Mol Liga: a címvédő 1–4-ről fordított a gólzáporos rangadón

2016.01.06. 21:29
Elképesztő gólzáport hozott a jégkorong Mol Liga rangadója, a címvédő DVTK Jegesmedvék 7–5-re nyertek a MAC Budapest otthonában.

Pedig a trónkövetelő parádésan kezdett, 74 másodperc után vezetett, az 5. perc elején pedig már 2–0 volt az állás. Galanisz Nikandrosz szépített a harmad közepén, de a második játékrész kezdetén Tomás Klempa és Niko Saarenopaa is betalált, így már 4–1-re vezettek a hazaiak.

Jesse Ray Dudas 19 másodperccel később visszahozta a reményeket, Pavuk Attila találatával pedig már csak egy gól volt közte, de a harmadot így is a MAC zárta jobban, Klempa újabb találatának köszönhetően (5–3).

A 45. percig maradt is a kétgólos hazai vezetés, ott azonban elképesztően belelendült a vendégcsapat, és két és fél perc alatt háromszor betalálva fordított (5–6), majd Miskolczi Márk az 58. percben beállította az 5–7-es végeredményt.

JÉGKORONG MOL LIGA
MAC BUDAPEST–DVTK 5–7 (2–1, 3–2, 0–4)

Tüskecsarnok, 750 néző V: Haszonits, Sós, Pálkövi, Váczi
MAC: Bálizs – Quinn (1), Tokaji (1), KLEMPA 2, McDonald (2), Hayes (1) – Mestyán 1, Pozsgai, Nagy K. 1, SAARENPAA 1 (2), Terbócs (2) – Stipsicz, Nagy P., Schmál, Németh A., Szappanos – Jászai, Bödök, Tóth R., Egyed, Németh Á. Edző: Majoross Gergely
DVTK: Adorján – Dudás 1 (1), Leppanen, Somogyi 1, MISKOLCZI 2 (1), Booras – Sagert (1), Gőz, HAJÓS (3), GALANISZ 1 (4), Dansereau 1 (1) – Vojtkó, Popovics (1), Pavuk 1, Cseter, Fekti – Ritó. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Majoross Gergely: –
Sokat tanulhatunk ebből a mai mérkőzésből, amit a jövőben a hasznunkra válhat. Jóval keményebben kell beleállni egy ilyen meccsbe, nem engedhetjük meg azt, hogy ilyen könnyedén visszaengedjük az ellenfelet a meccsbe. Fejben kell legközelebb erősebbnek lennünk, és akkor az első harmadban mutatott teljesítményünk alapján nem lesz probléma.
Jason Morgan: – Az első, rosszul sikerült tíz perc után nagyszerűen, és a helyzeteinket kihasználva sikerült visszatérni a meccsbe. A jégkorongban folyamatosan változik az, hogy kinél van a lélektani előny, örülök, hogy mentálisan is nagy erősségről tettünk ma tanúbizonyságot.

1. DVTK Jegesmedvék 38 26 5 2 5 180–105 +75 90
2. MAC Budapest 37 25 4 3 5 185–94 +91 86
3. Fehérvár AV19 35 18 3 2 12 127–106 +21 62
4. UTE 37 12 7 4 14 109–107 +2 54
5. Debreceni HK 38 14 3 5 16 116–124 –8 53
6. Ferencvárosi TC 37 13 2 4 18 128–140 –12 47
7. HSC Csíkszereda 36 10 5 5 16 104–131 –27 45
8. Dunaújvárosi Acélbikák 37 10 2 5 20 95–128 –33 39