Kiestek az olaszok, találkozunk velük a vb-n

2010.05.18. 15:03
Az olaszoknak nem sikerült a bravúr, így kiestek (Fotó: Action Images)
Az olasz jégkorong-válogatott nem tudta megverni a rendes játékidőben az Egyesült Államokat, míg Franciaország magabiztosan legyőzte Kazahsztánt, így az itáliaiak estek ki a világbajnokság alsóházából, és jövőre a mieinkkel egy csoportban szerepelnek majd a divízió 1-es vb-n.

A németországi jégkorong-világbajnokság alsóházának utolsó fordulójában az volt a kérdés, hogy Kazahsztán mellett melyik csapat esik ki. Az Egyesült Államok kedvező helyzetben volt, mivel hat ponttal vezette a csoportot, míg a franciáknak viszonylag könnyű dolga volt a kazahok ellen.

A tengerentúliak az első harmadban meg is szerezték a vezetést az olaszok ellen Brandon Dubinsky emberelőnyből lőtt találatával, ám Giulio Scandella egyenlített a második játékrészben.

Sőt az utolsó harmadban Stefano Margoni fordított, de nem örülhettek sokáig az olaszok, mivel Ryan Potulny egyenlített. A rendes játékidő végére 2–2 maradt az állás, és a ráadás nem hozott gólt. A szétlövésben aztán T. J. Oshie megszerezte a győzelmet az Egyesült Államoknak.

Eközben a franciák magabiztos játékkal 5–3-ra megverték Kazahsztánt, így eldőlt, hogy az olaszok az utolsó előtti helyen végeznek a vb-n, és kiesnek, így a mieinkkel szerepelnek majd a jövő évi divízió 1-es világbajnokságon.

A magyar válogatott az olaszok mellett a japán, a holland, a dél-koreai és a spanyol csapattal találkozik majd.

A hazai szövetség szeretné megrendezni a magyar csoport küzdelmeit 2011. április 18. és 24. között a budapesti Papp László-arénában. A helyszínkijelölő döntés minden bizonnyal pénteken születik meg, a nemzetközi szövetség kongresszusán.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG
ALSÓHÁZ, (A 13–16. HELYÉRT), 3. FORDULÓ
EGYESÜLT ÁLLAMOK–OLASZORSZÁG 3–2 – szétlövéssel (1–0, 0–1, 1–1, 0–0, 1–0)
Gólszerzők: 11:45 Dubinsky (1–0 – emberelőnyből), 34:00 Scandella (1–1), 46:49 Margoni (1–2), 51:08 Potulny (2–2 – ee.), T. J. Oshie (győztes lövés)

KAZAHSZTÁN–FRANCIAORSZÁG 3–5 (2–3, 0–1, 1–1)
Gólszerzők: 8:39 Treille (0–1 – emberelőnyből), 10:39 Dudarev (1–1), 12:19 Meunier (1–2), 13:43 Gras (1–3), 15:55 Sztarcsenko (2–3 – ee.), 29:46 Amar (2–4 – ee.), 48:42 Bellemare (2–5), 53:18 Krasznoszlabodcejev (3–5)