Jégkorong-vb: a kazah gyors Japánt is szétzilálta

2015.04.22. 15:04
A Krakkóban zajló divízió 1/A jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában az abszolút favorit kazah válogatott ötgólos győzelmet aratott Japán ellen. Kazahsztán három győzelmével – nem mellékesen 17–4-es imponáló gólkülönbségével – magabiztosan áll az első helyen, Japán ellenben továbbra is pont nélküli. A 16.30 órakor kezdődő Olaszország–Magyarország találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

A kazahok a japánok ellen sem aprózták el: már a 3. perc közepén megszerezték a vezetést, kisvártatva pedig első fórjukat is gólra váltották. Az első harmad végén újabb találatot szereztek, húsz perc alatt eldöntve ezzel a mérkőzést. A második felvonásra a japánok kapust cseréltek, de aligha ez rémisztette meg a kazahokat, akik minimális erőkifejtéssel, valamint három(!) kapura lövéssel lehozták a felvonást. Japán azonban hiába támadott, csak erőlködött, az eredmény nem változott. Nem úgy a záró harmadban.

A japánok szépítő góljára bő egy perccel később jött a kazah felelet, majd futószalagon további három találat. Alighanem hatott a harmad előtti fejmosás, amit a második játékrészben nyújtott teljesítményükkel „érdemeltek ki” a kazah szakvezetéstől… A vesztes japánok végszavaztak a találkozón, de ezzel is csak ötre tudták csökkenteni a különbséget. Mint amennyivel hétfőn a magyar válogatott kapott ki Kazahsztántól.

A kazah csapatra jellemző, hogy ezúttal sem lőtte rommá az ellenfél kapuját – 29 lövésük volt, Japánnak 24 –, viszont azok minősége és hatékonysága önmagáért beszél. Nem lövöldöznek fölöslegesen, ha egyszer ki tudják játszani az akcióikat még komolyabb helyzetig.

DIVÍZIÓ 1/A VILÁGBAJNOKSÁG (KRAKKÓ – LENGYELORSZÁG), 3. FORDULÓ
Kazahsztán–Japán 7–2
(3–0, 0–0, 4–2)
KÉSŐBB
OLASZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 16.30 (tv: Sport1 – élőben az NSO-n!)
Lengyelország–Ukrajna 20.00
Az állás: 1. Kazahsztán 9 pont (17–4), 2. Olaszország 5 (4–2), 3. Lengyelország 3 (3–2), 4. Magyarország 3 (4–7), 5. Ukrajna 1 (3–7), 6. Japán 0 (4–13)