Kétszer állt fel mínusz kettőről a Volán: siker a ráadásban!

2011.12.20. 22:17
A SAPA Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hosszabbítás után 5–4-re nyert a ligautolsó Acroni Jesenice ellen az osztrák bajnokság keddi játéknapján. A Volán kétszer is kettős hátrányba került, ám mindkétszer talpra állt, és végül Harlan Pratt találatával nyert.

Alaposan megküzdött a jesenicei sikerért a Volán(fotó: Mirkó István – archív)

Hamar hátrányba került a találkozón a Volán, hiszen már a negyedik percben vezetett a Jesenice: Jure Dolinsek előkészítése után a finn Antti Pusa volt a gólszerző. Ráadásul hamarosan szaporodtak a fehérváriak gondjai, hiszen egy percen belül emberhátrányba, majd kettős hátrányba került a csapat, amit ki is használtak a hazaiak. A gólszerző ismét Pusa volt, a gólpasszt pedig Ziga Grahut adta (2–0).

A Volán ennek ellenére nem játszott alárendelt szerepet – baj is lett volna a ligautolsó otthonában... –, és épp Pusa kiállítása után sikerült szépítenie még az első harmadban Sofron István révén.

A második harmadban aztán összejött az egyenlítés is a 33. percben, Vas Márton egalizált (2–2) – ám az igazi őrület csak a harmadik játékrészben következett.

A Jesenice ismét „eljátszotta”, amit a találkozó elején, azaz pillanatok alatt – egészen pontosan 50 másodperc kellett ehhez – kétgólos előnybe jutott Marjan Manfreda, illetve Ziga Grahut révén (4–2). A Volán azonban gyorsan reagált, Mihály Árpád sikerrel használt ki egy emberelőnyt, 25 másodperccel később pedig már ismét egyenlő volt az állás, mivel Sille Tamás is megtalálta az utat a kapuba: 4–4!

A rendes játékidő utolsó tíz percében nehéz pillanatokat élt állt Kevin Primeau csapata, hiszen három kiállítás is sújtotta a csapatot, előbb Tokaji Viktort szórták ki, majd rossz csere miatt voltak eggyel kevesebben a fehérváriak, míg az utolsó percekben Kovács Csaba hiányát kellett elviselni.

Mindez azonban sikerült, így következett a hosszabbítás, amelynek utolsó percében Harlan Pratt bevette a kaput, így a vendégcsapat örülhetett: Jesenice–Volán 4–5.

JÉGKORONG, EBEL
ACRONI JESENICE (szlovén)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–5 (2–1, 0–1, 2–2, 0–1) – hosszabbítás után
Jesenice, 887 néző. Vezette: Altersberger, Graber, Dreier, Wallner (mind osztrák)
JESENICE: Fikrt – Magovac, Tavzelj, Bercic, Hafner, Manfreda – Grahut, Ermanm, PUSA, Dolinsek, Bendik – Tosic, Rakovic, Brus, Juliano, Zajsek – Lahajnar, Hribljan, Pem, Sodja
FEHÉRVÁR: Munro – DaCosta, Tokaji, Sofron, Vas M., LADÁNYI – Horváth A., PRATT, Palkovics, Ryan, Mihály Á. – Durco, SILLE, Benk, Sikorcin, Kovács Cs. – Orbán, Tóth A., Láda B., Magosi
Gólok: 3:42: Pusa (Dolinsek, 1–0). 5:25: Pusa (Grahut – kettős emberelőny, 2–0). 16:44: Sofron (Ladányi, emberelőny, 2–1). 32:14: Vas M. (Ladányi, DaCosta, 2–2). 43:46: Manfreda (Hafner, 3–2). 44:36: Grahut (Pusa, Bendik, 4–2). 46:38: Mihály Á. (Palkovics, Ryan, 4–3). 47:03: Sille (Sikorcin, 4–4). 64:30: Pratt (Horváth A., Ryan, 4–5)
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
További eredmények: Graz–Ljubljana 4–2, Klagenfurt–Znojmo 4–3 – h. u., Salzburg–Linz 2–5, Villach–Zagreb 2–1 – szétlövéssel. Szabadnapos: Vienna.