Mol Liga: 4-0 után is izgult az Újpest, kikapott a Fradi

2014.12.08. 21:34
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában az Újpest hazai pályán nyert a brassóiak ellen – bár négygólos előny után is akadt izgulnivalója –, az FTC-Bp. ESMTK túlórás meccsen kapott ki otthon a sereghajtó Csíkszeredától.

Ferencvárosi TC–HSC Csíkszereda

A 2. percben emberelőnyből, a 45. percben emberhátrányból talált be a Csíkszereda, és mivel a házigazdák a kettő között gólképtelennek bizonyultak, a hajrának biztató előnnyel vágtak neki a vendégek. A zöldek azonban huszáros hajrát vágtak ki: Galló Illés az 50. percben szépített, míg a csíkiak volt, a ferencvárosiak jelenlegi cseh válogatott kiválósága, Václav Novák az 56. percben egalizált. A döntés azonban a túlórára maradt: a 4. perc hajrájában a vendégek lőtték a győztes találatot, és szereztek plusz egy pontot maguknak.

UTE–ASC Corona Brasov

A gólgyártást az első harmad végjátékéban megkezdő Újpest a 30. percre négygólos előnyhöz jutott, amely picit elkényelmesítette. A brassóiak a második harmad végjátékában szépítettek, majd a záró felvonás közepén másfél perc alatt szerzett duplával ott lihegtek a lilák nyakában, akik a hajrában üres kapus góllal biztosították be a sikerüket.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
FERENCVÁROS BP. ESMTK–HSC CSÍKSZEREDA 2–3 (0–1, 0–0, 2–1, 0–1) – hosszabbítás után
Pesterzsébet, 200
néző. V: Druga, Bachurik (szlovákok) – Soltész Á., Vas M.
FTC: MARTON – Moravec, Guren, Novák 1, Mikusovic (1), Kiss Á. – Hegyi Á. (1), Cerny, Dubek, Pál Z., Rafaj – Lencsés, Lévai, Borbás, GALLÓ I. 1, Kiss G. (1) – Horváth A., Revák, Németh P., Farkas L., Papp Cs. Edző: Szakács Ferenc
CSÍKSZEREDA: Raitums – Spady (1), Salló (1), SALONEN (2), Bíró G., Heffernan – Papp Sz., Bors, SATEK 3, Molnár Zsombor, Tranca – Mihály E., Nagy I., Bíró O., Bíró T., Farkas T. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 12, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Spady)
Szakács Ferenc:
– Megint elképesztő egyéni hibákból kaptunk gólokat, négyperces emberelőnyünkből az ellenfél talált be. Ez egyszerűen elképesztő! Erre már nem találom a szavakat.
Christer Dreberg: – El tudtunk menni két góllal, sőt szerintem három egyre is vezetnünk kellett volna, de érzésem szerint a játékvezetők belenyúltak a mérkőzésbe. A Fradi a végén esélyes volt akár a rendes játékidős győzelemre is, de ezt már nem hagytuk neki. Végül azért a két pont is jobb, mint a semmi.

ALAPSZAKASZ

ÚJPEST–ASC CORONA BRASOV (romániai) 5–3 (2–0, 2–1, 1–2)
Megyeri út, 150
néző. V: Babic, Wolf – Abonyi, Bedő
ÚJPEST: Pleszkán – KISS D. 1, Durak, ELOMO 1 (3), MIHALIK 1 (2), TAPIO 1 (2) – LINDGREN 1, Hegyi Á. Z. (1), Tóth G., Coleman (1), Virág Csaba – Garbacz, Sommer, Pichler, Dömötör, Gágyor. Edző: Szilassy Zoltán
BRASOV: Polc – Filip, Obsut, Péter R., SALUGA 1, Klouda – Pisarenko, Hietamäki, Molnár Zsolt, Mihály Á. (1), VIRÁG CSANÁD 1 – Nagy Cs. (1), Imecs, Antal Zs., Petres (1), Fodor Cs. 1 – Péter Zs., Márton. Edző: Jerry Bjorn Andersson
Kiállítások: 14 perc, ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Saluga)
Szilassy Zoltán:
– Talán most játszottunk a legjobban abban a tekintetben, hogy végig megvalósítottuk, amit elterveztünk. A felesleges kiállításokkal kicsit meleggé tettük a meccset, de fontos három pontot szereztünk, büszke vagyok az egész csapatra.
Jerry Bjorn Andersson: – Az Újpest első sora ezúttal jobb volt, mint a miénk, lényegében ez döntött. Ha nem dolgozol elég keményen, nem is nyerhetsz. A harmadik harmadban már jobbak voltunk, de kiállítás kiállítást követett, így nem igazán tudtunk mit kezdeni a lehetőségeinkkel.