Mol Liga: a címvédő a Fradi 6–3-as legyőzésével rajtolt

2015.09.11. 20:56
A jégkorong Mol Liga első fordulójában a címvédő DVTK Jegesmedvék hazai pályán 6–3-ra legyőzték a Ferencvárost.

Alaposan bekezdett az előző kiírás győztese, hogy Jesse Ray Dudas már a második percben előnyhöz juttatta csapatát. A Ferencváros – szintén emberelőnyből – a 7. percben egyenlített, majd Ritó László és Rafaj Attila gólváltásával 2–2-vel ért véget az első harmad.

Innentől kezdve azonban már nem volt kérdés, Somogyi Balázs, Dudas és Tóth Adrián is betalált, így a 42. percben már 5–2-re vezettek a miskolciak, akik a végén 6–3-ra nyertek.

A debreceniek a gól nélküli első harmadot követően egy fordulatos meccsen (0–1, 2–1, 2–3, 4–3) hosszabbításban győzték le a MAC Budapestet, a Fehérvár AV 19 pedig hiába fordított 1–2-ről 4–2-re, a csíkszeredai Kyle Heffernan hosszabbításra mentette a meccset. Amikor már úgy tűnt, jöhet a szétlövés akkor viszont jött Mitchell Holmberg, és eldöntötte a meccset a fehérváriak javára (5–4).

JÉGKORONG MOL LIGA
FEHÉRVÁR AV 19–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 5–4 (1–2, 2–0, 1–2, 1–0) – h.u.
Székesfehérvár, 800
néző. V: Haszonits, Halassy, Kis-Király, Muzsik
FEHÉRVÁR: Kalnins – Reiter A., Krogh, SZABÓ P. K. (3), Holmberg 2, SHUPE 1 – HEGYI Á. Z. (4), Szaller, B. ORBAN 1 (1), KOCSIS F. (2), BODO 1 – Korbuly, Vokla, Reisz, Tóth G., Szita – Pados, Pillók, Vizi, Mazzag, Hamvai. Edző: Tyler Dietrich
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Mikéska (1), SALLÓ (1), K. HEFFERNAN 3, S. Heffernan (2), FARKAS T. (2) – Orbán Sz., Bednár, Antal Zs. (2), Moldován, Bíró T. 1 – Bors, Gecse, Péter, Mihály E., Molnár Zs. – Okos, Geréb, Molnár Z., Rokaly. Edző: Geréb Attila
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Tyler Dietrich:
– Ez a mérkőzés nem úgy alakult, ahogy előre elterveztük. Voltak dolgok, amit sikerült megvalósítanunk, de akadt olyan is, amit nem. Tanulságos mérkőzés volt, kicsit élesebbnek kell lennünk a folytatásban, hogy el tudjuk dönteni az ilyen összecsapásokat a javunkra.
Geréb Attila: – Ki-ki meccs volt, meg is nyerhettük volna. Jó és szervezett csapattal találkoztunk, megtettük a tőlünk telhetőt. Ahhoz képest, hogy kevés felkészülési meccset játszottunk, megfelelően helytálltunk.

DVTK-JEGESMEDVÉKFERENCVÁROS 6–3 (2–2, 2–0, 2–1)
Miskolc, 1400
néző.V:Beniac, Bachurik (szlovákok), Kormos, Sipos
DVTK: Guggenberger – Gőz, DUDAS 2 (1), BOORAS (2), SOMOGYI 1 (1), Galanisz – VOJTKÓ(2), Sagert, Dansereau 1, TÓTH A. 1 (1), Hajós – Leppanen, Laczkó, Cseter, Pavuk (1), Láda B. – Szilágyi, Győrfy, Popovics, Ritó 1, Miskolczi (1). Edző:Mayer Péter
FTC: Budai K. – HIETAMÄKI 1 (2), Kovács V., Jensen, Dubek, Kiss G. – APELIS (2), Suoraniemi, RAFAJ 1 (1), Fliszár, Manninen 1 (1) Géczi, Lévai, Papp Cs., Galló, Farkas L. – Pál Zs., Üveges, Ódry, Fekti, Mach. Edző:Greg Lindqvist
Kiállítások:18 perc + 10 perc fegyelmi (Guggenberger), ill. 18 perc
Mayer Péter:
– Az első mérkőzés mindig nagyon fontos, most is az volt, így örülök, hogy sikerrel vágtunk a ligának. Támadójátékunkkal elégedett vagyok, emberhátrányos védekezésünkön azonban még javítanunk kell. A három pont volt a legfontosabb ezen a találkozón.
Greg Lindqvist:– Túl sok hibát követtünk el a mérkőzésen, és ezért veszítettünk. Ugyan keményen küzdöttünk, de a Miskolcnak több minőségi játékosa van és a kispadja is hosszabb, ezek a tényezők pedig gólokban is kifejezésre jutottak.

DEBRECENI HK–MAC 4–3 (0–0, 1–1, 2–2, 1–0) – hosszabbítás után
Debrecen, 500 néző. Vezette: Varjú, Kincses, Pálkövi, Soós.
DHK: VAY – Csíki, KOVÁCS 1, Könczei (1), BERTA (1), Trosin 1 – Kunyajev, Ivanov, Saluga, Kuriljuk, Kaszkov – HETÉNYI (2), Wéber 1, Dancsfalvi 1, Barabás, VASZJUNYIN (2) – HÁRI (2), Godó, Tanka. Edző: Dimitrij Romanov.
MAC: BÁLIZS – Olson, Pozsgai, Klempa (1), Hayes 1, McDonald (1) – Quinn, Stipsicz (1), Szappanos, Särenpä – Mestyán, TOKAJI (1), NÉMETH A. 2, Roczanov, Terbócs – Horváth, Nagy P., Tóth. R., Schmál, Németh Á. Edző: Majoross Gergely.
Kiállítások: 8, illetve 22 perc.
Dimitrij Romanov: – Idegesen kezdtünk, ami érthető, hiszen az első meccsen hazai pályán nagy nyomás nehezedett ránk. Ennek tudható be, hogy sorra hagytuk ki az emberelőnyös helyzeteket. A hitünket hátrányban sem vesztettük el, ez eredményezte a sikert egy nagyon jó csapat ellen. Ilyen küzdőszellemet várok el a továbbiakban is.
Majoross Gergely: – Nehezen lendültünk játékba, aminek nyilván az volt az oka, hogy tegnap este tizenegykor jöttünk le a jégről. A folytatásban egészen jól játszottunk volna, ha a sok kiállítás nem töri meg a lendületünket. Furcsa tényezők is befolyásolták a mérkőzés alakulását, maradjunk annyiban, hogy nekünk három, a debrecenieknek négy gólt adtak meg a bírók.

1. MAC Budapest 2 1 1 8–6 +2 4
2. DVTK Jegesmedvék 1 1 6–3 +3 3
3. Fehérvár AV19 1 1 5–4 +1 2
4. Debreceni HK 1 1 4–3 +1 2
5. HSC Csíkszereda 1 1 4–5 –1 1
6. Dunaújváros 0 0–0 0 0
6. ASC Corona Brasov 0 0–0 0 0
8. Ferencvárosi TC 1 1 3–6 –3 0