Jégkorong-vb: Kanada 0-2-ről, a túlórában nyert a svédek ellen

2014.05.18. 18:09
Az amerikaiak 22 védéssel záró kapusa, Tim Thomas így ünnepelte a győzelmet (Fotó: Reuters)
A Fehéroroszországban zajló jégkorong–világbajnokságon az A-csoport rangadóján Kanada kétgólos hátrányból fordított, és végül túlórás meccsen nyert Svédország ellen. A B-csoportban az amerikaiak győzelmükkel három ponttal elhúztak a vesztes finnektől. Csehország az A-csoportban, míg Oroszország a B-csoportban igazolta a vártnál nehezebben a papírformát.

A-CSOPORT

A 14. percben vezetést szerző svédek a második harmad elején már kettővel vezettek, de Kanada megrázta magát, és szűk négy perc alatt szerzett két találattal egyenlített. A találkozó a 63. percben, Ryan Ellis góljával dőlt el. A svédek első vereségüket szenvedték el a vb-n, így a csoport élén most pontazonosság alakult ki, de egymás elleni eredményt tekintve Kanada előzött, és az élre állt.

A csehek 39 mp-ben szerzett egyetlen árva góllal győzték le Norvégiát.

B-CSOPORT

Az amerikaiak a 19. mp-ben szereztek vezetést, hosszan, több mint két harmadon át tartó gólcsendet követően előnyüket a 47. percben tudták megduplázni. A hajrában a finnek szépítettek ugyan, de kapusukat levitték, amit a meccsen duplázó Tyler Johnson használt ki.

A németek a 44. percig tartották a gól nélküli állást a tornán eddig hibátlan, legtöbb gólt jegyző oroszok ellen, akik csak fórból szereztek vezetést, majd üres kapus góllal állították be a végeredményt.

JÉGKORONG–VILÁGBAJNOKSÁG
A-CSOPORT
Kanada–Svédország 3–2
– h.u. (0–1, 2–1, 0–0, 1–0)
G: 13:49 Lindström (Möller – 0–1), 21:06 Klasen (Ekholm, Nyquist – 0–2), 23:52 Schenn (Huberdeau – 1–2), 27:46 Bieksa (Hodgson, Rielly – ee, 2–2), 62:38 Ellis (Brouwer, Scheifele – 3–2)
Csehország–Norvégia 1–0 (1–0, 0–0, 0–0)
G: 00:39 Sobotka (Hertl, Jágr – 1–0)

B-CSOPORT
Egyesült Államok–Finnország 3–1
(1–0, 0–0, 2–1)
G: 00:19 Nelson (S. Jones – 1–0), 46:42 T. Johnson (C. Smith, S. Jones – 2–0), 56:46 Mantyla (Immonen, Hietanen – 2–1), 59:14 T. Johnson (Shore – üres kapu, 3–1)
Oroszország–Németország 3–0 (0–0, 0–0, 3–0)
G: 43:58 Szipacsjov (Jakovlev, Plitnyikov – ee., 1–0), 50:10 Sirokov (Zaripov, Anisimov – 2–0) 59:15 Tyihonov (Aniszimov – üres kapu, 3–0)