Kiütéses győzelmével megelőzte a Miskolc a Vasast

2010.12.05. 21:00
A jégkorong Mol Ligában a listavezető HSC Csíkszereda a harmadik helyen álló Vasast fogadta és győzte le 7–4-re, és mivel a Miskolc 8–0-ra nyert a Steaua Rangers ellen, Bob Dever együttese megelőzte a káposztásmegyerieket a tabellán. A Dunaújváros brassói győzelmével a Csíkszereda nyomában maradt.

A HSC Csíkszereda–Vasas HC mérkőzés első tíz percében kétgólos előnyre tett szert a hazai együttes, de a Vasas még az első harmadban egyenlített Libor Pavlis és Szappanos Dávid góljaival.

Dubek két gólt lőtt (Fotó: Tumbász Hédi,archív)

A második játékrészt 2–1-re, a harmadikat – három emberelőnyös találattal – 3–1-re nyerték a csíkiak, ezzel bebiztosították vezető helyüket a Dab.Docler előtt a Mol Liga tabelláján.

A Miskolci Jegesmedvék JSE jégkorongcsapata 8–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Steaua Rangers, ezzel megelőzte a Vasast a tabellán. Vladimir Dubek 2+2-vel zárta a mérkőzést, amely rengeteg Steaua-kiállítást hozott, Mihai Georgescu végleges fegyelmi büntetést is kapott.

Magosi Bálint két gól lőtt a Brassóban 5–3-ra győző DAB-ban, amely így továbbra is őrzi alapszakaszbeli második helyét.

A Sapa Fehérvár AV 19 farmcsapata Tóth Adrián négy góljának (is) köszönhetően 5–3-ra nyert a mindössze 15 játékossal kiálló Újpest ellen.

MOL LIGA
HSC Csíkszereda–Vasas HC 7–4 (2–2, 2–1, 3–1)
Csíkszereda, 1100 néző Vezette: Popescu, Csata, Rédai.
HSC Csíkszereda: Kozuch – GÓGA 1, Hruby (1), Sikorcin, Hurtaj (1), BECZE 1 – Flinta, Papp (1), NOVAK 1 (3), Virág, MOLNÁR ZSOLT 3 – Nagy I. (1), Kósa, MOLDOVÁN (4), Petres (1), Mihály 1 – Sprencz, Bíró T., Péter, Kánya. Vezetőedző: Charles Franzén.
Vasas HC: Rajna, Kiss T. – Gröschl, Sabol (1), SZAPPANOS 2, Kangyal, Nagy R. – Makinen, Gergely, SÁNDOR (1), Szirányi, Svasznek – Somogyi (1), SILLE (2), Pavlis 1, HÜFFNER, Fodor – Popovics 1. Vezetőedző: Risto Kurkinen.
Büntetőpercek: 8 perc, illetve 24 perc + fegyelmi büntetés (Gröschl, Svasznek).
Charles Franzén: Nagyon jól játszott a csapat, de kisebb hibák becsúsztak. Az utolsó harmadban egyértelműen az ellenfél fölé nőttünk, a második harmadban azonban nem voltam teljesen elégedett a csapatom játékával.
Risto Kurkinen: Amíg a játékvezetők engedték, addig remekül játszott mindkét gárda. Sajnos, a harmadik harmadban nem az történt, amit mi akartunk.

MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–STEAUA RANGERS 8–0 (2–0, 3–0, 3–0)
Miskolc, 500 néző. V: Haszonits, Székely, Pálkövi
MISKOLC: Gyenes – Láda P., WADDELL 1 (2), Majoross (1), BONAR 1, SIJKA 1 – Láda B., Urbán, Rafaj 1, DUBEK 2 (2), SALUGA 1 (3) – Budai, Dányi, Korpos  (1), Szilágyi, Kis A.– Kállai 1, Duschek (kapus). Edző: Bob Dever
STEAUA: Catrinoi – Mastaleriu, Kostandi, Mihailescu, Lupascu, Pascaru – Clueras, Lusneac, Georgescu, Timaru, Munteanu – Tapu, Draghici, Stefan, Marcus, Hangan (kapus). Edző: Alexe Nelu
Kiállítások: 14 perc+10 perc fegyelmi (Bonar), ill. 24 perc+2x10 perc fegyelmi (Georgescu, Mastaleriu)+végleges fegyelmi (Georgescu)
Bob Dever: – Külön örülök annak, hogy nem kaptunk gólt. Egyébként fontos volt a siker, hiszen így megerősítettük a helyünket az első három között. A jövő héten is két sikert akarunk szerezni.
Alexe Nelu: – Gratulálok a miskolciaknak, minden tekintetben fölénk nőttek. Erőnkből csak ennyire futotta.

ÚJPESTI TE–SAPA FEHÉVÁR AV19 3–5 (1–4, 1–0, 1–1)
Megyeri út, 200 néző. V: Németh M., Kovács B., Deák H.
ÚJPEST: Hajek – Vígh, Rencz, Roczanov 1, Davis, Németh P. – Sommer, Tolnai 1, RUSZNYÁK 1, Szajbert P., Rosztocsil – NÉMETH A. (2), Gergely Zs. (2). Edző: Ancsin János
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Ondrejcik (2), Balogh B., Reiter, TÓTH A. 4, Kiss D. (2) – Erdélyi, Varga A. (1), Horváth D.,  Németh Á., Tóth G. – Ozsváth, Hetényi P., Hegyi Á. Z. (2), Farkas L. (1), Farkas T. (1), Kovács V. 1. Megbízott edző: Ratiszlav Ondrejcik
Kiállítások: 16 perc+végleges fegyelmi (Tolnai, Rencz), ill. 18 perc
Ancsin János: – Százhúsz százalékot teljesített a csapat, de úgy néz ki, igaz a mondás, miszerint a szegény embert még az ág is húzza. Becsületrendet adnék annak a tíz embernek, aki végül befejezte a találkozót.
Ondrejcík Ratislav: – Az újpest két sorral játszva, a harmadik harmadban lehokizott minket, ami nagy szégyen ránk nézve, csakis a jó kapusteljesítményünknek köszönhetjük, hogy végül nyerni tudtunk.

FENESTELA 68 BRASSOV–DAB.DOCLER 3–5 (0–2, 2–3, 1–0)
Brassó, 200 néző. V: Lascar (román), Máthé, Péter V. (mindkettő romániai)
BRASSÓ: Polc – Laczkó A., Filip 1 (1), Antal Zs. (1), Falloon (2), Nyerges 1 – Adorján, Nagy Cs., Kiricsenko, Pál Z., Zsók – Solti, Szőgyőr, Kertész, Lőrincz, Bálint Zs. 1 – Dávid A., Imecs, Sikó, Laczkó D. Edző: Kovács László
DAB: Lindström – Hegyi Á. 1, Pozsgai, Metcalfe (2), MacSweyn (3), Korol – M.Varga, Pavuk, Martinka (2), Magosi 2, Galanisz (1) – Lencsés, Tőkési, Papp V. 1, Virág T. 1, Szilassy – Kiss D., Győri, Papp Cs. Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 19+végleges fegyelmi (Antal Zs.), ill. 19 perc+ végleges fegyelmi (M. Varga)