Kétgólos előny sem volt elég a Volánnak

2010.01.07. 20:31
Bár 2–0-ra is vezetett, mégis 3–2-es vereséget szenvedett hazai pályán a SAPA Fehérvár AV19 a Villach-tól az osztrák jégkorongbajnokság 41. fordulójában.

A Volánnál sokan elhitték, hogy már megvan a meccs (Fotó: Mirkó István)
A Volánnál sokan elhitték, hogy megvan a meccs (Fotó: Mirkó István)

Igazi rangadót játszottak az osztrák bajnokság 41. fordulójában: a hatodik Alba Volán a nála két ponttal többet gyűjtő Villach-ot fogadta. A magyar bajnok jól kezdett, két góllal is vezetett, végül mégis kikapott.

Pedig az első harmadban nagyon belekezdett a két nappal korábban az Olimpija Ljubljanától vereséget szenvedő Alba Volán. A fehérvári csapat az első harmadban sokkal jobban játszott riválisánál, és megérdemelten szerzett kétgólos vezetést.

Előbb Kovács Csaba váltotta gólra Vas János passzát a 8. percben, majd bő tíz minutummal később fordított szereposztást követően rezdült meg a háló.

A második harmadra aztán nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a Villach, s már jóval többet próbálkozott kapuralövéssel, mint a Volán. A nyomás pedig meghozta a várt eredményt. Mégha némi szerencsével is, de egyenlített a vendégcsapat.

Nathat Robert Di Casmirro a 35. percben egy gólra zárkóztatta az osztrák csapatot, amely még az utolsó szünet előtt egyenlített.

Nem egész másfél perccel a második harmad vége előtt Martin Michael lövése pattant meg az elévetődő Alba-védőn, a korong pedig a fehérvári kapuban landolt.

A lélektani előny birtokában a Villach pedig meg szerette volna szerezni a vezetést is, a záró periódus elején pedig ez sikerült is. Tommi Satosaari rosszul számolta ki, hogy hova kerül a pakk, így Philipp Pinternek nem okozott gondot az üres kapuba passzolnia azt.

A folytatásban fölénybe került az Alba. A fehérváriak sorra alakították ki a helyzeteket, de sem emberelőnyben sem ziccerben nem tudták bevenni a szenzációsan védő Gert Prohaska kapuját.

A legutóbbi hat mérkőzésén ötödik vereségét szenvedte el a magyar csapat.

EBEL
41. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–VILLACHER SV 2–3 (2–0, 0–2, 0–1)
Székesfehérvár, 2800 néző, Vezette:Jelinek, Erd, Smeidbidlo (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 6+10 perc fegyelmi (Nagy G.), ill. 14 perc
Fehérvár:Satosaari – Alen, Tokaji, Palkovics, Martz, Mihály Á. – Akceström, Jobb, Vas J., Fekete, KOVÁCS CS. – Horváth A., Bornhammar, Sofron, Vas M., Ladányi – Peterdi, Nagy G., Kóger
Villach:PROHASKA – Stewart, Unterluggauer, Raffl, Kaspitz, Lanzinger – Elick, Fortin, DI CASMIRRO, PINTER, McLeod – MARTIN, Pfeffer, N. Petrik, Toff, Ban – Bacher, Platzer, Martinz, B. Petrik
Gólok. 7:06: Kovács Cs. (Vas J., Fekete, 1–0). 18:32: Vas J. (Kovács Cs., Vas M., 2–0). 34:09: Di Casmirro (McLeod, Pinter, 2–1). 38:39: Martin (Raffl, N. Petrik, 2–2). 43:26: Pinter (Unterluggauer, Martin – emberelőny, 2–3)
További eredmény:Vienna–Klagenfurt 3–1 (0–1, 2–0, 1–0). A Linz–Graz, Salzburg–Ljubljana és Zagreb–Jesenice mérkőzéseket pénteken játsszák.