Jégkorong-vb: 2–0, 2–3, 4–3 – Kanada–Finnország döntő lesz!

2016.05.21. 21:55
Brassard ünnepel, az amerikaiak megrogyva (Fotó: Reuters)
Kanada–Finnország döntőt rendeznek a 2016-os elit jégkorong-világbajnokságon, miután a juharlevelesek 4–3-ra legyőzték az Egyesült Államokat a fordulatos észak-amerikai rangadón.

Az első harmadban ugyanannyi (12) lövést zúdított kapura mindkét észak-amerikai csapat, más kérdés, hogy Kanada precízebben célzott, és ennek meglett az eredménye, a 9. percben Brendan Gallagher, a 19.-ben Brad Marchand talált be Keith Kinkaid kapujába. Ez így nagyon meg is felelt volna a juharleveleseknek, ám Derick Brassard kapott egy kétperces büntetést, amelyet dudaszóig még nem használt ki az Egyesült Államok, ám fordulás után igen – a 22. percben Auston Matthews szépített.

Az amerikaiak ettől úgy lendületbe jöttek, hogy a 29. percre – David Warsofsky és Tyler Motte találatával – megfordították az állást, sőt, harmadik góljuk után még emberelőnybe is kerültek, ám ezt nem tudták gólra váltani. Nem úgy a kanadaiak Frank Vatrano büntetését, Brassard a 36. percben 3–3-ra alakította az állást.

A harmad hajrájában aztán az amerikai Connor Murphy repült két percre (plusz fegyelmi), de Kanada nem az emberelőnyből, hanem egyenlő létszámból szerzett gólt – a 42. percben Ryan Ellis talált be, 4–3! Ez volt a döntő találat – hiába küldött kapura 33 lövést az Egyesült Államok, nem tudott egyenlíteni, így Finnország és Kanada vívja a 2016-os világbajnokság döntőjét!

JÉGKORONG-VB
ELŐDÖNTŐ
Kanada–Egyesült Államok 4–3 (2–0, 1–3, 1–0)
G: 8:59 Gallagher
(Jenner, Reinhart – 1–0), 18:02 Marchand (Ceci – 2–0), 21:14 Matthews (Wideman, Larkin – 2–1, emberelőnyből), 23:57 Warsofsky (Nelson, Fasching – 2–2), 28:25 Motte (Larkin, Compher – 2–3), 35:30 Brassard (O'Reilly, Perry – 3–3), 41:34 Ellis (Murray, McDavid – 4–3)

KORÁBBAN
Finnország–Oroszország 3–1 (0–1, 3–0, 0–0)
G: 2:52 Sirokov
(Telegin, Marcsenko – 0–1), 25:34 Aho (Granlund, Lindell – 1–1, emberelőnyből), 35:50 J. Jokinen (Laine – 2–1), 38:15 Aho (Koskiranta, M. Koivu – ee.)
Lövések: 16, ill. 29
Kiállítások: 10, ill. 8 perc