Mol Liga: a DAB kínkeservesen verte meg a sereghajtót

2014.11.15. 19:18
A jégkorong Mol Liga alapszakaszának szombati játéknapján a sereghajtó Csíkszereda háromszor is egyenlített a listavezető Dab.Docler vendégeként, de végül 4–3-as vereséget szenvedett.

Papp Viktor korai góljára csíkszeredai részről Niklas Sjölund válaszolt, ám Kiss Ákos találatával ismét előnybe került a dunaújvárosi együttes – e gólok mindegyike az első tíz percben esett. A második harmadban Michal Satek jóvoltából csak a vendégek köszöntek be, ám a hajrában a házigazdának jött ki jobban a lépés. Kiss Ákos újabb gólja után Bíró Mátyás még egyenlített, de Pavuk Attila másfél perccel később esett találata már győzelmet ért a Dab.Doclernek.

A mérkőzés legjobbjának kétségkívül Kiss Ákos bizonyult, aki két góllal és egy assziszttal vette ki a részét az éllovas újvárosiak nyögvenyelős sikeréből. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vendéglátók három góljukat is emberelőnyből szerezték.

A Dab.Doclert üldöző Miskolci Jegesmedvéknek meggyűlt a bajuk a Corona Brasovval. A hazaiknál Hajós Roland duplázott Antal Zsombor találata után, ám a vendégek nem hagyták annyiban, és a rendes játékidő hajrájában Virág Csanád góljával egyenlítettek. A ráadásban nem esett gól, így következhettek a rávezetések, melyek során a miskolciak mellé pártolt a szerencse.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–3
(2–1, 0–1, 2–1)
Dunaújváros, 800
néző. V: Mayer, Németh M. – Abonyi, Timár
DAB: KALNINS – Pozsgai, Hüffner, Azari (1), Szappanos (2), PAPP V. 1 – Martine (1), Mestyán, Peterdy (2), Kovács V. L., PAVUK 1 – Nagy R., Erdélyi T., Szepessy M., GRÖSCHL (1), KISS Á. 2 (1) – Hruby G., Dörök, Léránt, Magosi E. Edző: Donald MacLean
CSÍKSZEREDA: KOZUCH – Pojkar, Salló, Tranca, Bíró M. 1, Curilla – Nagy I., SPADY (2), SJÖLUND 1 (1), Satek 1, MOLNÁR ZS. – Bors, Papp Sz., Molnár Z., Bíró O. (1), Farkas T. – Gecse, Rokaly. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 10 perc, ill 20 perc
Donald MacLean:
– Három meccs, három győzelem az utóbbi időszak mérlege, ennek nagyon örülök. Ma a hatvan percből sikerült mindvégig motiváltan játszanunk. Az utóbbi meccseken a végjátékban is csapatként működünk együtt, talán ez a sikereink záloga.
Christer Deberg: – A liga legjobbjával játszottunk idegenben, mégis esélyünk volt pontot, pontokat szerezni. Három háromnál buta hibákat és ostoba kiállítást kaptunk, amelyből végzetes gól esett. Játékunk alapján legalább egy gólra rászolgáltunk volna.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 3–2 (1–1, 1–0, 0–1, 0–0) – szétlövéssel
Miskolc, 940
néző. V: Varjú, Kincses, Somos, Székely
MISKOLC:
BÁLIZS – DUDAS (1), Boyle (1) – Becze, Metcalfe, Cohen – Dósa, Gőz – Dansereau 1, Tóth A. (1), HAJÓS 2 – Vojtkó, Sagert (1) – Fliszár, Nagy K., Láda B. – Budai R., Ritó – Popovics, Szilágyi, Miskolczi. Edző: Majoross Gergely
BRASOV:
POLC – Filip, Molnár Zsombor – Klouda, Mihály Á., Obsut – Hietamäki, Piszarenko – VIRÁG CSANÁD 1, Saluga (1), Péter R. (1) – Nagy Cs., Imecs – Petres (1), ANTAL ZS. 1, Fodor (1) – Bálint Zs., János I. – Márton, Péter Zs. Edző: Björn Jerry Andersson
Kiállítások:
12, ill. 10 perc
Majoross Gergely:
– A mutatott játék felemás érzésekkel tölt el. Sok megoldást nagyon jól, egyet-mást rosszul adtunk elő. Sok helyzetet hagytunk ki, ezért nem nyertünk a rendes játékidőben. Nagyon jó személyiségjegyeket mutatott a csapat, például kettős emberhátrányban is remekül dolgoztunk.
Björn Jerry Andersson:
– Nagyon kiegyenlített meccseket vívunk a miskolciakkal. A múltkor mi győztünk, most pedig ők, idegenben egy ilyen jó csapat ellen végeredményben nem is rossz az egy pont, még ha több is lehetett volna.

1. Dab.Docler 17 13 2 1 1 65–41 +24 44