Mol Liga: 3–0-ról kapott ki a Fehérvár; 9 Fradi-, 6 Újpest-gól

2017.01.20. 21:07
A jégkorong Mol Liga pénteki rangadóján az Újpest 6–2-re legyőzte a Corona Brasov gárdáját, a Ferencváros gálázott a Dunarea Galati ellen, a Fehérvári Titánoknak viszont a háromgólos előny is kevés volt.

A meccs előtt harmadik helyen álló Újpest ellen a 24. percben a negyedik pozícióban lévő brassóiak vezetést szereztek Ian McDonald góljával, de a 29. és a 35. perc között Csányi Karol, Benk András, Martin Frolík és Turbucz Martin is betalált a házigazdánál (4–1). A vendégek hamar szépítettek, de ezt már csak újabb két hazai gól követte, így a „lilák” magabiztosan nyertek (6–2).Újpest ellen a 24. percben a negyedik pozícióban lévő brassóiak vezetést szereztek Ian McDonald góljával, de a 29. és a 35. perc között Csányi Karol, Benk András, Martin Frolík és Turbucz Martin is betalált a házigazdánál (4–1). A vendégek hamar szépítettek, de ezt már csak újabb két hazai gól követte, így a „lilák” magabiztosan nyertek (6–2).

A Fehérvári Titánok már a 6. percben előnybe kerültek, Reiter Attila gólja után pedig Preston Shupe duplájával egy harmad után már hárommal „égett" a Csíkszereda (3–0). A 44. percben azonban jött a fordulat, Ilja Szolarjov szépítése után Péter Róbert és Bíró Tamás is betalált, így jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés, amelyben Szolarjov lövése döntött (3–4).

A Ferencvárosban az első harmadban Szappanos Dávid, Rafaj Attila és Thomas Sumi talált be a galaci kapuba (3–0), a második felvonásban Jereme Tendler triplázott (6–0), a harmadikban pedig Juhamatti Hietamäki, Hardi Richárd és újra Sumi volt eredményes, így 9–0-ra nyertek a „zöldek”.

JÉGKORONG MOL LIGA

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–4 (3–0, 0–0, 0–3, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 420néző.V:Varjú, Vas, Árkovics G., Juhász
Fehérvár:LEMAY – Krogh(1),Szaller(1)– Imre, Láday(1)– Reiter A.1,Arany M. – Korbuly – JUST(2),Pillók, SHUPE2– Hamvai, Kocsis F., Mazzag – Kiss P.(1),Tóth R., Varga B. – Sofron Á., Szász. Edző:Kóger István
Csíkszereda:Ónodi – Salló, WOOD(1)– Papp Sz., Korenko – Campbell, Gecse – Bors I., Orbán Sz. – Antal Zs.(1),VALCHÁR(1),Bíró T. 1 – Farkas T., Molnár Zsombor, Molnár Zoltán – PÉTER R.1 (1), MOLDOVÁN1,Szolarjov2– Geréb, Egyed R., Antal N. Edző:Leo Gudas
Kiállítás:8, ill. 10 perc
Mestermérleg
Kóger István:
Tartottam ettől a mérkőzéstől, mert a Csíkszereda nagyon sokat korcsolyázó csapat. Az első harmadban sikerült lépéselőnybe kerülnünk, de sajnos nem tudtam megértetni a csapattal, hogy még nincs vége. Már a második harmad is intő jel volt, hogy óriási szerencsével megúsztuk kapott gól nélkül. Ahelyett, hogy egyszerűen játszottunk volna, mi szépen akartunk. Nem voltunk elég alázatosak, és fegyelmezettek, nem érdemeltünk győzelmet.
Leo Gudas:–Nagyon rosszul kezdtünk, mert az első harmadban szinte végig a büntetőpadon ültünk, így igazából nem tudtunk játszani. A második húsz perctől sokkal határozottabbak és keményebbek voltunk, majd elkezdtünk gólokat lőni, ez volt a győzelmünk kulcsa.

FERENCVÁROS–DUNAREA GALATI (román) 9–0 (3–0, 3–0, 3–0)
Pesterzsébet, 198néző.V:Babic, Halassy, Kis-Király, Kókai
FERENCVÁROS:
SEVELA – Hietamäki1 (1),JABORNÍK(3)– ERDÉLYI T.(2),Schwindt(1)– Lengyel, Kovács V. L. – Tury, Garbacz – Rafaj1, Dubek(2),TENDLER3(2)– Kiss Á.(2),SUMI2 (1),SZAPPANOS1 (1)– Papp Cs., Shinkaruk(1), Németh Á. – Inglis, Hardi R.1. Edző:Greg Lindqvist
GALATI:László – Raszulov, Flinta – Durkech, Góga – Lusneac, Mihály E. – Tamás, A.-I. Munteanu – Bushbacher, Marcus, Rusnák – Szőcs, Lőrincz L., Pál Zoltán – A.-C. Munteanu, Irimia, Georgescu – Hildebrand, Berdila, Pál Zsombor. Edző:Marius Trandafir
Kiállítások:14 perc+végleges fegyelmi (Garbacz), ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Rusnák)
Greg Lindqvist: – Nagyon idegesen kezdtünk, de 3–0 után már csak egy csapat volt a pályán. Viszont elkezdtünk hibázgatni, helyzeteket ajándékoztunk az ellenfélnek, mégis kontrolláltuk a meccset. Sevela kiválóan védett, volt egy-két bravúrja. Ez a győzelem jót tett az önbizalmunknak, mostantól pedig a Brassó elleni vasárnapi mérkőzésre kell figyelnünk.

ÚJPEST–CORONA BRASOV (romániai) 6–2 (0–0, 5–2, 1–0)
Megyeri út, 250nézőV:Haszonits, Gangel, Berger, Tichon (izraeli)
ÚJPEST:
Sila – Kiss D., Huba – Gröschl(1), Hegyi Á. – Kovács A., N. Nagy(2)– Nagy R., Szalma – FROLÍK1(1), Nemes(1), BENK1– Tóth G., Pápa, Dósa1– Ropret1(2), Hebar(1), CSÁNYI1– Virág T., Dömötör, Turbucz1. Edző:Szilassy Zoltán
BRASOV:Tőke –Nagy I.(1), Filip – Nagy Cs., Jemeljanenko – Bíró O., Bors – Csíki – McGregor(1), Klempa, McDonald1– Gliga, Mihály Á., Zabludovszkij1– Fodor Cs., Tranca, Bíró G. – Péter, Bíró M. Edző:Martin Lacroix
Kiállítások:6, ill. 10 perc
Szilassy Zoltán:
– A mérkőzés előtt cél volt, hogy a lövéspontosságon javítsunk, ami sikerült is. Az első harmadban is voltak lehetőségeink, több, mint az ellenfélnek, de a második harmadban egyértelműen domináltunk. Volt egy nagyon jó szakaszunk, négy a négy ellen is sikerült szép dolgokat csinálnunk, és összességében jó csapat ellen nyertünk magabiztosan.
Martin Lacroix:– A második harmad során az eladott korongok bosszulták meg magukat, az akkor gyorsan bekapott gólok megpecsételték a sorsunkat. Sajnálatos, mert addig jól tartottuk magunkat, jól játszottunk, voltak helyzeteink. Két nap alatt két mérkőzést játszani megerőltető feladat.

1. DVTK Jegesmedvék 35 24 3 2 6 152–77 +75 80
2. Újpest 36 23 3 2 8 142–92 +50 77
3. MAC Budapest 35 23 2 3 7 152–82 +70 76
4. Corona Brasov 37 17 6 1 13 129–110 +19 64
5. Dunaújvárosi Acélbikák 35 16 2 5 12 130–112 +18 57
6. Debrecen 35 17 2 2 14 143–110 +33 57
7. Fehérvári Titánok 36 6 8 8 14 104–135 –31 42
8. Ferencváros 36 12 5 19 120–154 –34 41