Másodszorra már összejött: nyert és rájátszásban a Fehérvár!

2012.01.15. 19:53
A rájátszásba lőtték magukat: a Fehérvár másodszorra már élt a sansszal (Fotók: Szabó Miklós)
Másodszorra sikerült: a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata bejutott az EBEL rájátszásába, miután hazai pályán 3–1-re legyőzte a ligautolsó Jesenicét.

A hétközi gólzápor (és vereség) után újabb sansz állt a Sapa Fehérvár AV19 előtt a rájátszásba lépésre: a Volánnak ehhez a sereghajtó Jesenicét kellett volna kipipálni, mely mindössze kétszer nyert idegenben az alapszakasz során – igaz, abból egyszer pont Székesfehérváron.

A plexitörés miatt csúszással kezdődő meccsen fehérváriak erősen kezdtek és már az első percben kiharcoltak egy kiállítást, az emberelőny viszont nem sikerült igazán jól, a vendégek tulajdonképpen simán kivédekezték.

Az elpuskázott emberelőny után emberhátrányban „gyakorolhatott" a Fehérvár, de egy hatalmas Munro-védés segítségével ki is védekezte a négy az öt elleni szituációt, így maradt a gól nélküli döntetlen. Egészen a 8. percig, amikor egy Vas Márton-lövés után Ladányi Balázs és Sofron István közreműködésével végül megszületett az első hazai találat – a képek tanúsága alapján Ladányi talált be, a hivatalos jegyzőkönyvbe viszont Sofron került gólszerzőként, de ezen nem fog a két támadó összeveszni...

Az előny nem tartott sokáig, a 11. percben a Jesenice ugyanis egy megpattanó lövéssel egalizált Antti Pusa révén. A Volánnak a harmad hajrájáig nem adódott igazi ziccere, ekkor Palkovics Krisztián maradt szemben a kapussal, de lövését Gasper Kroselj hárította. Egy perccel később Sikorcin és Mihály Árpád összjátéka (és utóbbi lövése) után mentettek óriásit a vendégek, majd az utolsó másodpercekben Chad Klassen lövésével (és némi dulakodással) zárult az első harmad.

A második pedig Volán-góllal indult – másfél perc telt el a játékrészből, mikor Mihály lövése után Kovács Csaba ismételt, a korong pedig Andrej Tavzeljről pattant a kapuba (a gólt persze Kovácsnak írták be). A Fehérvár fölénye egyre nagyobb lett, Ryan és Klassen többször is pánikot okozott a vendégeknél, akik azonban tartani tudták az egygólos különbséget. A 31. percben Ryan rontott ziccert, majd Harlan Pratt bombázott rendületlenül – és eredménytelenül. Négy perccel a harmad vége előtt újra Ryan jött, de nem örülhetett, ahogy a szép akció után helyzetbe kerülő Vas sem. A gól már nagyon érett, és a 37. percben össze is jött: Sofron kilépett, jobbra tálalt a ziccerben érkező Vas Mártonhoz, aki megszerezte a harmadik hazai gólt a végletekig kijátszott támadás végén.

Innen már elég volt tartani az előnyt, persze annak növelése tovább fokozta volna az így is remek hangulatot a csarnokban – mindenesetre a Fehérvár a harmadik harmadban csak gólközelbe tudott kerülni, az eredményjelzőn maradt a 3–1. Kovács Csabáé volt tán a legnagyobb kihagyott lehetőség, de (elhibázott) helyzetek ide vagy oda, a biztos vezetés megmaradt, és ez volt a legfontosabb.

A Jesenice játéka egyáltalán nem fenyegetett azzal, hogy lesz még izgalom a végére, és nem is lett, kezdődhetett az ünneplés: a Fehérvár simán győzött, ezzel megtette a rájátszásba jutáshoz szükséges lépést – az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba bezsúfolódott drukkerek legnagyobb örömére. És lesz itt még nagyobb hangulat is – közeleg a playoff!

EZ A KÖZÖNSÉG MEGÉRDEMELTE A RÁJÁTSZÁST!

A Volánnak ez az ötödik szezonja az EBEL-ben, és második alkalommal jutott a playoffba. A kiírás alapján a magyar alakulat a legjobb hatba került, innen folytatja előbb a középszakaszt jövő vasárnaptól, majd az igazi rájátszásban a hathoz – köztük a Fehérvárhoz – csatlakozik az alsóház (7-11. hely) legjobb két csapata.

JÉGKORONG, EBEL
42. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–HK ACRONI JESENICE 3–1 (1–1, 2–0, 0–0)
Székesfehérvár, 3500 néző. Vezette: Cervenak, Veit, Hollenstein (mindhárom oszrák), Németh M.
FEHÉRVÁR: Bálizs – Durco, Horváth A., SOFRON, VAS M., Ladányi – Pratt, DaCosta, Palkovics, RYAN, Klassen – Sille, Orbán, MIHÁLY Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Magosi B., Láda B., Benk
JESENICE: Kroselj – Magovac, Erman, Zidan, Hafner, Manfreda – Grahut, Tavzelj, PUSA, Ankerst, Bendik – Tosic, Berlisk, Kuralt, Dolinsek, Bercic – Rakovic, Sodja, Brus, Juliano
Gólok: 7:46: Sofron (Ladányi, Vas M.1–0), 10:19: Pusa (Magovac, Grahut, 1–1), 21:19: Kovács Cs. (Mihály Á., 2–1) , 37:10: Vas M. (Sofron, 3–1)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Erman)

KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Igazán jól játszottunk most és az egész idényben is. Azokon a meccseken is, amikor kikaptunk, inkább magunkat vertük meg, úgyhogy jó formában vagyunk. Elértük az első számú célunkat, bejutottunk a rájátszásba, innen pedig már meg is akarjuk nyerni a bajnokságot.

HEIKKI MÄLKIÄ, a Jesenice edzője: – Belső problémákkal küszködünk, így egyszerűen nem álltunk készen erre a mérkőzésre. Még így is csak három egyre kaptunk ki, de nem ütöttük meg a szokásos szintünket. Nem tudom, mi lesz velünk ezután, hamarosan kiderül.

További eredmények: Linz–Salzburg 4–3, Znojmo–Klagenfurt 3–2 – szétlövéssel, Ljubljana–Graz 4–2, Zagreb–Villach 1–2 – hosszabbítás után. Szabadnapos: Vienna
1. Linz 38 23 4 4 7 138–101 +37 58
2. Medvescak Zagreb 38 19 3 6 10 124–94 +30 50
3. Salzburg 38 19 4 3 12 135–120 +15 49
4. Olimpija Ljubljana 38 16 5 3 14 120–110 +10 45
5. Klagenfurt 38 19 2 3 14 119–111 +8 45
6. SAPA Fehérvár AV19 39 16 4 4 15 130–119 +11 44
7. Villach 38 14 5 19 102–99 +3 38
8. Graz 38 16 2 1 19 105–116 –11 37