K. O. - 14 miskolci gól a fáradt Csíkszeredának

2012.10.26. 22:34
A csíkszeredaiak 6–1-nél kapust cseréltek, de ez sem segített rajtuk (Fotó: Jezoviczki Máté)
A Ferencváros hét gólt kapott Érsekújváron a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján, ám még így is jobban járt, mint a Csíkszereda, amely 14–1-es vereségbe szaladt bele Miskolcon. A Dab.Docler a három gólt szerző Somogyi Balázs vezérletével győzte le a brassóiakat.

Miskolcon mindkét csapat a Kontinentális Kupa-szereplést követően tért vissza a Mol Liga porondjára. A hazaiak nem hagytak kétséget afelől, melyik fél nyeri a meccset, csak az első harmadban engedélyeztek gólt a Csíkszeredának, és végül 13 találattal győztek. A vendégek 6–1-nél kapust cseréltek, de Ruczuj Gellért még több gólt kapott, mint az általa leváltott Stanislav Kozuch.

A listavezető Dab.Docler hazai pályán 5–3-ra legyőzte a Corona Brasovot. A dunaújvárosiak vezető gólját még egalizálni tudta a romániai csapat, de utána 3–1-re, majd 5–2-re is elment a hazai gárda, eldöntve a győztes kilétét. Az újvárosiak legjobbja a három gólt szerző Somogyi Balázs volt.

Negyedszerre találkozott a Ferencváros az újonc Nové Zámkyval (másodszor Érsekújváron), és negyedszerre is vereséget szenvedett. A fővárosi csapat ezúttal 7–4-re maradt alul, pedig 1–0-ra még a Fradi vezetett, de utána sorozatban három gólt szerezve fordított a szlovákiai csapat. A kilencedik kerületiek kétszer is fel tudtak zárkózni mínusz egyre a gólgazdag meccsen, de 7–3 után már csak egy szépítő találatra futotta erejükből a hajrában.

JÉGKORONG, MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 14–1 (4–1, 5–0, 5–0)
Miskolc, 1000 néző. V: Haszonits, Varjú, Nagy A., Sipos
MISKOLC: Budai K. – Hegyi Á. (1), LÁDA B. 2, NAGY G. 2 (3), SALUGA (6), FODOR SZ. 2 (2) – SZIRÁNYI B. 1 (2), Atkinson (2), CZUBA 3, Dubek (1), Nagy K. (1) – Orosz, Gőz 1 (1), Szilágyi, Sijka 1 (1), Popovics (2) – Budai R., Wéber, Ritó (1), Rafaj, MISKOLCZI 2. Edző: Tim Kehler
CSÍKSZEREDA: Kozuch (Ruczuj)– Adorján, Molnár Sz., Hurtaj, Novák, Mihály E. – Péter L., Kósa, Molnár Zs. (1), Becze T., Stranca 1 – Moldován, Bors, Bálint A. – Bíró T. Edző: Timo Lahtinen
Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc
Tim Kehler: – Olyan meccs volt, amelyen nekünk minden sikerült, minden korong befelé pattant. A csapat kiszolgálta a közönséget, nagyszerűen játszott, de a diadalt nem értékeljük túl.
Timo Lahtinen: – Napok óta szinte csak utaztunk, emiatt elfogyott játékosaim ereje. Ebben a veszélyes helyzetben tennünk kell valamit annak érdekében, hogy talpra tudjunk állni.

NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai)–FERENCVÁROS-ESMTK 7–4 (2–1, 3–2, 2–1)
Érsekújvár, 356 néző. V: Wolf, Halasi, Márkus, Abonyi
NOVE ZÁMKY: Zima – Král, Hrudik (1), M. STEFANKA 1 (1), Caladi 1, Uhnák (2) – SUCHARDA 1 (1), Joanidis (1), RUZICKA 2 (1), Dobry (2), Barcák (1) – Lehocky, V. NÉMETH (2), Púchovsky 1, Tarnoczy (2), O. Stefanka 1 – Fiala, Hardi M., Kukla, Klobúcnik, T. Spisák. Edző: Robert Spisák
FERENCVÁROS: Szőke – Hrajnoha, Lévai, Pilcsik, Gergely Cs. 1, Dancsfalvi (1) – Győri T. (1), Erdélyi T., Hegyi Á. Z. (1), Borbás (1), KISS G. 2 – Lencsés (1), Revák, Berta (1), Feil (1), SALIJI 1 (1) – Fodor Z., Horváth D., Hegyi D., Léránt. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 14, ill 8 perc

DAB.DOCLER–CORONA BRASOV (ROMÁNIAI) 5–3 (1–1, 4–1, 0–1)
Dunaújváros, 900 néző. V: Babic, Sós, Soós, Ozsváth
DAB: Sevela – Lindgren (1), Kiss D., Galanisz, PAVUK (1), Szappanos 1 – Hüffner, Chvátal 1, Azari, Virág T., Peterdi – Erdélyi, Tőkési, SOMOGYI 3, Gröschl (1), KISS Á. (1) – Mestyán, Strenk, Papp V., Szabados. Edző: Stephan Lundh
BRASOV: Polc – WEHRS, Nagy Cs., Rawlyk, Petres 1 (1), BONAR 1 (1) – Laczkó, Hietamaki, Zsók (1), Virág Cs. 1, Péter R. – Imecs, János, Borsos, Basilides, Péter Zs. – Fodor Cs., Lőrincz L., Mihailescu. Edző: Greg Lindquist
Kiállítások: 10 perc, ill. 12 + 20 perc fegyelmi (Wehrs, Bonar)
Stephan Lundh: – A múltkor drámai, most közönségszórakoztató meccset játszottunk. Én utóbbiakat szeretem jobban. Ma főként a második harmaddal vagyok elégedett, amikor is megmutattuk az összes erényünket: kemények, gyorsak, erősek voltunk és ez kihúzott minket a slamasztikából.
Greg Lindquist: – Nagyon jó első harmadot játszottunk, de utána megöltük saját játékunkat. A DAB jó csapat, de ma ők is sokat hibáztak, ám ezeket nem tudtuk kihasználni. A fegyelmi büntetések is jelentősen sújtottak bennünket.

1. Dab.Docler 18 15 1 1 1 82–38 +44 48
2. Nové Zámky 18 11 1 6 66–49 +17 35
3. Miskolc 16 8 2 6 63–36 +27 28
4. Csíkszereda 14 7 1 1 5 43–45 –2 24
5. Brasov 15 5 1 2 7 36–49 –13 19
6. FTC-ESMTK 18 2 2 2 12 53–82 –29 12
7. Újpest 17 1 1 3 12 30–74 –44 8