Megszerezte szezonbeli első győzelmét a Volán

2010.09.19. 20:41
Negyedik mérkőzésén megszerezte első győzelmét a szezonban a Sapa Fehérvár AV 19. Ulf Weinstock csapata a magyar szövetségi kapitány együttesét, a Medvescak Zagrebet győzte le 5–2-re.

A Sapa Fehérvár AV 19 negyedik mérkőzésén ismét megpróbálta megszerezni szezonbeli első győzelmét az EBEL-ben. Ulf Weinstock együttese először a Jesenice, majd a Graz, végül pedig a Villach ellen szenvedett vereséget. Ezúttal a magyar szövetségi kapitány csapata, a Medvescak Zagreb volt az ellenfél.

Sofron és Ladányi vezérletével nyert a Volán (Fotó: Czerkl Gábor)

A Volán remekül kezdte a mérkőzést, Sofron István találatával már a negyedik percben vezetést szerzett. Sofron Tokaji távoli lövésébe tette bele ütőjét, így Gasper Kroselj már nem tudott hárítani. 1–0

Az első harmadban a gól után is agilisen játszott a Volán, és még ebben a játékrészben Sofron megszerezte saját maga és csapata második gólját. Nagyszerűen húzta el a korongot a horvátok kapusa előtt és lőtt a kapuba a fiatal csatár. 2–0

Ezt követően Nathan Martz és Benk András előtt is adódott nagy lehetőség, amelyeket azonban nem sikerült gólra váltani, a harmad így is bizakodásra adott okot, 2–0-s Volán-vezetéssel zárult.

A második harmadban Hetényi Zoltán óriási védéseket mutatott be, így sikerült kivédekezni az Orbán Attila kiállítása miatti emberhátrányt. Az emberelőnyök kihasználása ezúttal sem volt az igazi, aztán a Medvescak viszont kihasznált egy előnyt, Kenny Maculay tudott szépíteni. 2–1

A Medvescak Andy Sertich révén ki is egyenlített (2–2), Ted Sator azonban nem örülhetett sokáig: egy perc sem telt el a horvát gól után, és a Volán szlovén légiósa, Ales Kranjc újra vezetést szerzett a fehérváriaknak. 3–2

Rögtön a harmadik harmad elején növelte előnyét a Sapa Fehérvár AV 19, ráadásul az első emberelőnyös gólt szerezve a szezonban. Ezúttal Nathan Martz lövése talált utat a horvát kapuba. 4–2

Az üzlet beindult, emberelőnyben másodszor is betalált a Volán, ráadásul ismét Sofron István volt a gólszerző (Ladányi Balázs pedig már a harmadik gólpasszát adta), aki ezzel mesterhármast ért el a találkozón. 5–2

A horvátok mindent megtettek a felzárkózásért, a kapuvas azonban a fehérváriakkal volt, aztán Nagy Gergő is gólt szerzett volna, ha a játékvezető megadja a találatot. Ez nem így történt, mivel a fiatal játékos kézzel terelte a pakkot a kapuba. Sofron is ziccerbe került, de nem célzott elég jól, fölé szállt a korong.

A találkozó végül 5–2-vel zárult, a Volán pedig első győzelmének örülhetett a szezonban.

EBEL
4. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–MEDVESCAK ZAGREB (horvát) 5–2 (2–0, 1–2, 2–0)
Székesfehérvár, 3200 néző, Vezette: Fussi, Siegl, Zehenthofer (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – HORVÁTH A., TOKAJI, SOFRON, VAS M., LADÁNYI – Jobb, Ackeström, Kovács Cs., Holéczy, Fekete D. – Orbán, KRANJC, Palkovics, Martz, Benk – Maklári, Mihály Á., Nagy G., Hegyi II Á.
ZAGREB: Kroselj – Sandrock, Letang, Banham, Rabbitt, Filewich – Sertich, MacAulay, Hecimovic, MacLean, Guidarelli – Brumercik, Powers, Kinasewich, Prpic, Jakopic – Sijan, Blagus, Rajsar, Lovrencic, Kanaet
Gólok: 3:28: Sofron (Vas M., Tokaji, 1–0). 15:38: Sofron (Ladányi, 2–0). 31:08: MacAulay (MacLean, Guidarelli – emberelőny, 2–1). 38:14: Sertich (Prpic, Brumercik, 2–2). 38:49: Kranjc (Vas M., Ladányi, 3–2). 40:53: Martz (Palkovics, Ackeström – ee., 4–2). 45:07: Sofron (Ladányi, Vas M. – ee., 5–2)
Kiállítások: 16, ill. 20 perc
További eredmények: Linz–Klagenfurt 4–1, Salzburg–Ljubljana 5–0, Vienna–Jesenice 7–3, Villach–Graz 2–1