Jégkorong-vb: két szétlövés, egy hatalmas meglepetés

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.05.02. 15:36
Az osztrák és a szlovák válogatott is szétlövéssel nyert a svájci, illetve a dán csapat ellen a csehországi jégkorong-világbajnokság szombati játéknapján.

AUSZTRIA–SVÁJC 4–3 – SZÉTLÖVÉSSEL AUSZTRIA–SVÁJC 4–3 – SZÉTLÖVÉSSEL

Ausztria újonc, győzelme a két évvel ezelőtt ezüstérmes Svájc ellen hatalmas meglepetés. Az osztrákok háromszor egyenlítettek – harmadszor Michael Raffl révén a rendes játékidő utolsó percében, a kapus helyett is mezőnyjátékost a jégre küldve. A szétlövésben egyedül Konstantin Komarek talált be a kapuba, ő lett az osztrák csapat hőse.

SZLOVÁKIA–DÁNIA 4–3 – SZÉTLÖVÉSSEL

A B-csoport kora délutáni mérkőzésen sokáig a két kapus volt a főszereplő – különösen a második harmadban igencsak megsorozott dán Patrick Galbraith –, aztán a harmadik periódusban felpörögtek az események: tizenkét perc leforgása alatt három szlovák és két dán gól született. A szétlövésben Marko Dano találata döntött északi szomszédaink javára.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, CSEHORSZÁG
A-csoport (Prága)
Ausztria–Svájc 4–3 (0–1, 1–1, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel

Gólütők: Du Bois (01:14 – 0–1), T. Raffl (22:12 – 1–1), Ambuhl (25:54 – 1–2), Lebler (43:33 – 2–2), Bieber (51:01 – 2–3), M. Raffl (59:10 – 3–3), Komarek (4–3).
Később
Franciaország–Németország 16.15
Lettország–Csehország 20.15

B-csoport (Ostrava)
Szlovákia–Dánia 4–3 (0–0, 0–1, 3–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Gólütők: Bjorkstrand (25:05, ee – 0–1), Sersen (48:08, ee – 1–1), Viedensky (49:26 – 2–1), Hardt (49:57 – 2–2), Granak (51:11 – 3–2), D. Nielsen (57:46 – 3–3), Dano (4–3)