Megvan a Volán első hazai sikere, Bálizs shutouttal zárt

2013.09.15. 20:06
Kisegítették egymást a fehérváriak, meg is lett az eredménye (Fotó: Mirkó István)
A harmadik mérkőzésén a második, második hazai találkozóján az első győzelmet aratta az EBEL 2013–2014-es szezonjában a Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata. A vesztes Vienna Capitals nemcsak pont, hanem szerzett gól nélkül távozott, Bálizs Bence ugyanis shutouttal zárt.

Jó iramú, hullámzó játékkal kezdődött a találkozó – meg egy első perces rossz cserével hazai részről –, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a Volán már akkor dominált. Többször járt az ellenfél kapuja előtt, és nagyobb veszélyt is jelentett. A vezető gólra azonban így is sokat kellett várni, a harmad utolsó percében Colton Yellow Horn használt ki egy fórt tetszetős passzjáték végén. A gólhoz mindössze hét mp-re volt szükség.

A második felvonás elején Németh Attila miatt aggódhattunk, aki egy letámadásnál olyan szerencsétlenül ütközött a bécsi harmadban Jonathan Ferlanddal, hogy a fehérvári a jégen maradt, és csak hordágyon hagyhatta el a küzdőteret. A harmad közepén Bálizs kapuja előtt alakult ki némi kakaskodás, amelyhez egy tasli erejéig az őt ért incidens miatt a fehérváriak kapusának is hozzá kellett szólnia. A 35. percben nem sérülést, hanem újabb gólt eredményezett a fehérvári letámadás. A bécsi védő lányos zavarában a kilőtt korongja egy fehérvári korcsolyán változtatott irányt, amely így lett jó a középen helyezkedő Tóth Gergőnek, aki nem vacakolt sokat, azonnal a kapuba bombázott. Az előtte álló védőnek és a bécsi kapusnak nem volt lehetősége reagálni.

Próbálkozott, de hiába a bécsi alakulat, mert jól zárt a fehérvári védelem, Bálizs pedig együtt élt a játékkal. Eközben viszont kinyíltak a vendégek, és a hazaiak sok kontrát vezethettek, de már érezhető volt, nem mindenáron törekednek létszámfölényre, kevés húzásból, kevés emberrel fejezték be az akciókat. A 46. percben egy kemény, hátulról történő ütközés után Magosi Bálint vett elégtételt némi bunyóban a társat ért sérelemért a vétkesen, Philippe Lakoson. A harmad közepén kétszer került emberhátrányba a Fehérvár, de mindkét attakot sikerült megúsznia a házigazdának, akik a hajrához érve is biztosan őrizték az előnyt, sőt az utolsó percben Yellow Horn üres kapus góllal zárta le a találkozót.

Szezonrajt - egységes csapat épül Fehérváron

Összefoglaló

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ

SAPA FEHÉRVÁR AV 19–VIENNA CAPITALS (osztrák) 3–0 (1–0, 1–0, 1–0)
Székesfehérvár, 3182 néző. V: Dremelj, Trilar (mindkettő szlovén), Nagy A., Piragic (horvát)
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Kiss D., GAWRYLETZ, Németh A., NAGLICH (2), KOVÁCS CS. – JACKMAN, POZSGAI, Banham (1), Sarauer (1), YELLOW HORN 2 – Hetényi P., TOKAJI, Benk, Sikorcin, Magosi – Szirányi B., Orbán (1), Nemes (1), TÓTH G. 1. Edző: Marty Raymond
VIENNA: Zaba – Fraser, P. Lakos, Keller, Oullette, Sylvester – Veideman, Peter, Ferland, Gratton, Rotter – Klimbacher, Schweda, Olsson, Schiechl, Schlacher – Seidl, Puschnik, Fischer, Hartl. Edző: Tommy Samuelsson
Gólok. 19:26: Yellow Horn (Naglich, Banham – emberelőny, 1–0). 34:29: Tóth G. (Nemes, Naglich, 2–0). 59:10: Yellow Horn (Sarauer, Orbán – üres kapu, 3–0)
Fegyelmi büntetések: –, ill. 10 perc (P. Lakos)
Marty Raymond:
– A csapat sokkal harcosabban játszott, mint szombaton. Teljesen más hozzáállást tapasztaltam, és lám, erősebb vetélytárs ellen is tudtunk győzni. Ha így játszunk minden mérkőzésen, esélyt adunk magunknak a győzelemre, és meg fogjuk nehezíteni mindenkinek a dolgát, aki idejön.
Tommy Samuelsson: – Szoros, kemény mérkőzés volt, amelyen mindkét csapat rendkívül sokat tett a győzelemért mindhárom harmadban. Nüánszok döntöttek, a Fehérvár jól használta ki a lehetőségeit. Az első gólt ő lőtte, ami lélektanilag sokat jelentett.
További eredmények: Dornbirner–Linz 3–5 (1–0, 1–3, 1–2), Salzburg–Innsbruck 2–1 (1–0, 1–1, 0–0), Znojmo–Graz 2–3 – szétlövés után (0–0, 0–0, 2–2, 0–0, 0–1), Klagenfurt–Villach 4–5 – h.u. (2–2, 1–1, 1–1, 0–1)

1. Bozen 4 4 20–10 8
2. Villach 3 2 1 16–9 6
3. FEHÉRVÁR 3 2 1 10–8 4
4. Linz 3 2 1 9–8 4
5. Graz 3 1 1 1 4–4 4
6. Znojmo 3 1 1 1 8–9 3
7. Dornbirn 3 1 2 10–11 2
8. Vienna 3 1 2 7–8 2