Mol Liga: a DVTK ráadásban nyert, a Fradi kikapott Debrecenben

2015.11.01. 21:01
A DVTK nagy csatában legyőzte a MAC-ot (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján a címvédő DVTK Jegesmedvék hazai környezetben 4–3-ra legyőzték a MAC Budapestet hosszabbítás után. A Fehérvár AV19 ötöt vágott a Corona Brasovnak, a Debrecen pedig legyőzte a Fradit.

A DVTK 1–0-ra, majd 3–1-re is vezetett a MAC ellen, amely kétszer egyenlített a miskolci találkozón – másodjára az 53. percben. A hazaiak a ráadás hatodik percében találtak be.

A Fradi emberhátrányos góllal 1–0-s vezetéssel kezdte a második harmadot, ám a 44. másodpercben gólt kapott. Sőt a Debrecen a harmadik játékrészben fordított egy emberelőnyös góllal. A Ferencváros kilenc perccel a rendes játékidő vége előtt ugyancsak fórból volt eredményes, de a hazaiak két percre rá eldöntötték a meccset.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

CORONA BRASOV (romániai)–FEHÉRVÁR AV19 2–5 (0–1, 1–2, 1–2)
Brassó, 350 néző. V: Iliescu, Davor, Toparceanu (mindhárom román), Nedeljkovics (szerb)
BRASOV: Tőke – Nagy Cs., Fodor Cs. (1) – Molnár Zsolt 1, Mihály Á. 1, Petres (1); Zsók, Imecs – Bíró G., Tranca, Bíró M.; Sprencz, Piszarenko – Bíró O., Virág Csanád, Péter Zs.; Balázs Zs. – János I., Dumitru, Márton H. Edző: Keresztes Ottó
FEHÉRVÁR: Scola – Reiter A., Szabó Dávid – BODÓ 1 (2), B. ORBAN 1 (1), HOLMBERG 2 (1); Vokla, Hegyi Á. Z. – Reisz (1), Shupe 1, Mazzag; Arany M., Szabó Dániel (1) – Szabó P. K., Kocsis, Hamvai; Lengyel – Tóth G., Reiter R. Edző: Tyler Dietrich
Kiállítások: 6, ill. 12 perc

DVTK JEGESMEDVÉK–MAC BUDAPEST 4–3 (1–0, 2–1, 0–2, 1–0) – hosszabbítás után
Miskolc, 1200 néző. V: Kincses, Haszonits, Soltész, Váczi
DVTK: ADORJÁN – SAGERT 1, Vojtkó – DANSEREAU 2, Tóth A. (1), Hajós; Dudas (1), Leppanen – Cseter, Pavuk, Somogyi; Győrfy, Rito – BOORAS 1 (1), Miskolczi, Galanisz (1); Szilágyi, Popovics. Edző: Mayer Péter
MAC: BÁLIZS – Tokaji, Olson (1), MCDONALD 1, Hayes (1), Klempa; Stipsicz, Quinn – SAARENPAA 1, Nagy K., Terbócs; Mestyán, Pozsgai – Németh A. (1), Szappanos, Rocanov 1; Jászai, Egyed – Schmál, Tóth R., Németh Á. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 2 + 10 perc fegyelmi (Dudas), ill. 8 + 10 perc fegyelmi (Nagy K.)
Mayer Péter: – Remek mérkőzést nyertünk meg. A MAC-cal vívott találkozóink közül most kaptam a legtöbbet a fiúktól. Jól kontrolláltuk a játékot, ezért megérdemeltük a győzelmet. A hosszabbítás a jégkorongban előfordul, a lényeg pedig a sikeren van.
Majoross Gergely: – Legutóbb is három–egyre vezettek Miskolcon a hazaiak, majd onnan lett három–három, és akkor is elveszítettük a hosszabbítást. Most megismételte magát a hokitörténelem, s olyan ez, mintha a két edző előre megbeszélte volna a forgatókönyvet.

DEBRECENI HK–FERENCVÁROS 3–2 (0–1, 1–0, 2–1)
Debrecen, 500 néző. V: Halassy, Mayer, Sipos, Kis–Király
DEBRECEN: Borogyin – Emanuelsson (1), Kovács – Berta, Saluga (1), TROSIN 1; HETÉNYI 1 (1), Wéber – Godó, Garrett, HÁRI 1 (1); Csíki, Vincze, Kaszkov (1), Barabás. Megbízott vezetőedző: Ladányi Balázs
FTC: BUDAI – Valecko, Rafaj – Jensen (1), Hietämäki, Dubek; Pál, Suoraniemi – Horváth, Fliszár (1), TENDLER 2; Lévai, Apelis – Kiss G. (1), Farkas, Papp; Mach, Üveges. Edző: Greg Kjell Lindqvist
Kiállítások: 4, illetve 16 perc.
Ladányi Balázs: – Örülök annak, hogy az újpesti 9–2 után talpra tudtunk állni. A helyzetek alapján nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, de nem vagyok elégedetlen, mert amit kértem, azt megvalósították a fiúk, ha nem is maradéktalanul.
Greg Kjell Lundqvist: – Két fáradt csapat játszott, mindkét oldalon sok-sok hiányzóval. Ennek ellenére kemény küzdelem zajlott a jégen, ehhez azonban nem nőttek fel a játékvezetők. Amiért minket kiállítottak, azt a debrecenieknek elnézték. Ez egyszerűen vicc. Egyébként is nagyon nehéz Debrecenben játszani, de így főleg az.