Jégkorong-vb: az amerikaiak a címvédő oroszokat is megverték

2015.05.04. 18:37
Az oroszok nehezen találták az utat Jack Campbell kapujába – sőt, csak 17 lövésig jutottak (Fotók: Reuters)
A csehországi jégkorong-világbajnokság B-csoportjának harmadik fordulójában a címvédő orosz válogatott 4–2-re kikapott a továbbra is hibátlan Egyesült Államoktól, míg a finnek simán megverték a norvégokat. Az A jelű nyolcasban a svédek Loui Eriksson triplájára alapozva 8–1-re elpáholták a letteket, a házigazda csehek pedig megszorongatták Kanadát, amely azonban így is szerzett három gólt.

B-CSOPORT

A címvédő oroszok meglepetésre két góllal kikaptak az amerikaiaktól, akik három csoportmeccs után is hibátlanok.

Akárcsak a svédek meccsén, az események ezen a találkozón is az idő előrehaladtával gyorsultak fel. Az első harmadban csak egy gól született, melyet Trevor Lewis szerzett, ám a második játékrészben már az oroszok is betaláltak – igaz, negyven perc után is a tengerentúli válogatott vonult előnnyel pihenőre (1–2).

A záró harmadban – pontosabban az utolsó tíz percben – Mark Arcobello kétgólosra növelte az amerikaiak előnyét, de Szergej Plotnyikov szűk négy perccel a vége előtt okot adott a bizakodásra az orosz drukkereknek. A végeredményt Brock Nelson állította be, aki 59.51-nél bevette az üres kaput.

Az oroszok szerdán a dánok ellen javíthatnak, az amerikaiak legközelebb a fehéroroszok ellen lépnek jégre.

Az esti meccsen a norvégok nem tudták felvenni a lépést a finnekkel, akik a két gólt és egy gólpasszt jegyző Joonas Kemppainen, valamint az egy gólig és két asszisztig jutó Esa Lindell vezérletével fölényes, 5–0-s győzelmet arattak.

A-CSOPORT

A nyitó napon a házigazda cseheket hosszabbításban verte meg, az osztrákokat és a letteket azonban kitömte a svéd válogatott. A 2013-as győztes a Boston Bruins játékosa, Loui Eriksson mesterhármasára alapozva 8–1-es győzelmet aratott hétfőn.

Loui Eriksson triplázott

A svédek az első harmadot követően még csak egy góllal vezettek, a másodikban aztán elhúztak hárommal, majd a záró játékrészben újabb négy találattal kiütésessé tették sikerüket. A harmadik harmadban Elias Lindholm büntetőt hibázott, ezzel gól nélkül maradt, de a meccs végkimenetelét érdemben nem befolyásolta.

A csoport másik meccsén a házigazda csehek megszorongatták a kanadaiakat, bár a 6–3-as végeredmény nem erről árulkodik.

A hazaiak az első harmadban kétgólos hátrányba kerültek, de Taylor Hall bombagólja után 21 másodperccel szépítettek, majd a második játékrészben egyenlítettek. Sokáig azonban nem dédelgethették a győzelemről szövögetett álmaikat, mert a 25. világbajnoki címére hajtó kanadai válogatott Sean Couturier jóvoltából ismét betalált, ezzel előnyből várhatta az utolsó húsz percet.

A záró harmad elején Tyler Seguin is beköszönt a cseheknek, aztán Sidney Crosby volt eredményes, háromgólosra növelve ezzel a két csapat közti különbséget.

Két és fél perccel a vége előtt Vladimír Sobotka kozmetikázott az eredményen, a csehek pedig felbátorodtak, és lehozták a kapusukat, ám ezt Tyler Toffoli góllal büntette.

A csehek becsülettel küzdöttek, tisztesen helytálltak, ám meg kellett hajolniuk a jobb játékerőt képviselő kanadaiak előtt.