Mol Liga: 6–3-ra nyert a Fradi, 4–1-re kikapott az Újpest

2015.10.17. 19:30
A jégkorong Mol Liga szombati játéknapján a Ferencváros 6–3-ra nyert az ASC Corona Brasov otthonában.

Ragyogóan kezdtek a zöld-fehérek, hiszen Jereme Tendler már 47 másodperc után megszerezte a vezetést, Rafaj Attila, Tomás Valecko és Tandler pedig a 16. percre négygólos előnyhöz juttatta csapatát (0–4).

A játékrész hajrájában Mihály Árpád szépített, majd Daniel Tranca két gólra zárkóztatta övéit (2–4). Mielőtt nagyon reménykedhettek volna a brassóiak, jött Jimmy Jensen, és a 29. meg a 41. percben is betalált, eldöntve a meccset (2–6). A hazaiak János Imre révén még egy találatot bevittek azért (3–6).

A Csíkszereda formába lendülni látszik, tíz vereséget két győzelem követte, majd tegnap ugyan hosszabbításban kikapott a Fraditól, most az elsöprő hajrának köszönhetően 4–1-re nyert az Újpest ellen.

JÉGKORONG MOL LIGA
HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–ÚJPEST 4–1 (0–1, 1–0, 3–0)
Csíkszereda, 1000
néző.V:Gergely, Máthé, Rédai, Péter V. (mind romániai)
HSC CSÍKSZEREDA: Peksa – Ozols1, Bors1, Antal1(1), Tambijevs1(2), Berlev – Kuzman, Bednár, Farkas T., Kropotin, Mahdzejov – Salló, Gecse, Bíró T., Moldován, Mihály E.(1) – Orbán Sz., Molnár Zsombor, Molnár Zoltán, Rokaly. Edző:Artur Oktjabrov
ÚJPEST: Sila – Lindgren, Kiss D., Virág T.(1), Mihalík1, E. Pance – Huba, Hegyi Á.(1), Kiss Á., Nemes, Csányi – Dósa, Garbacz, Feil, Gröschl, Hodos – Zalavári, Sommer, Pichler, Turbucz, Dömötör. Edző:Szilassy Zoltán
Kiállítások:8, ill. 8 perc + 10 perc fegyelmi (Sila)
Artur Oktjabrov:
– Lassan, körülményesen kezdtünk, de a meccs második fele hihetetlenül jól sikerült. Többet és gyorsabban korcsolyáztunk, a srácok elkezdtek hinni magukban, ennek meg is lett a gyümölcse.
Szilassy Zoltán:– Szezonbeli egyik legjobb első harmadunkat produkáltuk, azután viszont tipikus szeredai meccs kerekedett: a játékvezetők folyamatosan szórtak ki minket. Itt úgy kell játszani, mintha tojásokon korcsolyáznál, nehogy valakinek baja essen...

CORONA BRASOV (romániai)–FERENCVÁROS 3–6 (1–4, 1–1, 1–1)
Brassó, 400
néző.V:Lascar, Toparceanu, Butucel, Trandafir (mind román)
BRASOV: Fülöp (Tőke) – Imecs(1), Nagy Cs., Zsók(1), Tranca1, Mihály Á.1 (1) – Mátyás, Bíró O., Bíró M., Molnár Zsolt, Virág Csanád – Sprencz, Piszarenko, Bíró G., Fodor Cs., Petres – Balázs, János1, Dumitru(1). Edző:Keresztes Ottó
FERENCVÁROS: Budai K. – Valecko1,Hietamäki(3), Kiss G., Dubek,Rafaj1 (1) – Suoraniemi, Lévai, Fliszár, Manninen(1),Jensen2 (2) – Erdélyi, Pál Zsombor, Kovács V.,Tendler2 (1), Papp Cs. – Üveges Farkas L., Horváth D., Schellin, Mach. Edző:Greg Lindqvist
Kiállítások:4, ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Suoraniemi)

1. DVTK Jegesmedvék 13 10 1 1 1 60–35 +25 33
2. Debreceni HK 14 8 2 2 2 49–33 +16 30
3. MAC Budapest 13 7 1 1 4 47–33 +14 24
4. Fehérvár AV19 13 6 1 2 4 43–38 +5 22
5. UTE 13 4 3 6 34–34 0 18
6. Ferencvárosi TC 13 4 1 2 6 40–51 –11 16