az ellenfélből, ennek megfelelően kezdtünk, koncentráltunk, nagy tempót diktáltunk, jöttek is a gólok. A második harmadban is megvoltak a lehetőségeink, csak akkor már adósak maradtunk a helyzetek kihasználásával. A végére a nagy előny birtokában kiengedtünk, szétesett a csapatjáték, mindenki improvizált, ezt egy jobb ellenféllel szemben nem engedhetjük meg magunknak.
Christer Dreberg:
– Az első harmadban a bajnokság eddigi legrosszabb játékát nyújtotta a csapatom, így hiába javultunk fel a második és a harmadik játékrészre, nem tudtunk visszajönni a meccsbe. Kellett volna még egy harmad...

ÚJPESTI TE–ASC CORONA BRASOV (romániai) 4–1 (1–1, 1–0, 2–0)

Megyeri út, 200néző.V:Halassy, Wolf – Vas M., Soltész
UTE: SILA – KISS D.1, DURÁK (2), MIHÁLIK (1), TAPIO2, ELOMO (2) – Lindgren, Hegyi Á. Z. (1), Dömötör, Virág Csaba, CSANYI – Garbacz, Zalavári, TÓTH G.1, Reiter R. (1), Pichler (1) – Gágyor. Edző:Szilassy Zoltán
BRASSÓ: Fülöp – Filip, Obsut, Molnár Zsolt1, Fodor Cs., Klouda – NAGY CS. (1), Imecs, Antal Zs., Bálint Zs., Petres – Hietamäki, János, MIHÁLY Á. (1), Zsók, Virág Csanád – Péter Zs. Edző:Jerry Andersson
Kiállítások:8, ill. 6 perc
Szilassy Zoltán:
– Nyilván minden csapat mindig nyerni akar. Mi meg akartuk mutatni, hogy a szerdai vereség csupán egy kisiklás volt, és ezt meg is tettük. Egy remek kapusteljesítmény és az úgymond kiegészítő embereink teljesítménye is kellett ehhez. Továbbra is kiélezett a verseny a rájátszásért, de mi csak a saját mérkőzéseinkre koncentrálunk.
Jerry Andersson:– Az elmúlt három meccsünkön nagyon jók voltunk, most erről nem beszélhetek, hiszen négy egyre kikaptunk. Egy lőtt góllal nem lehet meccset nyerni. A kényes szituációkból az Újpest ma sokkal jobban jött ki. Nekünk azért kell dolgozni, hogy ez legközelebb fordítva legyen.

HK Nové Zámky–Dab.Docler 4–1 (1–0, 2–1, 1–1)