Kiváló játék és Volán-siker a Graz ellen

2012.01.06. 19:55
Hiába küzdöttek a graziak, nem tudták megszorítani a Volánt (Fotó: Németh Ferenc)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 38. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán 6–3-ra legyőzte a Grazot. A fehérváriak négy góllal is vezettek a záró harmadban.

1. HARMAD

Álomszerűen kezdte a mérkőzést a Volán: 19 másodperc elteltével vezetett a magyar együttes, egy kapu előtti kavarodás után a grazi kapusról kipattanó korongra Derek Ryan csapott le és emelte a kapuba. Ezután mindkét csapat játszhatott emberhátrányban, gólt azonban egyik csapat sem tudott szerezni emberelőnyben. Két perccel a játékrész vége előtt egyenlítettek a vendégek: Zdenek Blatny lövése levágódott, ám Lysak Brett eszmélt a leggyorsabban és Bálizs Bence hálójába lőtte azt. (1–1)

2. HARMAD

SZAVAZÁS

Ön szerint a most zajló szezonban bejut a felsőházi rájátszásba a Fehérvár?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Hasonlóan jól kezdett a Volán a második harmadban, mint az elsőben, ám most nem tudta korán mattolni ellenfelét. Sofron Istvánnak és Ladányi Balázsnak is volt gólszerzési lehetősége, utóbbi a kapuvasat találta el. A harmad második felét megnyomták az osztrákok, Blatny és Toni Dahlman is helyzetbe került, ám Bálizs állta a sarat. A vendégek lehetőségei kihasználatlanul maradtak, s ezt büntette a Volán: a 14. percben egy eladott korongból Vas Márton talált be, majd a karrierje első EBEL-gólját szerző Láda Balázs kipókhálózta a bal felsőt, így kétgólos előnnyel várhatta a záró játékrészt a fehérvári együttes. (3–1)

3. HARMAD

A harmadik harmad elején kettős emberelőnybe került a Fehérvár, s 25 másodperccel annak vége előtt gólra is váltotta azt: Mihály Árpád átadása után Palkovics Krisztián lőtte a graziak hálójába a Volán negyedik gólját. Ezután felpörögtek a vendégek, s szépítettek: Bálizs mutatott be nagy bravúrt Lysac lövése után, ám a magyar kapus ütője kiesett a kezéből, s az egyik grazi jégkorongozó bele is rúgott abba, így a Volan kapuvédője átmenetileg ütő nélkül maradt, s nem is tudta hárítani Dustin van Ballegooie lövését.

Három perccel később Ladányi Balázs ütötte a hálóba a Juray Durco lövése után kipattanó korongot, így ismét hárommal ment a Volán. Újabb három minutum elteltével újfent – emberelőnyből – szépítettek a vendégek: egy kavarodás végén Blatny közvetlen közelről kotorta a hazaiak hálójába a korongot. A mindent eldöntő találatot Sofron István szerezte meg mintegy három perccel a meccs vége előtt: a fehérvári játékos egy az egyben vihette a grazi kapusra, s higgadtan a kapu jobb oldalába helyezett. (6–3)

ÉRTÉKELÉS A VOLÁN–GRAZ MECCS UTÁN

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ, 38. JÁTÉKNAP
SAPA FEHÉRVÁR AV19–MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS (osztrák) 6–3 (1-1, 2-0, 3-2)
Székesfehérvár, 3500 néző
Vezette: Dremelj, Trilar, A. Lesnjak (mindhárom szlovén), Siegl (osztrák)
VOLÁN: BÁLIZS – Pratt, DaCosta, Palkovics, Ryan, Mihály Á. – SILLE, Orbán, Magosi, Sikorcin, Benk – Horváth A., DURCO, SOFRON, VAS M., LADÁNYI – Nagy G., LÁDA B., Tóth A.
GRAZ: Weinhandl – Busaillon, Jarrett, Woger, Ganahl, Lefebvre – Lembacher, Klimbacher, P. Harand, Latendresse, BLATNY – Reinthaler, Van Balleggooie, P. Harand, Dahlman, LYSAK - Wilfan, Moderer, Maier
Gólok: 0:19: Ryan (DaCosta, Palkovics, 1–0). 19:25: Lysak (Blatny, Jarrett – emberelőny, 1–1). 33:15: Vas M. (Sofron, 2–1). 36:28: Láda B. (Nagy G., Sille, 3–1). 42:31: Palkovics (Mihály Á., Durco – ee., 4–1). 46:25: Van Balleggooie (Dahlman, Blatny – ee., 4–2). 49:12: Ladányi (Durco, Vas M. – ee., 5-2). 51:22: Blatny (Lysak, Jarrett, 5–3). 56:39: Sofron (Vas M., Sille, 6–3)
Kiállítások: 12, ill. 14+10 perc fegyelmi (Ganahl)
További eredmények: Klagenfurt–Jesenice 2–0, Ljubljana–Villach 4–1, Vienna–Zagreb 3–2 – hosszabbítás után, Znojmo–Salzburg 4–2. Szabadnapos: Linz.
1. Linz 34 21 4 4 5 127–92 54
2. Zagreb 34 17 3 4 10 115–87 44
3. Salzburg 34 18 3 2 11 119–107 44
4. Klagenfurt 34 18 2 2 12 108–95 42
5. FEHÉRVÁR 35 15 3 4 13 117–104 40
6. Ljubljana 35 14 4 3 14 106–100 39
7. Vienna 35 10 6 4 15 106–116 36
8. Villach 35 13 3 19 94–94 32