Dél-Korea megint ránk ijesztett, de most mi nyertünk

A magyar jégkorong-válogatott a triplázó Bartalis István vezérletével 7–4-re legyőzte a házigazda Dél-Koreát a divízió 1/A világbajnokság első fordulójában.

DÉL-KOREA–MAGYARORSZÁG 4–7 (0–2, 0–3, 3–2)
Gojang, 2775
néző. V: Müllner (szlovák), Sylvain (kanadai), Kack (svéd), Kaderli (svájci)
DÉL-KOREA: Pak Szun Dzse (Szon Ho Szung) – LI DON KU (2), O Hjo Ho, Kim Szank Vuk (2), Kim Ki Szung (1), RADUNSKE 2 – Young, Kim Dong Hvan, Kim Von Dzsung, Cso Min Ho (1), Swift – Kim Vu Jung, Csang Dzsun Il, An Hju Min, Kim Hjung Dzsun, Li Jung Dzsun – Kim Jun Hvan, Kim Hjun Szu – Pak Vu Szang, Sin Szang Hun 1, Li Jong Dzsun (1). Szövetségi kapitány: Bjun Szun Vuk
MAGYARORSZÁG: HETÉNYI Z. – VAS M. (1), HÜFFNER, Sofron 1, BARTALIS 3, Kóger – Szirányi B., Gröschl (1), HÁRI (3), VAS J. (3), Kovács Cs. 1 – Pozsgai, Tokaji (1), AZARI 2, Sebők (1), Benk (1) – Varga A., Orbán, Mihály Á., Nagy K., Magosi. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Gólok. 14:18: Bartalis (Hári – emberelőny, 0–1). 17:43: Azari (Benk, Sebők, 0–2). 27:12: Azari (Tokaji, Vas J. – ee., 0–3). 34:27: Sofron (Hári, Vas M. – ee., 0–4). 35:16: Radunske (Kim Szang Vuk, Li Don Ku – ee., 1–4). 37:49: Kovács Cs. (Vas J., Hári, 1–5). 40:46: Bartalis (Gröschl, 1–6). 42:52: Radunske (Kim Ki Szung, 2–6). 47:03: Sin Szang Hun (Li Jong Dzsun, 3–6). 56:01: Li Don Ku (Cso Min Ho, Kim Szang Vuk – ee., 4–6). 58:57: Bartalis (Vas J. – emberhátrány, üres kapu, 4–7)
Büntetőpercek: 37 (6, 27, 4), ill. 14 (6, 4, 4)
Emberelőnyök: 7/2 (3/0, 2/1, 2/1), ill. 8/3 (3/1, 3/2, 2/0)
Lövések: 28 (11, 7, 10), ill. 34 (11, 14, 9)
Kapusok: Pak Szung Dzse 78.6%, Szon Ho Szung 100%, ill.Hetényi Z. 85.7%
A JÁTÉKNAP TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Japán–Szlovénia 2–1 (0–0, 0–1, 2–0)
G:
Obara (45.), Akimoto (54.), ill. Pavlin (39.)
Ukrajna–Ausztria 2–3 (1–2, 1–0, 0–0, 0–1) – h. u.
G: Blagi (11.), Materuhin (33.), ill. Heinrich (10., 13.), Lebler (62.)

A távoli Dél-Koreába is szép számú, mintegy 150 főből álló magyar szurkolótábor kísérte el hokiválogatottunkat. A magyar válogatott a három honosított kanadaival felálló házigazdák ellen kezdte meg szereplését az idei vb-n. Már az első pillanattól kezdve érezni lehetett, a dél-koreaiak nem fognak kesztyűs kézzel bánni Vas Mártonékkal.

Az első harmadban Mihály Árpádé volt az első kiállítás, az emberhátrányt viszont hibátlanul sikerült levédekezni, sőt még kapura lőni is sikerült. Aztán Hetényi Zoltán védései után kettős emberfórba kerültünk, de nem volt könnyű feltörni a koreai reteszt. Brock Radunske kiállítása már le is járt, de amint visszajött a kanadai, akasztásért megint mehetett ki, s ekkor már sikerült gólt ütni öt a három elleni szituációban. Vas Márton lökete kijött a kapusról, Bartalis István pedig közelről bekotorta a korongot! 0–1

Nem sokkal később Hetényi bravúrral védett létszámhátrányban, a csatárok pedig góllal hálálták meg a kapus remeklését. Benk András lövése Azari Zsolton megpattanva utat talált a hazai kapuba! 0–2

Az első harmadot emberhátrányban és Hetényi-védésekkel zártuk, majd a második játékrész ötödik percében ötperces emberelőnybe kerültünk. A honosított kanadai, Michael Swift könyékkel a jégre küldte Sebők Balázst, akit az ütés után úgy kellett lesegíteni a jégről. Swiftet véglegesen kiállították – jogosan. Ezúttal is jól jöttünk ki a fórból, bár Azari első helyzetét még elpuskázta, másodszor viszont nem hibázott a bulikör közepéről! 0–3

A 35. percben már néggyel ment a magyar csapat! Ezúttal is emberelőnyben találtunk be, Sofron István szépen cselezte be magát a kapu elé, majd óriási erővel bombázott a kapuba! 0–4

Ekkor ébredtek fel a koreaiak, és szinte azonnal válaszoltak. Radunske lövése valahogy utat talált Hetényi kapujába, kialakítva az 1–4-es eredményt, amely a magyar szurkolókban rossz emlékeket idézhetett fel. Tavaly ugyanis már 4–1-re is vezettünk a dél-koreaiak ellen, de mégsem sikerült nyernünk végül.

Ezúttal viszont nem engedtek ki Sofronék. Megint emberelőnybe kerültünk, és nagyon nyomtunk. Két perccel a harmad vége előtt pedig be is találtunk. Vas János a kapu mögül visszatette a korongot, Kovács Csaba meg köszönte szépen! 1–5

Két harmad után 25–18-ra vezettünk – már ami a kapura lövések számát illeti –, Hetényi pedig 94 százalékkal védett. Az utolsó húsz percet ott folytattuk, ahol korábban abbahagytuk. Bartalis már az első percben szétbombázta a hazaiak hálóját! 1–6

A hatodik gólunkkal alaposan felbőszítettük az ázsiai együttest, amely öt perc leforgása alatt kétszer is betalált. Előbb Radunske szerezte meg második gólját, majd Sin Szang Hun is eredményes volt! 3–6

Tizenkét perc volt hátra, kizökkentünk a ritmusból, időt is kért Rich Chernomaz szövetségi kapitány. A koreaiak még 1–6-nál kapust cseréltek, Szon Ho Szung pedig jól szállt be a meccsbe. Olyannyira, hogy fórban sem tudtunk gólt ütni, a koreaiak viszont éltek a lehetőséggel, és Magosi kiállítása után ismét gólt szereztek. Az 56. percben Li Don Ku hatalmas erővel ütött gólt a kék vonalról! 4–6

Az utolsó előtti percben hátrányba kerültünk, Pozsgai Tamást szórták ki, Dél-Korea pedig időt kért, majd lehozott kapussal próbálkozott. A mieink hősiesen védekeztek, majd Bartalis meg tudott iramodni, és az üres kapuba helyezett! 4–7

A magyar válogatott győzelemmel kezdte a világbajnokságot, főként annak köszönhetően, hogy az emberelőnyöket sikerült góllal zárni. Dél-Korea ezúttal 6–1-es magyar vezetésnél ijesztett ránk, de a háromgólos Bartalis vezérletével így is sikerült nyernünk. Információink szerint a lekönyökölt Sebőknek nincs súlyos sérülése, csupán elővigyázatosságból nem szerepelt az eset után.

„FEJBEN MÁR UKRAJNÁVAL FOGLALKOZTUNK A ZÁRÓ HARMADBAN"

SZÉLIG VIKTOR SZERINT BIZTATÓ, AMIT LÁTTUNK

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

3. harmad

60. Véget ért a mérkőzés.
59.
Óriási bomba de mellé, kiütjük a harmadból, Bartalis végigviszi, és beüti az üres kapuba. 4–7
59. A kapust is levitték.
59.
Időt kértek a hazaiak.
59. Pozsgait
kiszórják Radunskéről, 1:44 van még hátra.
56.
Nem lehetett bírni ezt a nyomást. Li Don Ku óriási erejű löketet eresztett meg a kék vonalról, a korong a jobb felsőben kötött ki. 4–6
56. Most elpattog keresztbe a korong a kapu előtt, majd kicsúszik a harmadból.
55.
A kapu elé belőtt korongra ismét érkezett hazai, de Hetényi óriásit védett.
55.
Azari lövését is, ráadásul az odaszúró Magosit ki is küldik.
53. Vas M.
bombáját is védi az új kapus.
53.
Mielőtt letelt volna a büntetés Li Jung Dzsun kiütötte a korongot, ő is kiáll.
51. Radunske
pihen két percet.
51.
Sofron lépett ki és lőtt a kör széléről, de a kapus véd.
50. Nagyon nagy a nyomás, Hetényi most ráfekszik a korongra.
49. Az új seprű jól seper, Vas J. lövését is védi.
48.
Sebőknek információink szerint nincs komolyabb baja, agyrázkódást sem szenvedett, csak elővigyázatosságból nem lép ma már jégre.
48. Időt kértünk.
48.
Szépít Dél-Korea, Sin Szang Hun. 3–6
46. Hetényi ismét nagyot hárít.
45.
Hetényi véd nagyot, majd egy kilépő hazai támadó esik el nagy helyzetben.
Nem csak Nagy Gergő hiányzik a két csapat tavalyi meccséhez képest, hanem az a Szung Dzsup Li is, akit felkent a palánkra, és aki gerincsérülést szenvedett. Hír utóbbiról, hogy időközben felépült, katonának állt, és a hírek szerint nem fog már jégkorongozni.
43.
Kapuscsere a hazaiaknál, Szon Ho Szung állt be.
43.
A csapatok bekezdtek rendesen, Radunske is eredményes. 2–6
41. Bartalis
óriási bombájával már hat! A kör széléről óriási gólt vágott a bal felsőbe. 1–6
41.
Folytatódik a meccs.

Gyakran volt ok az ünneplésre (Fotó: MJSZ/Mudra László)

2. harmad

25–18 a kapura lövési mutató már a javunkra, az előnyünket pedig megdupláztuk ebben a harmadban. Sebők állapota még kérdéses Swift könyököse után, a záró felvonásban 23 másodpercig leszünk még hátrányban.

40. Véget ért a második harmad.
40. Li Don Ku
távoli löketét hárítja Hetényi, következő próbálkozását pedig blokkolják a védők.
39.
Kim Jun Hvan óriási helyzetben nem találta el a korongot.
39.
Radunske nagyot esett, Magosi két percet pihen.
38. DE CSAK EDDIG!
Most Vas J. tette vissza a korongot a kapu mögül, Kovács a jobb oldalon annak torkában teljesen szabadon került ziccerbe, és a rövid alsóba lőtt. 1–5
38.
Most nagyon nyomunk, jönnek a helyzetek folyamatosan, de Pak Szung Dzse még kitart.
37.
Sofron tette vissza a kapu mögül Sofronnak, utóbbi azonban éles szögből már nem tudott a kapuba lőni.
36.
Mihály szerzett korongot majd lőtt kapura, de védett a kapus.
36.
Hát ez nagyon gyors volt. Radunske lövése becsúszott. 1–4
36. Kóger
kapott büntetést akasztásért.
35. OTT A NEGYEDIK! Sofron
kapta meg a bulikör szélén, középre cselezte magát majd óriási erővel a kapuba lőtt. 0–4
34. Oh Hjon Ho
kapott két percet gáncsolásért.
34.
Kettő az egyben jöhettek a hazaiak, de Nagy nevéhez méltó módon szerelt becsúszva, elöl egy újabb magyar lövés, de véd a kapus.
32.
Cso Min Ho visszatett lövését védte Hetényi, majd pillanatokkal később már a támadó újabb ziccereit hatástalanította a magyar kapus.
31.
Radunske fonákkal keresztbe a kapu előtt, Hetényi szemmel követte.
30.
Kiegészültek.
30.
Tokaji blokkol kétszer hátul, elöl nem tudunk túljutni Pak Szung Dzsén.
28. Most viszont igen! Azari
a kör közepéről lőtt a kapus mellett a kapuba. Marad az előny ráadásul. 0–3
27. Azari
nagy helyzetben nem találta el a kaput.
25. Swift
könyökölte le Sebőköt, megkapta a megérdemelt végleges kiállítást. A magyar játékost ápolni kellett, majd lesegítették a jégről. 5 perc+végleges
24. Szirányi távoli próbálkozása nem talált utat a kapuba, a hazai kontra végén pedig fölé, mellé lőttek.
24.
Vas M. világvégéről megeresztett lövése a kapu előtt torlódókon a bal alsó mellé pattant.
23.
A kipattanó után nem tudunk ismételni, majd tilos a felszabadítás a házigazdánál.
22. Azari piszkált bele, ezúttal azonban nincs gól, viszont elhozzuk a bulit, és beszorítjuk az ázsiaiakat.
22. Kis szerencse hátul, nem jött jól ütőre a koreaiaknak.
21.
Kiegészültünk.
21.
Folytatódik a mérkőzés.

1. harmad

11–11 lövést jegyeztek fel a statisztikusok az első húsz perc során, szerencsére az eredmény számunkra sokkal kedvezőbb. A folytatásban még 16 mp-en keresztül hátrányban korizunk majd Sofron kiállítása miatt.

20. Véget ért az első harmad.
20.
Kim Ki Szung cselezte be magát a jobb szélről a kapu elé, de Hetényi ismét hárít!
19.
An Hjun Min kapott korongot a hosszú saroknál, de mire átvette és lőtt, Hetényi is átért, és védett.
19. Sofron
szabálytalankodik feleslegesen, hátrányba kerültünk.
18. De ezt már nem! Már 0–2! Benk
a kör széléről lőtt kapura, Azarin picit irányt váltott a korong, a dél-koreai kapus verve.
18.
Kiegészültünk, jön vissza Mihály, egyből helyzet is, Vas J. lövését viszont védi a kapus.
17. HETÉNYIII!
A Szirányi botján megpattanó hazai lövést is hárította, majd rávetődött a korongra.
16.
Hetényi óriási védése után Mihály kapott újabb büntetést.
15. MEGVAN A VEZETÉS.
Vas M. távoli lökete kijött a kapusról, Bartalis pedig közelről bekotorja. 0–1
14. Radunske
egyből ziccerbe kerül, miután visszajött, majd bottal akaszt, mehet megint ki.
13. Egy hátrány letelt, nyomunk, de ziccer nincs.
13.
Rövid idő alatt két lövést is kellett védenie a koreai kapusnak, Vas középről próbálkozhatott, de pont Pak Szung Dzsébe lőtt.
12.
Vasnak kellett visszaérni blokkolni kettős előnyben...
12. Kim Ki Szung
is követi, miután szándékosan ütötte ki.
12. Radunske
akadályozásért pihen két percet.
10.
Jön az újabb helyzet a szélről, de Hetényi zárja a szöget.
10.
Itt az első igazán nagy koreai helyzet, a visszatett korongot követő lövést Hetényi védte, Radunske próbált meg még beleszúrni, de a magyar kapus ismét hárított.
9.
Hibátlanul védekezünk, sőt Varga még egy lövésig is eljut, azonban a korong azonban a jobb oldali kapuvasról mellé szállt. Kiegészültünk.
7.
Van azonban magyar kiállítás, Mihály kapott büntetést a kapus akadályozásáért.
6.
Hetényiről kijön a kék vonal környékéről leadott hazai löket, de nincs ismétlés.
4.
A buli után Szilágyi lő távolról laposan kapura, a kötényben elzúgó korongot védi a hazai kapus, Pak Szung Dzse.
4.
Hüffner bombája Kógeren halt el, a visszaszerzett korong után nincs újabb magyar lehetőség, viszont van újabb tilos.
3.
Tilos felszabadítás miatt buli a mi harmadunkban, de elhozzuk a korongot, majd Hetényi védi jól a rövidet a következő koreai megiramodásnál.
2.
Nem finomkodnak a csapatok, pillanatok alatt helyzetbe kerültek a hazaiak, de a lövés ugyanúgy kimaradt, mint Kovácsé.
1. Elkezdődött a mérkőzés.

Zúg a „Ria, Ria, Hungária!”
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan a magyar válogatott is elkezdi világbajnoki szereplését a divízió 1/A világbajnokságon.

AZ ELLENFÉL

Tavaly a legnagyobb sikerünket, a Kazahsztán elleni 2–1-es győzelmet a legnagyobb kudarc, a Dél-Korea elleni 5–4-es vereség előzte meg. Pedig negyedóra után 3–0-ra, félóra múltán 4–1-re is vezettünk, innen sikerült a bravúr…

Most állítják a mieink, tanultak az esetből, elő sem fordulhat, hogy ne koncentráljanak száz százalékosan a világbajnokság legalacsonyabb világranglista-helyezésű csapata ellen, annál is inkább, mert szeretnék megadni az alaphangot. A játékoskeret természetesen változott 2013 óta, a legfeltűnőbb, hogy immár három kanadai honosított van a csapatban.