Mol Liga: a miskolci Mikulás hat, a brassói öt gólt hozott

2014.12.06. 21:07
A Miskolci Jegesmedvék kiütötték a csíkszeredaiakat (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga szombati játéknapján az ASC Corona Brasov 5–0-ra kiütötte a Ferencvárost, a Miskolci Jegesmedvék pedig 6–1-re a Csíkszeredát.

A brassóiak első találatára egészen az első negyedóra végéig kellett várni, Molnár Zsolt gólja után viszont még a 29. percben is csak egy volt a ferencvárosiak hátránya. Akkor azonban beindult a vendéghenger, és előbb Petres Magor Tivadar, majd kisvártatva Mihály Árpád is eredményesnek bizonyult, a harmadik felvonásban pedig Péter Róbert és Péter Zsolt találata kiütésesre növelte a különbséget (0–5).

Azt esti meccs sem lett aztán szorosabb. A Miskolci Jegesmedvék ugyanis már a 6. percben beköszöntek a Csíkszeredának, Hajós Roland találata után pedig Becze Tihamér és Keegan Dansereau is eredményes volt a második húsz percben (3–0).

A harmadik harmad nyitányán Becze ismét feliratkozott a gólszerzők közé, sőt, az 55. percben már harmadszor volt eredményes, a kettő között pedig Miskolczi Márk is mattolta a vendégek kapusát (6–0). A csíkszeredaiak erejéből még egy szépítő találatra futotta, Shan Heffernan rontotta el Bálizs Bence hibátlan mutatóját (6–1).

JÉGKORONG MOL LIGA
FERENCVÁROS BP.-ESMTK–CORONA BRASOV (romániai) 0–5 (0–1, 0–2, 0–2)
Pesterzsébet, 150 néző. Vezette: Kincses G., Halassy – Soós, Pálkövi
FTC: Marton – Moravec, Cerny, Novák, Mikusovic, Kiss Á. – Géczi, Hegyi Á., Dubek, PÁL Z., Rafaj – Lencsés, Lévai, Galló, Borbás, Kiss G. – Horváth A., Revák, Németh P., Papp Cs., Farkas L. Edző: Szakács Ferenc
CORONA BRASOV: POLC – FILIP (3), Obsut (1), Péter R. 1, Klouda, Saluga (1) – Piszarenko (1), Han Ki Hun, MIHÁLY Á. 1 (2), MOLNÁR ZSOLT 1, Virág Cs. (1) – Imecs, Nagy Cs., Fodor Cs., Antal Zs., PETRES 1 – János, Bálint Zs., Péter Zs. 1, Márton. Edző: Jerry Andersson
Kiállítások: 12 perc, illl. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Obsut)
Szakács Ferenc: –
Lélektelenül és lőtt gól nélkül nem lehet egy Fradinak játszania ezt a játékot. Ez egyszerűen megengedhetetlen.
Jerry Andersson: – Mind a két csapat meglehetősen fáradtan kezdte a mérkőzést. Tipikusan az a találkozó volt, amelyen az első gól rengeteget számított. Nagyon örülök a jó támadójátékunknak és a remek kapusteljesítményünknek, főleg ilyen fárasztó utazás után. Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jó eredményt értünk el a Fradi ellen.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 6–1 (1–0, 2–0, 3–1)
Miskolc, 1000 néző. Vezette: Haszonits, Varjú – Muzsik, Sipos
MISKOLC: Bálizs – Boyle (2), Dósa – Nagy K., Cohen (1), BECZE 3 – SAGERT (2), Vojtko (1) – DANSEREAU 1 (2), Tóth A. (1), Hajós 1 – Láda P., Budai R. – MISKOLCZI 1, LÁDA B. (2), Popovics (1) – Rito, Fliszár – Szilágyi, Roczanov. Edző: Majoross Gergely
CSÍKSZEREDA: Raitums – Salló, Spady (1) – Salonen, Heffernan 1, Mihály E. – Bors H., Papp Sz. – Satek, Molnár Zs., Tranca – Bíró O., Nagy I. – Bíró T., Farkas T., Bíró G. – Borbát. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások:
10, ill. 10 perc
Majoross Gergely: –
Jól játszottunk, szép gólokat lőttünk, a három hiányzó ellenére. Sajnálom, hogy Bálizs végül nem kapott gól nélkül zárta a mérkőzést.
Christer Dreberg: –
Az első harmadban jól küzdöttünk, aztán elhúztak a hazaiak, mi pedig futottunk az eredmény után. Annak örülök, hogy végül a szépítő gólt elértük