Kanada és Finnország is szétlövéssel nyert derbit

2011.05.06. 18:59
Hatalmas küzdelem volt, végül a kanadaiak örülhettek (Fotó: Action Images)
A szlovákiai A-csoportos jégkorong-világbajnokság középdöntőjében Kanada és Finnország is szétlövéssel győzött. Előbbi nagy riválisát, az Egyesült Államokat, utóbbi Németországot múlta felül. A finnek kétgólos hátrányból fordítottak, a kanadaiak 52-szer lőttek kapura – ellenfelüknek csak húsz próbálkozása volt –, ennek ellenére csak szétlövéssel nyertek.

KANADA–EGYESÜLT ÁLLAMOK

Mindkét csapathoz érkezett új játékos a nap folyamán, Antoine Vermette, a Columbus Blue Jackets játékosa a kanadaiakhoz, Jack Campbell pedig az amerikaiakhoz, a windsori kapust azonban még nem nevezték a mai találkozóra.

VB-MENETREND – KATTINTSON A KÉPRE

Az első harmad nagy küzdelmet hozott, gólokat azonban nem láthatott a kassai publikum, pedig Kanada kétszer, az Egyesült Államok pedig egyszer játszhatott emberelőnyben. A kanadaiak jóval többet próbálkoztak a góllövéssel, az első harmadban 14-szer vették célba Ty Conklin kapuját, míg az amerikaiaknak csak 4 kísérletük volt.

A kapura lövések tekintetében a második harmadban is a kanadaiak voltak nagy fölényben, kapuvasat is találtak, Mike Komisarek révén mégis az amerikaiak szereztek vezetést. Alex Pietrangelo passzából Brent Burns egyenlített, de a harmad mégis amerikai vezetéssel zárult. Jan Stastny korongszerzését követően Jack Johson robogott végig a pályán és szerzett ismét vezetést hazája válogatottjának.

A harmadik harmadban a kanadaiak mindent megtettek az egyenlítésért, ami a 44. percben sikerült is, John Tavares a sokadik kipattanót tuszkolta be a kapuba, aztán alig több mint két perc múlva már náluk volt az előny: James Neal emberelőnyben lőtt hatalmas gólt.

Kilenc perccel a harmad vége előtt Derek Stepan egyenlített emberelőnyből, aztán hiába próbálkoztak rengetegszer a kanadaiak, Conklin remekül állta a sarat, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban nem született gól, a szétlövésben Rick Hash és Jordan Eberle is betalált, míg Jack Johnson és Blake Wheeler is kihagyta a kísérletét, így végül a mérkőzésen riválisánál majdnem háromszor többet kapura lövő Kanada szerezte meg a győzelmet.

NÉMETORSZÁG–FINNORSZÁG

Németország két bravúros – Oroszország és Szlovákia elleni – és egy papírforma-győzelemmel zárta a világbajnokság csoportkörét, így hat pontot vitt magával a középdöntőbe.

A Finnország elleni találkozó azonban hidegzuhannyal indult a németek számára, hiszen egy öngól következtében már 13 másodperccel a kezdés után vezetett a középdöntőbe a csoportkörből három pontot magával vivő északi csapat. A németek nem estek kétségbe, rengeteg helyzetet dolgoztak ki – ugyan a finnek jóval többet lőttek kapura –, és még az első harmadban kiegyenlítettek. Michael Wolf lövése még kijött a finn kapusról, Andre Rankel viszont bevágta a kipattanót.

SZAVAZÁS

Melyik válogatott nyeri meg a 2011-es jégkorong-világbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második harmadban lendületben maradtak a németek, Philip Gogulla lövésébe a kapu előtt Felix Schütz ért bele, ezzel a góllal átvette a vezetést Németország, majd két találatra nőtt az előny, amikor Teemu Lassila nem tudott hárítani egy baloldali lövést.

Alig több mint négy perc múlva Mikael Granlund korcsolyázott el a német kapu mögött, középre tett korongját Janne Pesonen lőtte be a kapuba. Egy késleltetett kiállításnál az előbbi gólszerző előkészítő szerepet vállalt, remek passzát követően Jarkko Immonen egyenlített.

A finnek azonban nem örülhettek sokáig, kevesebb mint egy perc múlva ismét vezettek a németek Patrick Reimer remek lövését követően. Ekkor döntött a finn edzői stáb a kapuscsere mellett, Teemu Lassilát Petri Vehanen váltotta.

A harmadik harmadban két emberelőny is kivédekezett Németország válogatottja, aztán öt az öt ellen egy szerencsés góllal egyenlített Finnország, a kapuvasról Dennis Endrasra pattant a korong, róla pedig a kapuba, következhetett a hosszabbítás. Az ötperces ráadásban nem született gól, a szétlövésben az első három pár után nem született döntés, végül a negyedik párban Mikko Koivu szerezte meg Finnországnak a győzelmet.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
KÖZÉPDÖNTŐ
1. FORDULÓ
E-CSOPORT
Németország–Finnország 4–5 – szétlövéssel (1–1, 3–2, 0–1, 0–0, 0–1)
Gólszerző: 0:13 Ruutu (Koivu, Lepistö – 0–1), 14:45 Rankel (Wolf, Hospelt – 1–1), 26:28 Schütz (Gogulla, Mauer – 2–1), 27:32 Hospelt (Lavallee, Goc – 3–1), 31:39 Pesonen (Granlund, Puistola – 3–2), 38:07 Immonen (Pesonen, Niskala – 3–3), 39:03 Reimer (– 4–3), 54:12 Ruutu (Pesonen, Lepistö – 4–4), 65:00 Koivu – 4–5
F-CSOPORT
Kanada–Egyesült Államok 4–3 – szétlövéssel (0–0, 1–2, 2–1, 0–0, 1–0)
Gólszerző: 24:13 Komisarek (Smith – 0–1), 27:20 Burns (Pietrangelo, ee. – 1–1), 33:47 Johnson (Wheeler – 1–2), 43:27 Tavares (Stewart, Gragnani –2–2), 45:22 Neal (Tavares, Burms, ee. – 3–2), 51:17 Stepan (Wheeler, ee. – 3–3), 65:00 Eberle – 4–3