Mol Liga: 6–4-es előnyről kikapott a Dunaújváros

2016.12.28. 20:27
A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata hiába vezetett négy perccel a harmadik harmad vége előtt 6–4-re, hosszabbításban 7–6-ra kikapott hazai pályán a galaci Dunareától a Mol Liga szerdai mérkőzésén.

JÉGKORONG MOL LIGA
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–DUNAREA GALATI (román) 6–7 (2–2, 3–2, 1–2, 0–1) – hosszabbítás után
Dunaújváros, 560
néző. V: Halassy, Wolf, Soltész, Juhász
DUNAÚJVÁROS: Duschek – Hruby 1, Ladigin (1) – Pfeil, Ölander – Lencsés, Lévai – Pál Zalán, Török – DANSEREAU 2 (1), CSETER (3), Azari 1 (1) – Becze (1), Nagy M. M. (1), Kaszkov 1 – Németh P., Borbás, Léránt – Mátyásy, Odnoga (1), Tanka 1. Edző: Lee Gilbert
GALATI: Lakosil – Tamás, BEDNÁR (2) – Flinta (1), Pál Zs. 1 – Raszulov (1), A-I. Munteanu – RUSNÁK 1 (4), KRAJCI 2 (2), BUSHBACHER 1 – Lőrincz 1 (1), Mihály E. (1), Pál Zoltán – Hildebrand 1 (1), A-B. Popa, Neagos. Edző: Marius Trandafir
Kiállítások: 14, ill. 14 perc + végleges fegyelmi (Pál Zoltán)
Lee Gilbert:
– A szezon leggyengébb meccsét játszottuk. A vereségünk megérdemelt volt, senki sem azt játszotta, amit kértünk, egyénieskedtek, elemi hibákat vétettek játékosaink, mindenki a maga feje után ment.
Marius Trandafir: – Nagy győzelmet arattunk, annak ellenére, hogy rengeteg sérültünk van, és nagyon fáradtak voltak a játékosaim. Nagyon akartuk ezt a sikert, hittünk magunkban, ez volt a kulcs.JÉGKORONG MOL LIGA

1. DVTK Jegesmedvék 29 19 3 2 5 118–61 +57 65
2. Újpest 29 18 3 2 6 111–73 +38 62
3. MAC Budapest 28 18 2 3 5 119–66 +53 61
4. Corona Brasov 32 15 5 1 11 112–94 +18 56
5. Dunaújvárosi Acélbikák 29 15 2 3 9 115–87 +28 52
6. Debrecen 29 13 1 2 13 115–95 +20 43
7. Dunarea Galati 32 8 5 3 16 96–137 –41 37
8. Fehérvári Titánok 29 4 8 7 10 85–105 –20 35