Jégkorong-vb: Kanada és Oroszország is nullázott

2016.05.16. 17:21
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban Kanada félgőzzel is simán intézte el a franciákat. Moszkvában az oroszok hárommal győztek a norvégok ellen. A magyarok este 19.15 órától (Tv: Sport 1 – élőben az NSO-n!) a németekkel játszanak, szombati győzelmünknek hála még mindig bízhatunk a bennmaradásban.

Kanada–Franciaország

A minimumot adta a favorit az első harmadban, nem túl nagy sebességgel korcsolyázva nem is tett szert mezőnyfölényre. Vezetésre viszont igen: a 9. percben Mark Stone vágta közelről a korongot a kapuba emberelőnyből. A franciák néha ellentámadásba lendültek, de érezhető volt, hogy olyan sok tervük a pontszerzést illetően nincs erre a meccsre. Kimaradt francia büntetővel indult a második harmad, majd elpuskázott fórok jöttek a nem túl nagy iramú találkozón. A 36. percben aztán megszületett a kanadaiak második találata. Pont, amikor kinyílt a büntetőpad ajtaja, és jégre lépett a kiállított francia.Kanada–Franciaország

Utóbbiak a fórjuk kivételével alig vezettek akciót, a korongot gyorsan elveszítették, vagy elütötték, hogy tudjanak cserélni. A záró harmad elején és végén még betalált a hatvan percen át visszafogottan játszó favorit – különösen a negyedik, Corey Perry gólja született gyönyörű akció végén –, a franciákkal együtt örültek, hogy letudták ezt a kötelező kört. Kanada leginkább már az egyenes kieséses szakaszra összpontosít, a franciák pedig a fehéroroszok elleni, holnapi erőpróbára. Még az is meglehet, hogy arra nekünk is figyelnünk kell, ha ma nem szerzünk három pontot a németek ellen (4–0).

Oroszország–Norvégia

A házigazda három kiállítást puskázott el az első harmadban, a szünetben volt mit megbeszélni az öltözőben. A 23. perc elején meg is szerezték a vezetést, de ahelyett, hogy lendületben maradva eldöntötték volna a meccset, két emberhátrányt kellett kivédekezniük. Miután sikerrel oldották meg a négy az öt elleni szituációkat, a 38. percben megduplázták az előnyüket. A találkozó a 43. percben dőlt el végérvényesen, az oroszok harmadik gólját követően (3–0).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Kanada–Franciaország 4–0
(1–0, 1–0, 2–0)
G: 8:32 Stone (Hall, McDavid – emberelőny, 1–0), 35:26 Duchene (Perry, Ellis – 2–0), 43:51 Scheifele (Stone, Marchand – 3–0), 54:45 Perry (O'Reilly, Gallagher – 4–0)
Kiállítás: 4, ill. 8 perc

Németország–Magyarország 4–2 (0–1, 1–0, 3–1)
G: 09:09 Sofron (Bartalis, 0–1), 31:42 Hager (1–1), 41:22 Reul (2–1), 45:14 Wehrs (Magosi, 2–2), 57:24 Braun (Akdag, Draisaitl, 3–2), 59:27 Goc (Seidenberg, Greiss, 4–2)
Kiállítás: 2, ill. 8 perc

A-CSOPORT (Moszkva)
Oroszország–Norvégia 3–0
(0–0, 2–0, 1–0)
G: 22:09 Telegin (Orlov, Kalinyin – 10), 37:52 Panarin (Sipacsjov – 2–0), 42:31 Ljubimov (Jemelin, Orlov – 3–0),
Kiállítás: 6, ill. 8 perc

Dánia–Kazahsztán 4–1 (3–0, 1–1, 0–0)
G: 8:56 Lauridsen
(Eller, J. Hansen – emberelőny, 1–0), 16:46 J. Hansen (Storm – ee., 2–0), 17:50 N. Jensen (Storm – ee., 3–0), 23:57 Dawes (Boshenski, Lipin – 3–1), 29:53 Ehlers (Lauridsen – ee., 4–1),
Kiállítás: 2, ill. 12 perc