Klasszikus eredmény a Winter Classicon, Volán-Salzburg 6-3

2013.12.13. 22:06
A játék és a háttér is pazar volt péntek este (Fotó: Korponai Tamás)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Sapa Fehérvár AV19 a városligeti Winter Classicon három góllal nyert a Red Bull Salzburg ellen.

Hideg, de legalább száraz hideg várta a résztvevőket és az érdeklődőket, a nézők közül sokan az utolsó pillanatra hagyták az érkezést, ami okozott némi feltorlódást a bejáratnál. Így bő félház előtt vonultak jégre a főszereplők, de a kezdésre szinte megteltek a lelátók, a fehérvári B-közép lelkesedését pedig ez sem zavarta abban, hogy hangulatot varázsoljon a Vajdahunyad vár megvilágításában.

1. harmad

A 6. percben jóformán először járt a Volán a Salzburg térfelén – néha olyan érzése volt az embernek, mintha emberhátrányban lettek volna a fehérváriak –, Sikorcin Ladislav mégis megszerezte a vezető találatot. Kiss Dániel a harmad közepén aztán tényleg kiállt két percre, így a valóságban is négy az öt ellen maradtak a jégen, a Salzburg viszont nem volt meggyőző emberelőnyben. Mikor azonban fellélegezett a kiegészülő Volán, a Salzburg begyötörte az egyenlítő gólt. Kicsit kezdeményezőbbé vált a Fehérvár, előbb fór lett a jutalma, majd abból újbóli vezetés: Colton Yellow Horn vágott be közelről kapásból egy korongot az osztrák kapuba (2–1).

17.30: SAPA Fehérvár AV 19–EC-KAC Klagenfurt EBEL-mérkőzés
Az online jegyértékesítés a jegyed.hu oldal segítségével történik.

Kiegyenlített kezdésben a Salzburg lövésekig, a Volán gólig jutott: a 24. percben Kovács Csaba szép csellel fejezett be egy szólót. Nem szakadtak le a vendégek, a 27. percben védelmi kihagyást követően felzárkóztak egygólos hátrányra. Salzburg-fölény jellemezte a játékrész középső szakaszát, amelyben Bálizs Bence lovaglóizom-húzódás miatt kért cserét a kapuban. A helyére érkező – szintén kisebb sérüléssel bajlódó – Hetényi Zoltán bárdját úgy kellett kihozni az öltözőből, állt is a játék. A 34. percben Frank Banham vágta be Yellow Horn passzát, üröm az örömben, hogy közben utóbbit úgy leütközték, hogy felszakadt az ínye. Egy perc kellett ahhoz is, hogy a jégről letámogassák, talán vasárnapra visszatérhet. A vétkes öt percet plusz véglegest kapott, de a Volán nem élt a kínálkozó lehetőséggel. Amelyből egy perc kettős fór is volt ráadásul! A 40. percben aztán megint felzárkóztak az osztrákok – mindezt még emberhátrányban –, akik egy nem túl meggyőző támadásukat váltották gólra annak köszönhetően, hogy a fehérvári védelem ismét késlekedett a felszabadítással (4–3).

Yellow Horn nagyot kapott a salzburgiaktól

3. harmad

Magosi Bálint szép akció végén szerzett gólt a harmadik harmad elején, kisvártatva pedig plexijavítás közben láthatott a jégén közönségkorcsolyázást az egyre fagyosabb közönség. Mínusz egy Celsius fokban kezdődött a találkozó, és azóta nem lett melegebb... A 47. percben Banham szemfülessége kellett a hatodik Volán-gólhoz. A mínusz három – nem fok, hanem közte – felpörgette a hátrányban lévő vendégeket, a Fehérvár nem is úszta meg kiállítás nélkül. Jókor jött a szabad téren szokásos térfélcsere – amihez a pályán lévők aligha lehetnek hozzászokva –, meg Hetényi Zoltán pluszban hozzátett szerelésigazítása. Páros kiállítás után négy a háromban maradtak a jégen a felek, de a Volán jól védekezett, majd öt az öt ellen támadásra is maradt ereje. Közben valami szemerkélt is, de a fehérvári vezetés a hajrában – főként a háromgólos – kellő alapot jelentett megfagyás ellen. A végjátékra nem maradt izgalom, a Salzburg is beletörődött a vereségbe (6–3).

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
Sapa Fehérvár AV 19
Red Bull Salzburg 6–3 (2–1, 2–2, 2–0)
Városligeti Műjégpálya, 4013 néző. Vezette: Gebei, Babic, Németh M., Nagy A.
SAPA FEHÉRVÁR AV19:
Bálizs (HETÉNYI Z.) – JACKMAN, Pozsgai, BANHAM 2, Sarauer, BENK – Sertich, Varga A., MAGOSI 1, Naglich, YELLOW HORN 1 – SZIRÁNYI B., TOKAJI, Mihály Á., Sikorcin 1, KOVÁCS CS. 1 – Hetényi P., Kiss D., Orbán, NEMES, Tóth G. Edző: Marty Raymond
SALZBURG: Gracnar – Trattnig (1), Milam (1), Welser, Cullen, Motzko – Heinrich, Fahey, NÖDL 1, Roe, Meckler – Mühlstein, Boivin, Kristler (1), BROPHEY 1, Latusa (1) – Pallestrang, Brucker, Komarek, Hofer 1. Edző: Don Jackson
Gólok. 5:45: Sikorcin (Benk, Banham, 1–0). 9:53: Brophey (Kristler, Latusa, 1–1). 14:09: Yellow Horn (Sarauer, Naglich – emberelőny, 2–1). 23:50: Kovács Cs. (Szirányi B., Bálizs, 3–1). 26:04: Hofer (Milam, Trattnig, 3–2). 33:43: Banham (Yellow Horn, Tokaji, 4–2). 39:27: Nödl (Boivin – emberhátrány, 4–3). 42:10: Magosi (Nemes, Benk, 5–3). 46:43: Banham (Benk, Kiss D., 6–3)
Fegyelmi büntetés: végleges fegyelmi (Trattnig)
Marty Raymond (a Fehérvár edzője): – A jég meglepően jó volt, a hangulat pedig kiváló. Nagyszerű élmény az egész hétvége, én azt mondom, minden évben meg kellene rendezni! Sajnos megsérült Bálizs és Yellow Horn is, utóbbival elég gonoszul bántak el. Ha egyszerű, észak-amerikai stílusú hokit játszunk, ha nem hagyjuk, hogy leforduljanak rólunk, annak ez az eredménye. Ha mindig így játszanánk, mindig nyernénk, de fiatal a csapatunk, úgyhogy ezt könnyebb mondani, mint megvalósítani.
Don Jackson (a Salzburg edzője): – A jobbik csapat győzött. A Fehérvár megteremtette és ki is használta a helyzeteit, mi pedig súlyos hibákat követtünk el hátul. Szabadtéren játszani nekünk sem mindennapi, minél több hasonló meccs kellene.